Instagram

Jak usunąć post z Instagrama?

Jak usunąć post z Instagrama?

Każdego dnia na Instagramie zostaje opublikowanych setki tysięcy zdjęć na całym świecie. Czasami publikacja jest przemyślana, zaplanowana i świadoma, a czasami podejmujemy decyzję o publikacji w ciągu jednej sekundy. Co możemy zrobić, gdy nagle uświadamiamy sobie, że publikacja była błędem? Albo, gdy w dłuższej perspektywie, tak się zmieniamy, że to, co publikowaliśmy wcześniej, nie powinno być widoczne? Sprawdź, jakie są możliwości usuwania i archiwizacji postów na Instagramie, bo ta wiedza może uratować twój wizerunek na kolejne lata.

Partner

Jak usunąć post na Instagramie? – krok po kroku

Każdy post, który został udostępniony na twoim profilu, możesz edytować lub usunąć, w zależności od sytuacji. Jeśli zależy Ci na trwałym usunięciu zdjęcia oraz informacji pod nim znajdujących się, to możesz go usunąć poprzez przejście przez te kilka kroków:

  1. Przejdź do swojego konta na Instagramie,
  2. Wybierz post, który chcesz usunąć,
  3. W prawym górnym rogu wyświetlą się trzy kropki poziome lub pionowe w zależności od systemu operacyjnego, jakiego używasz,
  4. Na liście opcji znajdziesz opcję „Usuń”, którą należy wybrać,
  5. Ponownie zaakceptuj usunięcie.

Post, który właśnie usunąłeś, nie będzie już aktywny, ani nikt z nowych lub starych użytkowników nie zbędzie miał do niego dostępu. Te posty są również usuwane z listy postów zapisanych przez innych użytkowników.

Po co usuwać posty z Instagrama?

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć usunąć post z Instagrama, a do najpopularniejszych należą:

– błędy na zdjęciu lub w opisie,

– zmiana wizerunku profilu na Instagramie,

– rozstanie lub starta kogoś ważnego w twoim życiu,

– nieutożsamianie się z wcześniej głoszonymi treściami,

– konieczność wprowadzenia zmiany lub rozpoczęcie swojego życia od nowa.

Każdy może mieć swój własny powód, dla którego chce usunąć opublikowane posty lub zdjęcia, dlatego nie trzeba się sugerować powyższą listą. Jeśli czujesz, że jest to konieczność, to zrób od razu i nie myśl zbyt długo nad tym tematem. Czasami warto jest zacząć wszystko od nowa, nawet jeśli jest to tylko rozpoczęcie nowego rozdziału na Instagramie.

Sprawdź też:  Jak zrobić czarnego Instagrama? To proste

Co to jest archiwizacja postu na Instagramie i czym się różni od usunięcia?

Usunięcie postu na Instagramie jest dość radykalną formą działania. Istnieje jeszcze druga, jaką jest archiwizacja postów. Jest to sytuacja, gdy nie chcemy, aby posty były widoczne dla innych osób, ale nadal zostawiamy sobie szansę na ich przywrócenie. Na swoim profilu na Instagramie znajdziesz zakładkę „Archiwum”, gdzie znajdują się wszystkie posty, które zostały zarchiwizowane i są one widoczne tylko dla nas. Nawet jeśli ktoś zapisał twój post, to nie będzie już dla tego użytkownika dostępny, nie będzie również dostępny dla obserwatorów twojego konta. Archiwizacja zdjęć jest mniej radykalnym działaniem, jeśli chcemy utajnić część naszej kolekcji fotografii, ale nadal mieć do niej dostęp. Aby zarchiwizować post, należy:

  1. Przejść do swojego konta na Instagramie,
  2. Wybrać zdjęcie, które chcesz zarchiwizować,
  3. Wybrać trzy kropki poziome lub pionowe (w zależności od systemu operacyjnego na twoim telefonie),
  4. Wybrać z listy opcję „Archiwizacja”,
  5. Potwierdzić archiwizację.

Jest to bardzo prosty proces, który umożliwia nam zachowanie zdjęć i możliwość ponownego opublikowania ich na swoim koncie na Instagramie.

Czy warto usuwać posty na Instagramie?

Na to pytanie, bardzo trudno jest odpowiedzieć, ponieważ zależy to od wielu czynników i elementów, które zostaną przestawione poniżej:

Świeży start

Czasami jest tak, że jakiś content się wyczerpał, a publikacje kolejnych treści w jednej konwencji zaczynają być dla Ciebie męczące. Jeśli tak jest to za pewne nadszedł czas na rozważenie zmian na twoim profilu. Jeśli chcesz zmienić swój content o 180 stopni i nie będzie on pasował do starych zdjęć, to oczywiście możesz usunąć wszystkie zdjęcia ze swojego profilu. Może to się wiązać z chwilowym odpływem obserwujących, ale jeśli zapracowałeś na ich zaufanie, to powinno z tobą zostać na dłużej, aby sprawdzić, co nowego masz do powiedzenia.

Sprawdź też:  Promowanie Instagrama – 7 porad, które Ci w tym pomogą!

Problemy ze znalezieniem pracy

Czy wiesz, że coraz więcej pracodawców sprawdza kandydatów na social mediach? Tak to niestety wygląda, że wiarygodność oraz spójność jest ważnym elementem w procesie zatrudnienia. Dlatego, jeśli na twoim profilu pojawia się wiele zdjęć, które mogą negatywnie wpływać na twoje zatrudnienie to warto jest usunąć lub jeśli masz taką możliwość to warto ograniczyć dostęp do twojego profilu.

Problemy z pozyskiwaniem współprac

Jeśli twoje konto jest na tyle duże, że jest możliwość podejmowania współpracy z firmami, to warto się zastanowić, czy wszystkie opublikowane zdjęcia będą odpowiednie do pokazania klientom. Dlatego, jeśli odbijasz się od ściany i nikt nie chce z tobą podjąć współpracy to rozważ usunięcie części zdjęć. Możesz zapytać klientów o informację zwrotną dotyczącą twojego profilu, czyli co musisz zmienić na swoim profilu, aby móc współpracować. Taka informacja może pomoc Ci w podjęciu radykalnych decyzji.

Jeśli zdjęcia i posty na twoim koncie na Instagramie przestały Ci sprawiać Ci radość lub mają niską jakość to warto rozważyć usunięcie lub archiwizację tych postów. Pamiętaj, że usunięcie jest radykalnym krokiem, w którym później nie ma możliwości odzyskania informacji. Natomiast, jeśli chcesz mieć dostęp do swoich zdjęć, to zawsze możesz posty zarchiwizować i później do nich wrócić.