Instagram

Jak zrobić czarnego Instagrama

Fenomen czarnego Instagrama

Nadszedł ten czas, gdzie osoby, które lubują się w ciemnych barwach, mają co świętować. Całkiem niedawno Instagram, który z roku na rok staje się coraz to bardziej popularny, ma opcję zmiany jasnego tła na ciemny! Czy, to nie brzmi cudownie?! Ależ oczywiście, że brzmi. Twój Instagram może być w ciemnych kolorach, tak jak Twoje ciuchy, akcesoria i dusza. Oczywiście z duszą żartujemy.

Czarny Instagram coraz bardziej popularny wśród użytkowników, to nie żart…

Pewnie większość z Was, jest z tej grupy osób, co preferują czerń jako dodatek do większości stylizacji. Wypełnieniem idealnym jest właśnie dodatek czerni na Insta. Ciemny tryb stał się najmodniejszym dodatkiem sezonu, który nadal zbiera spore grono fanów, zwiększając tym popularność Instagrama. Dotąd jasne tło i czarne literki, a teraz całkowicie odwrotnie. Influencerzy, Youtuberzy oraz inne gwiazdy Instagram są tym motywem zachwycone, teraz czas na Ciebie!!! Nie czekaj, nie zwlekaj i już dziś przejdź na ciemną stronę mocy. Brzmi mrocznie, ale bądźcie spokojni, zobaczycie jak czarny Instagram, ułatwi Wam korzystanie z apki. W jaki sposób? Tego dowiecie się w dalszej części.

Partner

Czarny Instagram, czyli po prostu dark mode?

O nic się nie martwcie, krok po kroku przedstawimy Wam, jak iść z duchem czasu i nowymi trendami. Dark mode, bo tak nazywam ciemny tryb, swego czasu otrzymało parę aplikacji, m.in. Messenger. Informacja o dark modzie dla Instagrama wyszła niedawno. Wystarczyło parę miesięcy, aby na Instagramie wylała się fala czerni. W związku z tym, że prawie co druga osoba ma dark mode ustawiony na Instagramie, to jak zrobić czarnego Instagrama? Włączyć ciemny motyw! Po prostu. Jak to zrobić, jak włączyć ciemny motyw? Zanim przedstawimy Wam instrukcję do poszczególnych typów telefonów, to warto, żebyście wiedzieli, że dark mode przeznaczony jest tylko dla telefonów z najnowszą wersją systemu. Co mamy na myśli pisząc to? To, że aby móc włączyć ciemny motyw na Instagramie w przypadku Androida koniecznie trzeba mieć najnowszą wersję systemu 10, aktualnie mało popularną. Iphone, by obsługiwał opcję dark mode, również musi mieć najnowszą wersję systemu IOS 13. Warto pamiętać, że dark mode jest nadal wersją testową. Co to oznacza? To oznacza, że nadal mogą występować ulepszenia oraz innego typu poprawki.

Sprawdź też:  Gdzie kupić obserwujących na Instagramie?

Okej w takim razie przechodzimy już do przedstawienia Wam instrukcji, bo pewnie na to z niecierpliwością czekacie. Jak to wygląda na Androidzie, a jak na Iphone? Zobaczcie sami.

Dark mode Instagram na iOS

Mając iPhone’a z systemem iOS 13, musicie wykonać poszczególne podpunkty, trochę jak na sprawdzianie z matematyki, ale o wiele wiele prostsze.

 1. Odpal Instagrama.
 2. Dotknij ludzika.
 3. Kiedy już dotknąłeś ludzika, stuknij w prawym górnym rogu , następnie przejdź do ustawień.
 4. Następnie wybierz opcję  „Wyświetlacz i jasność”.
 5. Stuknij „Ciemny”, aby zmienić swojego Instagrama na piękną, wyczekiwaną czerń.
 6. Po wykonaniu powyższych wskazówek, odpal Instagrama i ciesz się nowym motywem!

Jak włączyć czarny motyw Instagram na Android

Na telefonie z Androidem 10, wykonaj następujące czynności:

 1. Odpal Instagrama.
 2. Dotknij ludzika .
 3. Otwórz ustawienia telefonu .
 4. Przejedź na sam dół, wybierz “Motyw”, będzie to taka paletka jak do farb.
 5. Ustaw ciemny motyw i uruchom na nowo Instagram.

Bardzo prosta instrukcja, którą ogarnie nawet pięciolatek. Z pewnością jest o wiele prostsza niż zadania na wspomnianym wyżej teście z matematyki. Teraz kiedy już wiecie, jak zrobić dark mode na Instagramie, nie czekajcie dłużej. Do dzieła!!!

Skoro jest możliwość zrobienia ciemnego motywu na Androidzie, na IOS to, czy jest możliwość stworzenia go na komputerze? Czarny Instagram na komputerze – czy to możliwe?

Nie ma rzeczy niemożliwych, oczywiście jak najbardziej, da się zrobić dark mode na kompie, bez większych problemów. To prawda, że ciemny motyw na komputerze działa nieco inaczej niż na telefonach, to nie znaczy, że jest gorszy, albo wymaga on nie wiadomo, jakiej pracy, by móc go zainstalować. Żeby dark mode zadziałał, konieczne jest pobranie odpowiedniego rozszerzenia dla przeglądarki. W przypadku Google Chrome sprawdzi się idealnie Night Mode for Instagram . Dla przeglądarek typu  Firefox oraz Safari  tego typu wtyczki również są dostępne.

Sprawdź też:  Jak zrobić ciekawe zdjęcia na Instagram? Prosty sposób

Widzicie tak, jak pisaliśmy wcześniej, nie ma rzeczy niemożliwych! Technologia zaskakuje nas na każdym kroku i to jest fajne. Nowości, ulepszenia, aplikacje to nas kręci!

„Tryb nocny”. Czy warto używać ciemnego Instagrama?

Teraz, kiedy już zmieniliście sobie motyw na Instagramie, czas na chwilę przemyśleń. Czas przemienić się na chwilę w greckiego filozofa i snuć myśli i pytania na temat tego, po co tak, naprawdę ten cały dark mode. Czy w ogóle warto używać czarnego Instagrama? Oczywiście, że warto! Dlaczego, co daje nam ciemny Instagram?

Dzięki tej cudownej nowości, możemy swobodnie i bez problemów korzystać z telefonu nocą. Blask jasnego motywu często nas oślepiał i powodowało to, że nie do końca przeglądaliśmy sobie Insta, tak jak to sobie wyobrażaliśmy na pełnym luzie. Mrużenie oczu, ustawianie jasności ekranu w ustawieniach. Tysiąc czynności zanim przystąpimy do przeglądania. Na szczęście to odchodzi powoli do lamusa. Teraz dzięki ciemnemu Instagramowi masz pełną swobodę z korzystania z IG. Teraz coś , co Was wszystkich zaskoczy! Ciemny motyw wydłuża czas pracy baterii naszego urządzenia.

Ten ostatni plus powinien wszystkich Was przekonać do tego, by przerzucić się na dark mode i to nie tylko na Instagramie. Nie traćcie czasu i już dziś przerzućcie się na dark mode. Odkryjcie komfort połączony ze stylem i nowoczesnością.