Instagram

Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagrama

Wiele popularnych osób z Instagrama przerabia swoje zdjęcia. Raczej nikogo to nie zdziwi, bo w większości polega to na korekcji kolorów, poprawy ostrości i takich „szczególikach”. Jednak nawet topowym gwiazdom zdarza się przerabiać swoje zdjęcia używając photoshopa gdzie ich cera robi się idealna a ciała smukłe i umięśnione. Photoshop czyli popularna aplikacja od Adobe została stworzona właśnie do bawienia się grafiką, przerabianiem i przekształcaniem rzeczywistości. Aplikacja ma wielu użytkowników, którzy wykorzystują ją do pracy i to oczywiście na plus, jednak wiele osób znienawidziło Photoshopa przez Instagramowe gwiazdy. Oczywiście – nie tylko Instagramerki i Instagramerzy temu winni. Proceder przerabiania zdjęć i przekształcania ich zaczerpnęli od kolegów z gazet i telewizji (szczególnie tej z niebieskim logo). Jednak czy w dzisiejszych czasach używamy tylko Photoshopa? Czy są jakieś alternatywy?

Parner

Popularne aplikacje do przeróbki zdjęć

Oprócz wspomnianego wcześniej Photoshopa w ostatnich latach powstało mnóstwo aplikacji z podobnymi funkcjami. Napomknąć trzeba, że aplikacja od Adobe jest używana głównie na komputerach PC lub MAC. Jest też dostępna jej aplikacja na telefony ale to dość – hm, okrojona wersja. Developerzy wykorzystali doskonale tą „lukę”, której Adobe nie dopracowało. Do sklepu Play i App Store zaczeły trafiać coraz to lepsze aplikacje do przeróbki zdjęć i to w niemałych ilościach. W dzisiejszych czasach programowanie już nie jest aż taką tajemniczą wiedzą jak kiedyś. Programowanie to coraz popularniejszy kierunek kształcenia już w podstawowym etapie szkoły. Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagrama były w ten sposób „pisane” nawet przez nastolatków. Wiele z tych aplikacji przetrwało i są w sklepach mobilnych dostępne do dzisiaj a ich developerzy już dorośli i rozwijają swoje młodzieńcze projekty. Poniżej przedstawiamy przykładowe aplikacje do edycji zdjęć, które są dostępne w Sklep Play:

Sprawdź też:  Jak udostępnić post na Instagramie?

Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagramie

Jakie aplikacje do edycji zdjęć są popularne w Polsce?

To bardzo ciekawe jakich aplikacji do przeróbki zdjęć używamy najcześciej w Polsce. Można to łatwo wywnioskować i dokonać pewnych szacunków. Oficjalnie App Store i Google Play nie pozwala zobaczyć danych takich jak ilość pobrań danej aplikacji w konkretnym kraju – w tym przypadku w Polsce. Ale to nic straconego – jesteśmy w stanie dokonać szacunków na podstawie artykułów dostępnych w sieci oraz filmików na YouTube pokazujących tego typu aplikacje. W przypadku artykułów najlepiej sprawdzą się te, które przedstawiają TOP 10 aplikacji przy czym opisując ich cechy. Jeśli chodzi zaś o filmiki to będziemy przyglądać się tym najpopularniejszym tj. z największą ilością wyświetleń oraz komentarzy – to da nam jakiś obraz feedbacku i tego czego ludzie używają.

Z naszego badania wychodzi, że ludzie najczęściej wybierają bezpłatne aplikacje do przerabiania zdjęć i są poniżej wymienione apki (kolejność od najpopularniejszej) :

  1. VSCO CAM
  2. PICSART
  3. SNAPSEED

Jeśli chodzi o aplikacje mobilne. W przypadku PC/MAC stanowcza większość korzysta z GIMPA.

Źródła:

Aplikacje do obróbki zdjęć na Instagramie – Instabaza.pl

Aplikacje do przerabiania zdjęć na Instagrama – YouTube