Instagram

Kim są followers na Instagramie i jak ich zdobyć

Kim są followers na Instagramie?

Instagram to aplikacja, z której chętnie korzysta około miliarda użytkowników, a każdego dnia zostawianych jest tam około czterech miliardów reakcji. Takie wyniki robią wrażenie, prawda? Jednak nie ma w tym nic dziwnego. Instagram wprowadza wiele, użytecznych zmian, które jeszcze bardziej zachęcają do założenia tam konta. Tak jak kiedyś mogli korzystać z niego, tylko i wyłącznie, użytkownicy iPhone-ów, tak teraz jest ona ogólnie dostępna. Dodatkowo swoje profile mają tam nie tylko celebryci czy nastolatkowie, ale coraz częściej osoby bardziej dojrzałe wiekiem.

Dla użytkowników Instagrama, którzy chcą zaistnieć właśnie na tym serwisie społecznościowym, główne skrzypce będą grały duże ilości polubień jak i followersów. Tak jak z rozszyfrowaniem tego pierwszego zazwyczaj nie ma problemu, to wiele początkujących zastanawia się, czym są followersi na Instagramie.

Followersi, a bardziej po polsku obserwujący, to użytkownicy, którzy śledzą na bieżąco Twój profil. Dzięki specjalnemu przyciskowi „obserwuj”, Twoje najnowsze posty jak i relacje, czyli InstaStories, wyświetlają się im na stronie głównej. Dodatkowo, aby mieć pewność, że nic nie przegapią mogą zaznaczyć opcję dzwoneczka, który będzie ich o wszystkim informować.

Partner

Dlaczego warto mieć dużo followers na Instagramie?

Na początku może wydawać Ci się, że duża liczba obserwujących na Instagramie nie powinna mieć dla nikogo jakiegoś większego znaczenia. Tak jednak nie jest. Spora ilość followersów daje nam wiele możliwości, których nie każdy może doświadczyć. To nie tylko cyfra, ale również świetny sposób na zarabianie realnych pieniędzy. Co to znaczy?

Popularność na Instagramie ma swoje plusy jak i minusy. Zdecydowaną zaletą są współprace ze znanymi markami, które mogą nam zaoferować współpracę barterową lub płatną. Ta pierwsza polega na dostaniu ich produktów do oceny. Często przy takich formach pracy dostajemy dodatkowy kod promocyjny dla naszych widzów. Ma to zachęcić ich do zakupów na ich stronie internetowej.

Jeśli realny zysk Cię do tego nie przekonuje, pomyśl na zaletami towarzyskimi. Dzięki znanemu wizerunkowi będziesz zapraszany na różne gale czy imprezy, na których będzie pełno innych celebrytów. Jest to świetna okazja do nawiązywania nowych relacji.

Followers na Instagramie – jak ich zdobyć? 10 kroków

Początki nigdy nie są łatwe, nawet na Instagramie. Zdobycie pierwszych followersów, nie licząc grona znajomych i rodziny, bywa naprawdę trudne. W tym artykule przygotowaliśmy dla Was 10 metod na to jak zdobyć obserwujących na Instagramie.

Sprawdź też:  Jak zmienić język w aplikacji Instagram?

Nazwa użytkownika

Bez tego założenie konta na Instagramie jest niemożliwe. To dzięki niej inni użytkownicy aplikacji będą mogli znaleźć nasz profil, dlatego powinna być ona dla nas priorytetem.

Nazwa użytkownika w dużej mierze zależy od tego, co będziemy publikować na danym profilu. Jeśli będzie to nasze, osobiste konto może do tego posłużyć nam nasze imię, nazwisko lub przezwisko. Inaczej wygląda to w przypadku firmy – tu nazwą powinna być stricte nazwa firmy. Dzięki temu nasi klienci z łatwością znajdą nas w social media.

Co jednak, jeśli wyżej wymienione pomysły są zajęte? Wymyśl coś co będzie krótkie, łatwe do zapamiętania i dalej będzie kojarzone z Tobą lub Twoją marką. Możesz połączyć dwa wyrazy w jeden lub stworzyć coś własnego. Jedyne co Cię ogranicza to Twoja wyobraźnia i zajęte już nicki.

BIO

Biogram to mała wizytówka naszego profilu. To tutaj możemy krótko, bo zaledwie w 150 znakach, opisać co inni mogą znaleźć na naszym koncie, dodatkowo jest to miejsce, gdzie możemy zostawić aktywny link do naszej witryny internetowej.

Co jeszcze może zawierać nasz życiorys? Adres e-mail, aby zainteresowane nami marki mogły w łatwy sposób się z nami skontaktować, nazwy innych naszych profili na Instagramie, naszą profesję i wiele, wiele innych. Wszystko co Twoim zdaniem jest warte uwagi i wyróżnia Cię na tle konkurencji jest ważne. Ubierz to w ładne słowa i działaj.

Wygląd profilu

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeśli jest ono dobre, mamy większe szanse na to, że ktoś zostawi obserwację na naszym profilu.

Wygląd konta to w głównej mierze zdjęcia, dlatego tak istotne jest, żeby o nie zadbać. Fotografie powinny być wyraźne i tworzyć jedną, spójną całość. Ładne rzeczy przyciągają o wiele więcej odbiorców. Rób zdjęcia ciekawym pomieszczeniom, zachwycającym widokom czy dobremu jedzeniu. Co ważne, wykonuj kilka ujęć tego samego, żeby potem móc wybrać te najlepsze. Dobre zdjęcie obroni się samo i nie będzie potrzebować dodatkowych obróbek czy filtrów.

Wrzucaj posty regularnie

Regularność to podstawa, dlatego dodawaj posty 3-4 razy w tygodniu. Taka ilość nie przybije Twoich obserwujących stałymi nowościami. Wręcz przeciwnie, będą oni wyczekiwać kolejnych nowości. Followersi zdecydowanie częściej zostają na profilach, gdzie stale coś się dzieje i nie jest tam nudno.

Sprawdź też:  Najlepsze triki na Instagrama w 2022, które musisz znać

Pisz ciekawe opisy

Być może wydaje Ci się, że przecież nikt już nie czyta opisów do zdjęć. Mylisz się – nikt nie czyta nudnych opisów. Tekst, który jest interesujący i intrygujący przyciąga niesamowitą widownię. Użytkownicy dzielą się między sobą swoimi doświadczeniami czy przemyśleniami.

Taki opis może zawierać śmieszną anegdotkę czy okoliczności zrobienia zdjęcia. Aby zachęcić Twoich followersów do dyskusji spytaj na końcu o ich opinię lub poproś, żeby podzielili się podobnymi sytuacjami z ich życia. Dodatkowym urozmaiceniem są emotki, którymi możesz zastąpić niektóre słowa.

Używaj hasztagów

Hasztagi przypisują Twój post do odpowiedniej grupy. Z ich pomocą większa ilość osób będzie mogła trafić na Twój profil. Jak to możliwe?

Na Instagramie istnieje opcja obserwacji jak i szukania zdjęć po znaczniku, czyli hasztagu. W momencie, kiedy w opisie użyjesz tagu, zdjęcie te automatycznie przypisuje się właśnie tam. Użytkownikom, którzy obserwują ten konkretny hasztag, może wyświetlić się Twój post na stronie głównej.

Oznaczaj

Oznaczenia to kolejna metoda, żeby trafić do jeszcze większej ilości użytkowników Instagrama. Co warto oznaczyć na zdjęciu? Wszystko! Znajomych, lokalizacje jak i marki ubrań, które mamy na sobie. Kiedy dodamy znacznik do swojego zdjęcia, ono będzie wyświetlać się na oznaczonym profilu w specjalnej zakładce. Od teraz każda osoba, która tam wejdzie ma szanse zobaczyć Twój post.

Kup followers na Instagramie

Kupowanie followersów na Instagramie to zdecydowanie najszybsza metoda na ich zdobycie. Koszt ten zazwyczaj nie jest wysoki, a efektami możemy cieszyć się jeszcze tego samego dnia. Mimo ogromnej popularności serwisów oferujących kupno lajków i followersów to nadal sporo osób nie jest do nich przekonanych. Dlaczego?

Wiele stron tego typu oszukuje ludzi, a znalezienie odpowiednich zajmuje sporo czasu. Zanim zdecydujesz się na zakup reakcji na danej stronie dokładnie ją przeanalizuj. Sprawdź jakie ma opinie nie tylko na swojej stronie, ale również na innych. Na początku zalecamy złożyć mniejsze zamówienie, a kiedy strona okażę się dobra złożyć większe.

Gdzie i jak kupić followers na Instagramie?

W tym artykule przygotowaliśmy dla Was zestawienie trzech polskich serwisów, które oferują zakup lajków, followersów, a nawet wyświetleń czy komentarzy.

  1. Polskielajki.pl – serwis ten oferuje swoje usługi od pięciu lat. W swojej ofercie posiadają lajki, followersów oraz wyświetlenia na Instagramie. Dodatkowo posiadają oni darmowy generator nazw, który pomoże Wam stworzyć nick idealny. Na ich blogu regularnie pojawiają się nowe wpisy, które stricte związane są właśnie z Instagramem. Mogą się oni pochwalić tysiącami zrealizowanych zamówień, bezpiecznymi formami płatności oraz niemalże natychmiastową realizacją.
  2. Tanielajki.pl – serwis ten rynku jest już trzy lata. Jest on skoncentrowany na Instagramie oraz rozwijaniu tam kont. W swojej ofercie proponują nam zakup lajków jak i followersów. Dodatkowo możemy skontaktować się z pracownikami w celu ustalenia indywidualnej oferty, przygotowanej tylko i wyłącznie dla nas. Tu również zapłacimy bezpiecznie bez konieczności podawania danych do logowania.
  3. Kuplike.pl – jest to najstarszy ze wszystkich wymienionych tu serwisów, ponieważ na rynku oferuj swoje usługi aż od ośmiu lat. W ich ofercie znajdziemy nie tylko obserwacje na Instagrama, ale również usługi promowania Facebooka i YouTube. Warto wspomnieć, że strona ta przeszła niedawno odświeżenie, dlatego klienci mogą cieszyć się teraz nowymi graficzkami oraz o wiele lepszymi tekstami. Tak jak u poprzedników, tu też zapłacimy bezpiecznie bez konieczności podawania danych do logowania.
Sprawdź też:  Anonimowe oglądanie Instastory na Instagramie - czy to możliwe?

Bądź aktywny

Aktywność to nie tylko regularne dodawanie zdjęć, ale również lajkowanie i komentowanie postów innych osób. Dlaczego ma to takie znaczenie? Kiedy dany użytkownik zobaczy spam na jego profilu, to z pewnością będzie chciał się nam odwdzięczyć tym samym. Jest to łatwa metoda na darmowe lajki od prawdziwych osób, co wpływa korzystnie na nasze zasięgi.

Promuj swoje konto

Promowanie swojego konta w Internecie często daje lepsze efekty niż mogłoby się wydawać. Promować możemy za pomocą różnych grupek na Facebooku, gdzie ludzie wymieniają się obserwacjami oraz polubieniami. Kolejną metodą jest komentowanie zdjęć innych – L4L, F4F co w dosłownym tłumaczeniu oznacza lajk za lajk, obserwacja za obserwacje. Metody te mają jeden, duży minus – czas. Są to bardzo czasochłonne sposoby, a jak dobrze wiemy, nie każdy może sobie na to pozwolić.