Social Media

Jak być niewidocznym na Messengerze

Jak być niewidocznym na Messengerze?

Chyba każdy z nas używa Messengera co najmniej kilka razy dziennie. Jest to aplikacja, która umożliwia nam kontakt z naszymi znajomymi na całym świecie. Oprócz wygody i prostoty w użytkowaniu, posiada ona także wiele dodatkowych funkcji, które często mogą się nam przydać. Jedną z nich jest tytułowa niewidoczność na Messengerze. Jest to opcja umożliwiająca nam nie pokazywanie tego, że akurat jesteśmy dostępni. Możemy w ten sposób ograniczyć dostawanie wielu wiadomości.

Ustawienie jej jest banalnie proste, a co najważniejsze szybkie. Sam proces nie powinien zająć Ci więcej czasu niż pół minuty, oczywiście pod warunkiem, że jesteś zalogowany na swoje konto. W tym artykule pokażemy Ci jak być niewidocznym na Messengerze oraz podpowiemy, kiedy może Ci się taka opcja przydać.

Partner

Jak być niewidocznym na Messengerze? – przeglądarka

  1. Wejdź na Messengera w przeglądarce.
  2. Naciśnij na trzy, poziome kropki znajdujące się nad czatami.
  3. Wybierz sekcję „preferencje”.
  4. Kliknij na „wyłącz status aktywności”.
  5. Wybierz dla kogo chcesz być niewidoczny i potwierdź swój wybór. Gotowe!

Jak być niewidocznym na Messengerze? – aplikacja

  1. Wejdź w aplikację Messenger.
  2. Kliknij na ikonkę swojego zdjęcia profilowego, które znajduje się w lewym, górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz trzecią opcją – „status aktywności”.
  4. Naciśnij na zielony suwak i potwierdź swoją decyzję. Gotowe!

Po co być niewidocznym na Messengerze?

Powodów, dla których nie chcemy być widoczni na Messengerze może być wiele i każdy z nas będzie mieć swoje indywidualne. Głównym z nich to z pewnością brak chęci kontaktu z innymi ludźmi. Być może masz gorszy dzień lub po prostu jesteś bardzo zajęty i nie chcesz, żeby dźwięk czy wibracje z aplikacji Ci przeszkadzały. Jak sam widzisz wyłączenie widoczności na Messengerze wcale nie jest trudne czy pracochłonne, wręcz przeciwnie, zajmie Ci to kilka sekund.

Sprawdź też:  Wykryto logowanie do Twojego konta Facebook - co to znaczy?

W ten sposób możesz również uniknąć niewygodnej konwersacji ze swoim kolegą/koleżanką. Jeśli będzie widzieć, że jesteś nieaktywny może on wcale nie napisać lub kiedy napisze nie będzie niecierpliwie czekał na Twoją odpowiedź.

Niewidoczność na Messengerze jak i całkowity brak Internetu pozwoli w stu procentach skupić Ci się na Twoich obowiązkach. Aplikacje i wiadomości bardzo często rozpraszają nas swoimi ciągłymi powiadomieniami, przez co nie potrafimy się skoncentrować. Możemy tej metody użyć w szkole, pracy, a nawet na wyjeździe z drugą połówką czy przyjaciółmi.