Instagram

Prywatny Instagram - czy napewno?

Czy Instagram jest prywatny?

Wiele osób zastanawia się czy w dzisiejszych czasach dalej może liczyć na 100% prywatność na Instagramie gdy ich konto jest odpowiednio ku temu skonfigurowane. Instagram od 2012 roku należy do Facebooka co raczej większa część osób wie. Tak samo zresztą jak Whatsapp, Instagram jest w pełni zależny od władz Marka Zuckerberga. Mimo iż, sami właściciele Facebooka może i nawet chcieli by dodawać funkcje prywatności użytkownikom to stanowczo nie podoba się to wielu rządom.

Parner

Często głowy państw nie zgadzają się z polityką wielkich korporacji i chcą mieć tzw. „Backdoor” do ich systemów. Tłumaczą to oczywiście zwalczaniem terroryzmu i przestępczości zorganizowanej lecz to tylko jeden koniec kija. Instagram jest prywatny do czasu zainteresowania się nami przez organy lub przez administracje. Nawet jeśli jesteśmy przyzwoitymi obywatelami to wciąż nasze konto może być na celowniku, chociażby za sprawą niepoprawności politycznej naszych postów.

 

Czy można zobaczyć prywatny profil Instagram?

W sieci wielu ciekawskich myśli czy można zobaczy prywatny profil Instagram aby szpiegować swoich znajomych czy sprawdzać co robi była dziewczyna. Coraz to nowsze sposoby na zabezpieczenie, które są wymyślane przez deweloperów są zwinnie omijanie przez „ludzi z drugiej strony”.

 

Wpisując powyższe pytanie w Google można ujrzeć liczne reklamy, filmiki oraz artykuły które pokazują, że można w bardzo łatwy sposób przeglądać prywatne konta na Instagramie. Zazwyczaj jednak wszystkie reklamowane sposoby są zwykłym scamem. Naganiaczom zależy na mikropłatnościach od naiwnych którzy uwierzyli, lub zainfekowania używanego przez nas urządzenia.

 

Czy można przeglądać Instagram nie mając konta?

Dość ciekawym faktem jest, że sam Instagram przy przeglądaniu danego profilu po jakimś czasie (około 30 sekund) wymaga od nas abyśmy się zalogowali – sytuacja występuje na PC jak i smartfonach. W tym miejscu może się pojawić problem gdy niekoniecznie chcemy aby dana osoba wiedziała, iż zaglądamy na jej problem.

Od razu prostujemy iż gdy przeglądacie same zdjęcia swojej „ofiary” to nie nikt tego nie widzi. Inaczej sprawa się ma w przypadku InstaStories. Każdy użytkownik może sprawdzić kto przegląda jego InstaStories.

 

Co robić, jak żyć?

Na szczęście jak to my, polski naród, na wszystko znajdziemy rozwiązanie. Taka już nasza natura. Istnieją bowiem liczne narzędzia, które dają nam możliwość przeglądania InstaStories zupełnie anonimowo. Niektóre strony są dość ograniczone dopóki nie uiścimy drobnej płatności lecz są i takie darmowe. Zupełnie darmowym narzędziem, które jest w 100% bezpieczne jest InstaDP. Po wpisaniu wybranego profilu wystarczy przejść w zakładkę „Stories” – gdzie naszym oczom pokażą się wszystkie dostępne InstaStories wybranego użytwkonika.

 

Prywatne przeglądanie Instagrama – jak to zrobić?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej Instagram będzie nas prosił o zalogowanie się gdy chcemy przejrzeć nieco więcej zdjęć danego użytkownika lub kilku. W takiej sytuacji możemy stworzyć swoje drugie konto i w taki sposób na spokojnie przeglądać dane konto Instagram. Lecz zawsze jest ryzyko, iż dana osoba zorientuje się, że jest obserwowana i może ustawić swój profil na prywatny – wtedy już po zawodach.

Znacznie lepiej jest wykorzystać ogólnodostępne narzędzia do przeglądania Instagrama. Zupełnie darmowym narzędziem i godnym polecenie jest Insta Stalker od Gramvio. Wystarczy wpisać nazwę użytkownika i jesteśmy w stanie zobaczyć cały jego profil. Oczywiście widzimy także wszystkie komentarze pod zdjęciami oraz liczbę polubień. Dodatkowo możemy pobrać zdjęcia z danego problemu. Więc gramvio jest bardzo użyteczne i pełne funkcjonalności.

 

Prywatny Instagram – wady i zalety

Jak sami widzicie, każdy kij ma dwa końce. Generalnie jeśli chodzi o Instagram to możemy być pewni iż nie da się zobaczyć naszego prywatnego konta przez zwykłe szare osoby. Jednak jeśli ktoś ma odpowiednie znajomości może starać się żeby zobaczyć w pełni nasze prywatne konto Instagram.

 

Plusy:

+Pełna prywatność między zwykłymi użytkownikami

+Łatwe ustawienie konta na prywatne

+Możliwość akceptacji nowych obserwujących

 

Minusy:

Posty mogą być podglądane przez pracowników Instagrama w celu zachowania -poprawności politycznej

Państwowe władze mogą zażądać dostępu do naszego konta w tym wiadomości oraz postów.

Co jakiś czas trafia się jakaś luka w zabezpieczeniach Instagrama, którą mogą wykorzystywać cyberprzestępcy

 

Jak ustawić profil Instagram na prywatny?

Nie każdy z was pewnie ma konto prywatne bo Instagram standardowo ustawia nowe konto jako w pełni publiczne. Z naszej perspektywy już na etapie zakładania konta Instagram powinien pokazywać dostępne opcje prywatności naszego konta. Jednak właśnie dlatego chcemy przypomnieć jak zmienić ustawienia profilu Instagram aby stał się on prywatny.

Po pierwsze musimy sięgnąć po telefon ponieważ tylko ze smartfona jesteśmy w stanie zmienić opcje prywatności. Po wejściu do aplikacji Instagram, odnaleźć musimy słynną ikonkę hamburgera – 3 poziome paski. Następnie należy odnaleźć pozycję „Ustawienia” z ikonką zębatki. Kolejno przejść musimy w „Prywatność” i „Prywatność Konta”. Naszym oczom powinna się ukazać opcja konta prywatnego. Jeśli chcemy zmienić nasze konto na prywatne powinniśmy kliknąć „przełącznik” po prawej stronie. Opcja ustawienia konta na prywatne nie zepsuje nic w naszym koncie – klikając drugi raz, znów możemy przywrócić konto do publicznych.