Instagram

Jak udostępnić post na Instagramie?

Jak udostępnić post na Instagramie?

Instagram to prawdziwe źródło inspiracji dla Ciebie, ale również dla twoich obserwatorów. Każdego dnia publikowanych jest kilka milionów nowych postów, których cechą wspólną jest to, że mają angażować do polubienia, skomentowania lub udostępnienia innym obserwującym. Jeśli trafiłaś na taki post i chcesz go udostępnić, to ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się również, dlatego warto udostępniać swoje posty w relacjach, a także co zrobić, gdy nie chcesz, aby post z oznaczeniem twojego konta był dodany lub udostępniony przez inne osoby. Zapraszamy do lektury!

Partner

Udostępnianie własnych postów w relacji — dlaczego to takie ważne

Czy wiesz, że coraz więcej osób przegląda tylko i wyłączenie Relacje na Instagramie, a nie zagląda do swojego feedu ze zdjęciami? Niestety, musimy przyzwyczaić się do tego, że zdjęcia lub posty nie są tak interesujące dla nowych generacji, jak przeglądanie Relacji. To w nich obserwator może poznać swojego ulubionego twórcę lub zobaczyć co się u niego dzieje w czasie rzeczywistym.

Aby przekonać się, czy twoi obserwatorzy oglądają jedynie Relacje, warto sprawdzać statystyki, ale również możesz przeprowadzić test A/B. Taki test sprawdza pewną tezę, dlatego jeden post udostępnij w rolkach, a inny nie. Po określonym odcinku czasu np. po tygodniu sprawdź rezultaty. Jeśli więcej aktywności pojawi się po udostępnieniu postu w Relacji, warto do tego wracać. Dlatego Relacje mogą być doskonałym sposobem na dotarcie do jak największego grona twoich odbiorców i to właśnie tutaj możesz udostępnić informacje o nowym poście.

Jak udostępnić własny post w relacji?

Jak wiesz, udostępnianie własnych postów w Relacjach jest możliwe i jest to bardzo proste, wystarczy, że zapoznasz się z poniższą instrukcją:

 1. Dodaj post na swoim koncie na Instagramie i odczekaj, aż post zostanie opublikowany.
 2. Przejdź do swojego konta na Instagramie i wyświetl najnowszy post.
 3. Pod zdjęciem zobaczysz ikony „serca”, „komentarza” i „strzałkę” skierowaną do góry.
 4. Wybierz ikonę „strzałki”.
 5. Wyświetli Ci się lista możliwości: możesz wysłać post bezpośrednio do grupy odbiorców lub bezpośrednio do poszczególnych obserwatorów, ale także możesz wybrać opcję „dodaj post do swojej relacji”.
 6. Po wyborze tej ostatniej opcji wyświetli Ci się panel relacji, gdzie możesz dodać efekty specjalne, napisy, muzykę i inne funkcjonalności Relacji.
 7. Po odpowiedniej obróbce możesz udostępnić informację w swojej Relacji i sprawdzać statystyki postu.
Sprawdź też:  Zmiana czcionki na Instagramie. Jak ją zmienić?

Udostępnianie postów w Relacji jest bardzo proste, wystarczy, że raz poznasz instrukcję i już zawsze będziesz wiedzieć jak postępować. Oczywiście, zachęcamy Cię również do wykonania testów sprawdzających, czy zwiększy się zainteresowanie postem po udostępnieniu go w Relacji.

Udostępnianie postów innych twórców na Instagramie — jak to zrobić?

Z pewnością pojawił się post, którego przekaz był dla Ciebie bardzo istotny i zastanawiałeś się, w jaki sposób możesz zwiększyć jego zasięgi. Posty innych osób, mogą być interesujące dla twoich odbiorców, dlatego ważnym elementem będzie sprawdzenie czy post jest publiczny, czy prywatny. Jedynie posty udostępnione na kontach o statusie „publiczny” mogą być udostępniane przez inne osoby. Jeśli post jest prywatny, to nie będzie możliwości pokazania go w twojej Relacji.

Jak w takim razie sprawdzić, czy post może być przekazany do publikacji innych osób? Wystarczy przejść przez poniższą instrukcję, a już po pierwszych dwóch krokach zauważysz, czy post jest możliwy do udostępnienia:

 1. Przejdź do postu, który chcesz udostępnić dalej.
 2. Pod zdjęciem zobaczysz trzy ikony „polubienia”, „komentarza” oraz „strzałkę w górę”.
 3. Jeśli post jest publiczny, wyświetli się opcja „udostępnij w swojej relacji” lub prześlij do grupy osób, lub innych osób z listy. Jeśli nie ma tych opcji dostępnych, to znaczy, że dalsze udostępnianie nie będzie możliwe.
 4. Wybierz pierwszą opcję, a zostaniesz przekierowany do stworzenia relacji.
 5. Możesz dodać opis, efekty specjalne, dźwięk, ankietę lub inne funkcje, które udostępnia Instagram.
 6. Dodaj post do swoich relacji.

Po udostępnieniu postu innej osoby w swojej relacji dajesz swoim obserwatorom możliwość poznania twórczości innych osób. W relacji pojawi się możliwość przejścia do postu, jak i do samego konta twórcy na Instagramie.

Co zrobić, jeśli nie chcę, aby moje posty były udostępniane?

Jeśli nie chcesz, aby twoje posty były udostępniane przez inne osoby, lub chcesz zawęzić taką możliwość do grona najbardziej zaufanych osób, to musisz to określić w ustawieniach swojego konta.

 1. Przejdź do ustawień konta na Instagramie.
 2. Przejdź do opcji „Prywatność”.
 3. Opcje, które możesz wybrać:
Sprawdź też:  Kupowanie obserwujących na Instagramie to dzisiaj norma

a) Zmiana typu konta z publicznego na prywatne poprzez suwak,
b) Wybór opcji „posty” i zmiana na oznaczenia przez inne konta lub ręczne zatwierdzanie dodawanych postów,
c) Wybór opcji „wzmianki” i zezwolenie na wzmianki od konkretnych grup osób,
d) Wybór opcji „relacje” i zmiana zezwolenia na udostępnianie w relacjach lub w wiadomościach innych osób,
e) Wybór opcji „rolki” i zmiana zezwolenia na udostępnianie rolek, zestawień wideo i zdjęć.

Jak widzisz, do wyboru masz sporo możliwości, jeśli chodzi o zabranianie udostępniania swoich postów, rolek i relacji, jeśli nie wyrażasz na to zgody.