Social Media

Jak znaleźć galerię zdjęć na Messengerze?

Jak znaleźć galerię zdjęć na Messengerze?

Aplikacje do komunikacji indywidualnej i zespołowej są jednym z bardziej przydatnych i kluczowych narzędzi, z jakich codziennie korzystamy. Jedną z takich aplikacji jest Messenger, która oprócz wysyłania treści, umożliwia wysłanie zdjęć oraz grafik. W tym artykule dowiesz się, jak szybko możesz znaleźć wszystkie zdjęcia, które zostały wysłane oraz co możesz z nimi dalej zrobić? Oczywiście, w naszej instrukcji znajdziesz informacje jak krok po kroku znaleźć galerię zdjęć za pomocą aplikacji mobilnej, jak i za pomocą przeglądarki internetowej.

Partner

Czym jest aplikacja Messenger?

Aplikacja Messenger jest jednym z narzędzi do komunikacji z innymi osobami, które również są jej użytkownikami. Wcześniej, potrzebowałeś konta na Facebooku, aby mieć dostęp do Messengera, ale obecnie jest to niezależne narzędzie, z którego możesz korzystać, nie posiadając konta społecznościowego. Messenger posiada wiele funkcjonalności takich jak pisanie tekstu, nagrywanie głosu, wideo chat czy wysłanie zdjęć i grafik do innych osób. Tworząc konwersację, możesz wykorzystać wszystkie funkcje, które są szyte na miarę XXI wieku.

Co możemy zrobić ze zdjęciami w aplikacji Messenger?

Wysłanie zdjęcia na grupę konwersacyjną to jedno, ale możesz wykonać kilka innych działań, o których możesz nie wiedzieć. Po pierwsze, poprzez przytrzymanie zdjęcia w aplikacji możesz dodać emotikonę, która najbardziej odpowiada twoim odczuciom związanym ze zdjęciem. Istotnym elementem jest to, że poprzez wybranie „+” możesz wybrać inną ikonkę.

W aplikacji mobilnej, po dłuższym przytrzymaniu zdjęcia pojawią się również następujące opcje: odpowiedz, zapisz obraz, prześlij oraz więcej. Pod opcją więcej kryje się opcja usuń, lub zgłoś, jeśli uważasz, że zdjęcie jest nieodpowiednie.

W aplikacji mobilnej możesz również wysłać zdjęcie do innej osoby lub grupy poprzez naciśnięcie trzech kropek. Pojawi się wtedy lista osób, z którymi masz kontakt na Messengerze.

Sprawdź też:  Polska alternatywa dla Facebooka? Albicla!

Jeśli korzystasz z Messengera w przeglądarce, to kluczowe opcje znajdują się tuż obok zdjęcia. Ikona kwadratu ze strzałką skierowaną w górę informuje o możliwości przesłania zdjęcia dalej. Tuż obok znajduje się emotikona, którą możesz wybrać, aby wyrazić swoją opinię o zdjęciu. Na końcu znajdują się trzy poziome kropki, które dają możliwość usunięcia zdjęcia lub odpowiedzi na nie. Jeśli chcesz pobrać zdjęcie to wystarczy je wybrać poprzez naciśnięcie, wtedy pojawi się w pełnym formacie, a następnie lewym przyciskiem myszy należy wybrać „zapisz obraz jako”. Wtedy możemy cieszyć się pełnym dostępem do zdjęć na swoim komputerze.

Dlaczego szukamy zdjęć w galerii Messenger?

Komunikacja w aplikacji Messenger może być bardzo dynamiczna, a jeśli w grupie znajduje się kilka osób, to może nas ominąć jakaś ważna informacja.

Drugim ważnym powodem, dla którego szukamy zdjęć w aplikacji, to wtedy, gdy chcemy sobie coś przypomnieć. Przesyłamy sobie nawzajem zdjęcia notatek, przepisów czy zdjęcia z wakacji, które warto mieć i przechowywać w bezpiecznym miejscu. Dlatego też możliwość szybkiego przejrzenia całej galerii zamiast przewijania się pomiędzy treściami lub materiałami głosowymi może być niezwykle istotna i zmniejszy czas poświęcony na poszukiwanie zdjęcia. Jeśli interesuje Cię jak znaleźć galerię zdjęć szybko i bez wysiłku, to koniecznie zapoznaj się z poniższym akapitem, w którym krok po kroku przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Jak znaleźć galerię zdjęć w aplikacji Messenger?

W pierwszej kolejności zajmiemy się przejrzeniem aplikacji mobilnej:

  1. Wejdź w konwersację, z której chcesz przeglądnąć galerię zdjęć.
  2. Wybierz ikonę „i”, która znajduje się w prawym górnym rogu (jeśli korzystasz z starszej wersji Messengera, zamiast „i” mogą pojawić się trzy pionowe kropki).
  3. Z listy akcji wybierz „Wyświetl multimedia i pliki”.
  4. Następnie przejdziesz do galerii zdjęć i plików z danej konwersacji.

Za pomocą czterech kroków, możesz bez problemu przejść i zobaczyć całą galerię danej konwersacji.

Sprawdź też:  Jak usunąć osobę z Messengera?

Jak znaleźć galerię zdjęć Messenger w przeglądarce internetowej?

Sprawdźmy w takim razie, jak przeprowadzić ten proces, ale w przeglądarce internetowej:

  1. Wejdź na stronę Messenger.com.
  2. Wśród kontaktów znajdź osobę, z którą galerię zdjęć chcesz sprawdzić.
  3. Wejdź w rozmowę.
  4. Po prawej stronie ekranu powinna pojawić się specjalna sekcja z wszystkimi danymi dotyczącymi czatu, a wśród nich multimedia, czyli galeria zdjęć i wideo.
  5. Jeśli nie widzisz tej sekcji, kliknij w trzy poziome kropki, znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu rozmowy.

Galeria zdjęć może być przechowywana w różnych miejscach, również na Messengerze, gdzie spędzamy dużo czasu. Często oprócz komunikacji tekstowej, wysyłamy sobie zdjęcia notatek z zajęć, zdjęcia z wakacji czy przepisy kulinarne. Dlatego, jeśli chcesz mieć szybki dostęp do informacji, a jednocześnie nie przeszukiwać całej konwersacji, to zajrzyj do naszego poradnika jak znaleźć galerię zdjęć na Messengerze szybko i bez wysiłku.