TikTok

Jak łatwo usunąć filmik na TikToku?

Jak łatwo usunąć filmik na TikToku?

TikTok zyskuje na popularności i nic nie wróży, aby w przyszłości miało się to zmienić. Miliony użytkowników dodają w serwisie treści, które zostają tam już na stałe. I choć okres ich popularności szybko mija, to ciągle są one widoczne z poziomu profilu użytkownika. Niezależnie, czy mowa tu o profesjonalistach, czy amatorach, każdy może zmienić zdanie o swoim materiale i chcieć się go pozbyć. Jak łatwo usunąć filmik na TikToku? Nasz poradnik pomoże Ci usunąć filmik na TikToku w kilku prostych krokach.

Jak usunąć filmik na TikToku krok po kroku?

Wielu osobom wydaje się, że usunięcie filmu na TikToku jest proste, tak samo jak na YouTube lub innych portalach. Nic bardziej mylnego. Choć cała operacja usuwania video potrwa mniej niż minutę, nie należy ona do najbardziej intuicyjnych funkcji. Zatem jak usunąć film na TikToku? Przedstawiamy cały proces:

 1. Po otworzeniu aplikacji TikTok zaloguj się do swojego konta.
 2. Przejdź do swojego profilu za pomocą ikony ludzika u dołu ekranu.
 3. Pośród pozycji wybierz film, który chcesz skasować.
 4. Kiedy wyświetli się film wybierz ikonę z symbolem trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu.
 5. Następnie pojawi się lista funkcji z ikonami. Listę przewiń w lewo do momentu odnalezienia ikony z symbolem kosza i naciśnij na ten przycisk.
 6. Potwierdź usunięcie filmu za pomocą naciśnięcia na przycisk “Usuń”.

Od tej chwili Twój film nie będzie już widoczny na TikToku. Niestety zmiany te są nieodwracalne i nie da się ich cofnąć. Z tego względu zalecamy dokładnie przemyśleć ewentualne usunięcie filmu na TikToku.

Po co usuwać filmy na TikToku?

Powodów do usuwania filmów w aplikacji może być wiele. Niekiedy zdarza się, że materiały zostały dodane przez przypadek, np. jeśli autor wybrał niewłaściwy plik na swoim urządzeniu.

Często zdarza się również, że po upływie czasu oglądanie swojego TikToka nie jest już tak satysfakcjonujące, a jego poziom odbiega od reszty contentu na koncie. Wielu TikTokerów robi cykliczny przegląd swoich filmów i zostawia najbardziej aktualne i chwytliwe treści.

Niekiedy przyczyną usuwania filmów jest internetowy hejt, który może być trudny do zaakceptowania dla osób mniej odpornych psychicznie.

Jak usunąć wszystkie filmy z TikToka na raz?

Usunięcie jednego filmu może potrwać krótką chwilę. Sytuacja się komplikuje, jeśli chcesz usunąć wszystkie materiały na swoim kanale. Aktywni TikTokerzy mogą mieć tam nawet kilkaset filmów. Niestety serwis nie posiada opcji usunięcia wielu filmów, zatem użytkownicy są zmuszeni do powtarzania czynności usuwania filmów pojedynczo lub na usunięciu konta.

Druga z opcji jest kontrowersyjna, ponieważ wiąże się z całkowitym pozbyciem się swojego konta. Alternatywą dla usuwania konta jest opcja czasowej dezaktywacji profilu. Dzięki tej funkcji można powrócić do korzystania z TikToka w dowolnym momencie. Aby przywrócić konto należy tylko zalogować się do aplikacji.

Jak usunąć lub dezaktywować konto na TikToku?

Usunięcie wszystkich filmów pojedynczo może długo potrwać. Dlatego w takiej sytuacji warto przemyśleć wspomniane usunięcie konta lub jego dezaktywację. Usunięcie konta całkowicie rozwiąże problem. Cała operacja wymaga tylko chwili. Oto poszczególne etapy procesu:

 1. Na początku zaloguj się do swojego profilu na TikToku.
 2. Wybierz ikonę “Ja” znajdującą się z prawej strony, u dołu ekranu.
 3. Po otworzeniu się nowego okna naciśnij ikonę z symbolem trzech kropek.
 4. Następnie wybierz funkcję “Ustawienia prywatności”.
 5. Naciśnij na przycisk “Zarządzaj kontem”.
 6. Spośród ustawień wybierz opcję “Dezaktywuj lub usuń konto”.

W ten sposób Twoje konto zostanie usunięte lub dezaktywowane, w zależności od wybranej opcji. Pamiętaj, że usunięcie konta na TikToku jest procesem nieodwracalnym. Jedyną opcją na odzyskanie konta jest cofnięcie usunięcia do 30 dni od wykonania operacji. Jest to okres który twórcy platformy pozostawili TikTokerom na ewentualną zmianę decyzji.

Jeśli chodzi i dezaktywację jest ona rozwiązaniem czasowym, które pozwala przywrócić dane po zalogowaniu się do swojego konta. Zarówno jedną, jak i drugą operację warto dokładnie przemyśleć i nie działać pod wpływem emocji. Usunięcie pojedynczych filmów z TikToka jest bezpieczniejsze i mniej inwazyjne.

Jak powstała aplikacja TikTok?

Mimo tego, że aplikacja jest znana dziś niemal każdemu, jej nazwa na początku była zupełnie inna. Twórcy rozpoczęli działalność od stworzenia platformy o nazwie Musical.ly. Jej celem było dzielenie się z innymi użytkownikami filmami przedstawiającymi układy choreograficzne. Szybko okazało się, że piosenki użyte przez tancerzy zyskiwały na popularności. Dzięki temu portal Musical.ly rozrósł się.

Po kilku latach dynamicznego rozwoju aplikacja połączyła się z innym serwisem, pochodzącym z Chin. Właśnie w ten sposób powstał TikTok, który zrzesza aktualnie ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników. Dzięki spersonalizowanym algorytmom, każdy może znaleźć tam interesującą go treść oraz wypromować swoją twórczość, aby trafić do milionów widzów. Zdaniem ekspertów jest to świetna platforma dla początkujących influencerów, którzy chcieliby zdobyć sławę w Internecie.

Jakie są wymagania dotyczące filmów na TikToku?

Twórcy aplikacji dają aktualnie dużą dowolność swoim użytkownikom. Za pomocą aplikacji można opublikować film z dowolnej tematyki, który trwa do 10 minut. Okazuje się, że mało który TikToker decyduje się na stworzenie tak długiego filmu, ponieważ krótkie formy są zdecydowanie lepiej przyjmowane przez użytkowników. Zalecana długość materiału video mieści się w przedziale pomiędzy 10, a 15 sekund. Do najchętniej oglądanych form video należą filmy z kreatywnym montażem z zastosowaniem filtrów, nakładek, efektów, podkładów muzycznych i hasztagów. Jeśli chodzi o współczynnik proporcji, rekomendowany format filmików to 9:16, ponieważ odpowiada on rozmiarowi ekranu smartfona.

Zgodnie z zamysłem twórców dodawanie video jest intuicyjne i trwa kilka sekund. Dzięki wewnętrznemu narzędziu do montowania filmów, proces post produkcji jest łatwy, nawet dla osób, które nie miały nigdy styczności z produkcją video. Warto nabyć umiejętność tworzenia filmów na takim poziomie, aby nie było potrzeby ich usuwania ze względu na jakość.