Instagram

Kradzież konta na Instagramie

Kradzież konta na Instagramie może dotknąć każdego

Informacje o kradzieży konta słyszałeś pewnie nie raz? Były to zazwyczaj konta znanych osób, gwiazd oraz innych osobistości. “ W końcu przecież tylko, takie konta padają ofiarą hakerów”. Jeżeli myślisz, że tylko takie konta są wisienką na torcie dla hakerów to grubo się mylisz. Coraz więcej zgłoszeń można odnotować wśród przypadkowych osób, które wcale nie mają milionowych liczb w obserwacjach oraz lajkach. Ofiarą hakerów może paść każdy z nas i wcale nie żartujemy! Co się okazuje hakerzy mają w tym wszystkim wspólników, kto to taki? Kochani, ten artykuł jest właśnie dla Was, a odpowiedź na zadane pytanie, znajdziecie poniżej.

Parner

Jak hackerzy kradną nasze konta na Instagramie?

Nie możesz dostać się na swoje konto na Insta? Zauważyłeś coś, co wzbudziło w Tobie niepokój, jak np., powiadomienie o tym, że ktoś próbował zalogować się na Twoje konto? Hakerzy mają dość skuteczne sposoby na to, by przejąć Twoje konto i to nie tylko na Instagramie. Jeśli chodzi o ich wspólników, to kto to taki? Jest to nikt inny, jak algorytm. To on odwala za hakerów kawał roboty, bierze pod uwagę każde konto. Jest on nie tylko skierowany na konta, które pękają w szwach od obserwujących i lajków, choć jest to najatrakcyjniejszy cel. Są skierowane, również na takie konta, które mają kilkaset obserwujących i niewielką ilość lajków.

Hackerzy na Instagramie
Hacker próbujący wyłudzić dostęp do konta Instagram poprzez atak phishingowy z pomocą rozmowy telefonicznej. Tego typu atak jest bardzo popularny. Oszust może podawać się za administratora serwisu lub pomoc techniczną i wymagać od nas podania wrażliwych danych.

Modny wśród hakerów stał się od jakiegoś czasu, phishing. Co to za metoda? Hakerzy przygotowują maile o odpowiedniej treści. Co się w tego typu mailu znajduje? Informacja o konieczności zalogowania się na Instagrama. Skłaniają taką osobę do wejścia w link i podania hasła. Oczywiście po kliknięciu w link pojawia się fałszywa strona Instagrama tą, którą wszyscy znamy z logowania się, oryginalną wersję. Dlatego większość z nas pada ofiarą takiego hakera, ponieważ nie potrafi odróżnić oryginalnej strony od sfałszowanej, podczas logowania. Często jest tak, że większość z nas ma ustawione jedno hasło do wielu kont. Wiecie co się wtedy dzieje? Następuje wyciek haseł, a to powoduje, że haker ma nie tylko dostęp do Waszego konta na Instagramie, ale i do wielu innych kont na różnych serwisach.

Sprawdź też:  Kiedy dodawać zdjęcia na Instagram? Pora cię zaskoczy

Zakładając, że haker jest profesjonalistą w tym, co robi, to przykro nam to pisać, ale w takiej sytuacji niemożliwą rzeczą jest odzyskanie tych wszystkich kont. Kolejną rzeczą, która staje się zielonym światłem dla hakerów są różnego rodzaju aplikacje, które sami pobieracie. Nie, to nie żart. Nieautoryzowane aplikacje, których rola polega na ułatwieniu zdobywania lajków, obserwatorów, ułatwiają dostęp hakerom do Twojego konta. Po co hakerzy to robią? Pewnie niejeden z Was sobie to pytanie w głowie zadał.

Dlaczego ktoś chce ukraść konto na Instagramie?

 • W celu sprzedaży Twojego konta komuś innemu, kto nie będzie musiał zbierać obserwujących na nowo, tylko posłuży się Twoimi.
 • W celu pozyskania informacji na Twój temat oraz informacje o Twoich obserwatorach, by móc nimi dysponować i je sprzedawać.
 • Chcą w ten sposób wyłudzić pieniądze, czysta wymiana. Dasz pieniądze, oni zwrócą Tobie pełen dostęp do Twojego konta.
 • Nasze zdjęcia wykorzystują na różnego typu portalach od portali społecznościowych po pornograficzne.

Jak zabezpieczyć się przed kradzieżą konta na Instagramie?

Jest to potwierdzone, że większość kont skradziona zostaje, tak naprawdę głupotę, lenistwo użytkowników. Dlaczego przez głupotę i lenistwo? Zobacznie sami, jest parę sprawdzonych sposobów na to, by zabezpieczyć swoje konto by nie padło łupem oszustów. Jednak wielu z nas do tej pory z nich nie korzysta, chociażby dlatego, że weryfikacje i innego typu etapy zabierają czas. Tak, naprawdę jest to kwestia paru minut. Każdy sobie pomyśli, totalna strata czasu, na co mi to, prawda? Jest to reakcja z życia wzięta. Później pozostaje tylko płacz i zgrzytanie zębów, jest po prostu za późno. Pokażemy Wam parę sposobów na to, w jaki sposób można zabezpieczyć swoje konto.

 • Zachowaj ostrożność.

Tak jak wyżej wspomnieliśmy, kradzież konta to w większości wina użytkownika, ze względu na jego nieuwagę. W, jaki sposób zachować ostrożność? Zobaczcie sami:

 • Sprawdzajcie strony, ich adresy czy są one wiarygodne, byś mógł udostępnić na nich swoje dane.
 • Nie przekazuj nikomu swoich danych.
 • Nie ściągaj nieautoryzowanych aplikacji, które są otwartą furtką dla hakerów. Nim zdążysz mrugnąć, już będziesz miał przejęte większą część rzeczy znajdującą się na Twoim telefonie, komputerze, tablecie.
 • Instaluj różnego typu aplikacje ze sprawdzonych źródeł.
Sprawdź też:  Jak tworzyć fajne opisy do zdjęć na Instagrama?

Dodatkowe sposoby aby zabezpieczyć się przed włamaniem na konto

 • Ustaw silne hasło, najlepiej składające się z różnego typu zestawień liczb, liter. Ustawiając dajmy, hasło składające się z 5 znaków, Twoje konto jest łatwym celem dla wszelkiego rodzaju oszustów. Warto też zadbać, o regularną zmianę hasła, a za każdym razem, kiedy już nie korzystasz z aplikacji, po prostu się wyloguj. Nie zapisuj hasła w przeglądarce! To są sekundy, a mogą one zaważyć nad tym, czy konto zostanie z Tobą, czy przejmie je ktoś inny. Jeśli obawiasz się, że zapomnisz tych wszystkich haseł, nie martw się. Istnieją aplikacje, które pomogą Ci w zapamiętaniu różnego typu haseł. Tylko pamiętaj, że większe bazy danych, też padają ofiarami hakerów.
 • Skorzystaj z uwierzytelniania dwuskładnikowego, kosmiczna nazwa, prawda? To tylko tak skomplikowanie brzmi. Jak to włączyć, jak to działa.
 1. Wejdź w Ustawienia.
 1. Przejdź do Zabezpieczeń.
 1. Wybierz uwierzytelnianie dwuskładnikowe.
 1. Przesuń palcem w prawo suwak, aktywując tym wcześniej pobraną aplikację. Możesz, również wybrać wygodniejszą opcję SMS. Otrzymasz wiadomośc na telefon, w której otrzymasz kod do aktywowania funkcji zabezpieczenia. W razie próby odzyskania konta, otrzymasz kody, które musicie zapisać w bezpiecznym miejscu. To tak na wypadek, gdybyście zgubili telefon. Dzięki temu wycofasz wszelkie możliwe dostępy różnym aplikacjom do swojego konta.
 1. Korzystaj ze wszelkich rodzajów zabezpieczeń.

Czy policja może pomóc odzyskać skradzione konto na Instagramie?

Zauważyłeś, że coś z Twoim kontem jest nie tak? Próbujesz się zalogować i nici z tego. Powtarzasz czynność parę razy, po jakimś czasie widzisz, że konto nie należy już do Ciebie. Zdjęcia, jak i nazwa zostały zmienione?! Niestety policja, nie może przyjechać na Instagram i schwytać przestępcę. Najważniejsze w takiej sytuacji to zachować spokój, bo tylko on Was uratuje. Pewnie, że łatwo się to mówi, dopóki nie spotka nas taka przykrość. Tak na poważnie, zanim, jednak wpadniesz na dobre w panikę i następne godziny zajmie Ci przeklinanie i płacz na przemian to spróbuj, wykonać poniższe rzeczy.

 1. Sprawdź opcję logowania z różnych kont, po udanej próbie nie czekaj, tylko natychmiast zmień hasło i skorzystaj z dodatkowych zabezpieczeń.
 1. Jeśli jesteś osobą, która takiego szczęścia nie miała, po prostu zresetuj hasło. Możesz zgłosić problem dokładnie tutaj. Spróbuj też zalogować się z wielu urządzeń.
 1. Koniecznie sprawdź pocztę, przeszukaj kosz i sprawdź ostatnie maile od Instagrama. Może akurat znajdziesz wiadomość z, którą nie miałeś nic wspólnego.
Sprawdź też:  Promowanie Instagrama – 7 porad, które Ci w tym pomogą!

Jak zgłosić kradzież konta bezpośrednio na Instagramie?

Skoro nadal masz problemy z zalogowaniem się, spróbuj odnaleźć swoje konto na Instagramie. Może być tak, że nazwa bądź zdjęcia zostały zmienione. Przekieruj sprawę tu

Poinformuj koniecznie swoich przyjaciół, rodzinę, znajomych o kradzieży konta, oni mogą być kolejnymi ofiarami internetowego przestępstwa.

Skoro nie udało Ci się zalogować i zgłosiłeś problem do Instagrama, pozostało Ci czekać na odpowiedź. Właśnie, czy czekanie na odpowiedź to jedyne co możesz robić? Wyobraź sobie, że jesteś Sherlockiem i zamiast siedzieć bezczynnie, po prostu działasz. W jakie sposób?  W zaistniałej sytuacji możesz obserwować skradzione konto, tworzyć dokumentację, dzięki screenom. Dokumentacja ta może okazać się całkiem przydatna w późniejszym etapie rozwiązania sprawy. Dobrze przyglądaj się, oglądaj konto.

Bezpieczeństwo jest ważne w każdej sytuacji i to nie tylko w życiu prywatnym w pracy, na ulicy bądź w domu. Ze względu na ogromny postęp technologii i powstanie wielu portali społecznościowych toczy się, również to drugie życie, życie wirtualne. W nim, również powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich, przyjaciół. Kochani nie bójmy się czytać, korzystać z różnego rodzaju pomocy, dodatkowych zabezpieczeń konta. Ktoś może sobie pomyśleć: “ To się mnie nie tyczy, bo nie jestem sławny”.

Kochani, słuchajcie tak jak już wspomnieliśmy ofiarą hakerów może być każdy! I to bez wyjątku!  Miejcie oczy szeroko otwarte i bądźcie czujni, na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo. Zróbmy, więc wszystko co w naszej mocy, by go uniknąć!