Instagram

Jak zmienić język w aplikacji Instagram?

Jak zmienić język w aplikacji Instagram?

Wśród użytkowników Instagrama znajdziemy wielu obcokrajowców. Niestety zakładając konto na IG, aplikacja automatycznie ustawi nam domyślny język polski. Czy da się to zmienić? Okazuje się, że tak. Sprawdź jak krok po kroku zmienić język język aplikacji Instagram. Poradnik może przydać się również tym, którzy przez przypadek zmienili język na obcy i nie potrafią ustawić języka polskiego.

Partner

Języki na Instagramie – jakie są dostępne?

Aplikacja znana na całym świecie oferuje użytkownikom wiele wersji językowych do wyboru. Na Instagramie dostępne są aż 33 języki. Wśród nich znajdziesz malajski, chiński, afrykański, rumuński i wiele innych. Dzięki tak duże dostępności aplikacja można obsługiwać w niemal każdym krańcu świata. Instagram daje nowe możliwości porozumiewania się i promowania swojego wizerunku oraz produktów w przypadku firm. Jego główną zaletą są duże zasięgi i możliwość obserwowania życia innych użytkowników.

Dlaczego zmieniać język na Instagramie?

Przesłanek stojących za zmianą języka na Instagramie może być wiele. Coraz więcej osób decyduje się zmianę języka na angielski w celu nauki języka. Z tego samego powodu użytkownicy zmieniają język na hiszpański, włoski, czy francuski. Wiele ze spotykanych słówek może przydać się w rozmowie. Zmiana języka w aplikacji to sprawdzony sposób na efektywną naukę, która stanowi uzupełnienie innych metod edukacyjnych. Obcojęzyczne komunikaty mogą także zaspokajać ciekawość użytkowników lub być świetnym sposobem na sprawdzenie swojej wiedzy. Wiele osób zmienia język podczas zmiany sytuacji życiowej, np. w momencie emigracji.

Jak zmienić język na Instagramie krok po kroku

Zmiana języka na IG odbywa się w prosty sposób. Poniższa instrukcja pomoże wykonać zadanie w kilkanaście sekund, w zaledwie pięciu krokach.

  1. Na początku otwórz aplikację Instagram i zaloguj się do swojego konta.
  2. Na swoim profilu kliknij na trzy paski znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz opcję “Ustawienia”, a następnie “Konto”.
  4. Na koniec wybierz opcję “Język”,
  5. Następnie zaznacz odpowiednią pozycję na liście. Od tego momentu język aplikacji zostanie zmieniony. Aby powrócić do języka polskiego lub zmienić język po raz kolejny należy postępować analogicznie.
Sprawdź też:  Jak zrobić ciekawe zdjęcia na Instagram? Prosty sposób

W jakim języku pisać posty na Instagramie?

I choć pytanie wydaje się banalne, odpowiedź na nie wcale nie jest jednoznaczna. Posty na Instagramie warto pisać w języku ojczystym, chyba, że profil dotyczy międzynarodowej firmy. Wówczas obowiązującym językiem jest angielski. Coraz więcej przedsiębiorców i sławnych osób przechodzi na tej język, również po to, aby poszerzyć swoje zasięgi. Korzystając z języka angielskiego każdy użytkownik ma możliwość dotarcia do masowego odbiorcy w każdej części globu. Osoby, które mają dylemat z wyborem języka mają też inne rozwiązanie, mogą zdecydować się na oba, na dwóch osobnych kontach. Korzystając z tego pomysłu trzeba jednak liczyć się z dodatkową pracą przy obsłudze profili social media.

W jakim języku pisać hasztagi na Instagramie?

Wiemy już jak zmienić język aplikacji i jakim językiem się posługiwać. Pozostaje pytanie, co zrobić z hasztagami, które kojarzą się z angielskimi zwrotami. Zatem jak pisać hasztagi na IG? Najprościej rzecz ujmując należy dopasować język do języka postów, aby cały przekaz wyglądał naturalnie. Dodawanie angielskich hasztagów do polskiego konta nie jest dobrym pomysłem, choć wydawać by się mogło, że jest to recepta na małe zasięgi. W kwestii hasztagów polecamy kreatywne rozwiązania i spójność podczas tworzenia komunikatu.