Instagram

Piekło kobiet Instagram

Instagram jako narzędzie protestujących kobiet

Nie słabnie zainteresowanie strajkiem Kobiet, które od paru tygodni jest numerem jeden wśród wszelkiego rodzaju przekazów informacji. Zdenerwowane kobiety, po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego postanowiły wyjść na ulicę. Flagi, wulgarne słowa, czerwone błyskawice, które chyba najbardziej zapadały w pamięć, opanowały ulice wielkich miast i nie tylko. Protesty pojawiły się, również w mniejszych miastach głównie pod siedzibą partii sprawującej aktualnie władzę. Czarne parasolki towarzyszyły kobietom podczas spaceru, który miał na celu pokazać sprzeciw wobec ustanowionego prawa.

Parner

By dotrzeć do większej ilości osób zdenerwowane Kobiety, postanowiły użyć mediów społecznościowych do wyrażenia swojego sprzeciwu i poirytowania. Instagram przez czas protestu, podczas jednego weekendu odnotował, aż pół miliona wpisów na temat strajku kobiet. Podobne wpisy, filmiki, posty można było, również odnotować na takich portalach społecznościowych jak Facebook, czy też Twitter, jak strajk kobiet postrzegany jest na portalach społecznościowych typu Instagram? Czy tego typu posty są blokowane? Czy w sieci kobiety mogą bez problemu wyrazić swoje zniesmaczenie? Na te, jak i inne pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej. Zapraszamy do lektury!

Celebrytki i influencerki wspierają protesty poprzez Instagrama

Nie cichnie sprawa Strajku Kobiet. Walka z ulicy przeniosła się do sieci.  Pół miliona to tylko dane z jednego weekendu, tak jak wspomnieliśmy wyżej. Protesty oraz oznaki zniesmaczenia dają się we znaki w sieci. Ilość postów zamieszczona z czterema głównymi, przewodnimi hasztagami ciągle rośnie. Te główne cztery przewodnie hasztagi to między innymi:  #muremzakobietami,  #piekłokobiet , #tojestwojna oraz wszystkim znane hasło #strajkkobiet. W postach można było, również wyczytać innego typu haszhtagi , takie jak #zrzućmundurprzeprośmatkę. Ten hasztag kierowany jest do służb mundurowych, a dokładniej policjantów, którzy stanowili  ochronę domu wszystkim dobrze znanego polityka oraz innych osobistości, a także czuwali nad porządkiem w mieście. Niektórzy policjanci okazali kobietom podczas strajku wsparcie, idąc razem z nimi w marszu. Kolejnym hasztagiem oraz hasłem na plakatach był tekst „nigdy nie będziesz sama „.

Sprawdź też:  Co to są rolki na Instagramie? Jak wykorzystać Instagram Reels w biznesie?

Hasło to było wsparciem dla kobiet, od ich mężczyzn. Za kobietami stawiły się, również znane wszystkim influencerki oraz celebrytki.  Głosiły one, że wszystkie jesteśmy kobietami, wszystkie jesteśmy równe i, że musimy trzymać się razem. Wszystkim prawdopodobnie, również wpadło w ucho hasło “ wybór nie zakaz”. Tyczy się to właśnie ustanowionej niedawno decyzji. Nikt nie może narzucać ani też określać człowiekowi ramy, w której ma żyć. Jak się okazuje według najnowszych danych, celebrytki oraz influencerki były i są najbardziej wpływowymi osobami  pod względem protestów. Milionowe lajki, setki tysięcy udostępnień, spowodowały rozszerzenie się fali protestów sieci i wielu miastach.

Hasztag #StrajkKobiet został użyty ponad 239,000 razy

Wszystkim bardzo dobrze znany #StrajkKobiet został użyty ponad 200,000 razy! Mówi się, że ta liczba została już dawno przekroczona. Wcale by to nas nie zdziwiło, ponieważ strajki nadal trwają, a postów z tego typu hasztagami przybywa. Tylko przez trzy dni powstało, aż 600 tys. wzmianek. Do tego dochodzą milionowe wyświetlenia. Jednymi słowy, dzieje się! W jeden dzień #strajkkobiet wygenerował 70 milionów wyświetleń. Zaraz za tym hasztagiem, na drugim miejscu jest #piekłokobiet z 40-milionowym zasięgiem. O, czym może świadczyć taki rozgłos? O niczym innym, jak o solidarności społeczeństwa. Przeszło 70% społeczeństwa polskiego popiera Strajk Kobiet. Post, który wywołał najwięcej reakcji, wzbudził emocje, zyskał najwięcej lajków to post, który dodała Deynn ( Marity Surmy Majewskiej). Blogerka modowa zyskała, aż 400 tys. Polubień.

“ Czas walczyć i krzyczeć ze wszystkich sił — jak kto potrafim każdy na swój sposób, byle razem.” Takimi słowami nawoływała swoich fanów do działania w słusznej sprawie. Tuż po niej spory odzew miała Dagmara Kaźmierska, znana nam wszystkim bardzo dobrze z serialu “Królowe Życia”. Postać barwna i bardzo szczera. W takiej chwili, jak ta, Dagmara nie mogła przejść obojętnie. Podobnie jak Deynn i wielu innych artystów, influencerów, dodała post. Pod jej postem pojawiło się prawie 100 tys. Polubień. “ Nie nam samym o sobie decydować, co następne?” – tak napisała gwiazda reality show. Moglibyśmy oczywiście wymieniać a wymieniać tego typu posty i liczyć polubienia pod nimi. Jest to dowód na to, że społeczeństwo potrafi się zjednoczyć, a strajk trwa i końca nie widać.

Sprawdź też:  Jak stworzyć rolki na Instagramie?

Strajk Kobiet na Instagramie – Moda czy Wojna?

Strajk Kobiet to póki, co jedno z najgłośniejszych i najdłużej trwających wydarzeń 2020 roku! Nawet protest rolniczy nie miał takiego odzewu jak ten. Na ulicach różnych większych, mniejszych miast, zauważyć można mnóstwo ludzi. Grupy z maseczkami, bez maseczek z różnego typu transparentami i hasłami na ustach. To nie tak miało wyglądać. Rządzący nie spodziewali się takie zwrotu akcji, szczególnie w dobie pandemii. Jak wszyscy dobrze wiemy koronawirus, nie minął, więc tego typu demonstracje są czymś totalnie ryzykownym i niebezpiecznym. Cóż robić w takiej sytuacji? Szalejący wirus nie przeszkodził zdenerwowanym kobietom, by wyjść na ulicę i wykrzyczeć swój ból, niezadowolenie oraz pogardę dla tych, co zmianę ustawy zatwierdzili.

Strajk na ulicach, strajk w sieci, coraz więcej osób, coraz to większe zainteresowanie. Można powiedzieć, że dla niektórych strajk po prostu stał się modny. Ludzie aktualnie mają ograniczoną możliwość spotykania się. Dyskoteki, restauracje oraz inne miejsca dobre na spotkanie zostały zamknięte. Osoby zamknięte w domach, pragnące jakiegokolwiek wyjścia, idą po prostu na strajk. Tam mają szansę na spotkanie drugiego człowieka, znajomych. Mogą porozmawiać, wykrzyczeć i uwolnić swoje emocje. Zdjęcie w masce na twarzy z charakterystyczną, czerwoną błyskawicą, odpowiednie hasztagi pomogą tego typu strajkującym na zaistnienie w sieci. Dlaczego? Jakby nie patrzeć aktualnie na Instagramie oraz innych portalach społecznościowych Strajk Kobiet jest na czasie.  Ludzie chwytają hasztagi powiązane z tym wydarzeniem i chętnie na jego temat dyskutują. 

Czy Instagram cenzuruje strajk kobiet?

Ktoś powie, że te całe strajki to jedna wielka szopka, że tego typu rzeczy, co są tam bądź w sieci pokazywane, nie powinny w ogóle mieć miejsca i powinna być cenzura. Jak jest w rzeczywistości? Czy Instagram, jak i inne media cenzurują Strajk Kobiet? Ku zdziwieniu większości krytykujących tego typu wydarzenia, Instagram, jak i inne media społecznościowe wspierają Kobiety! Nie tylko media. Wsparcie okazuje wiele sklepów, odzieżowych, czy też tych z biżuterią. Na jednej ze stron można poszukując bransoletki, możesz zobaczyć, że sklep wspiera Strajk Kobiet. #WybórNieZakaz tak to brzmi, a 10% ze sprzedaży bransoletki przekazują Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Brzmi świetnie, prawda? Właśnie takie sytuacje pokazują, że kobiety nie są same! Mając takie wsparcie, warto walczyć o swoje!

Sprawdź też:  Promowanie Instagrama – 7 porad, które Ci w tym pomogą!

Sklepy meblowe, biura, sklepy spożywcze, mniejsze, większe firmy, moglibyśmy wymieniać a wymieniać, one również wspierają strajkujące Kobiety. Mało tego pracodawcy, na czas strajku zadbali o to, by Panie mogły pójść wyrazić swoje emocje, niektórzy szli strajkować razem z Kobietami. Mieć takich szefów to prawdziwy skarb! Szefowie, współpracownicy, narzeczeni i oni, mężowie. To oni idą równo z Kobietami w szeregu! Wprowadzenie cenzury świadczyłoby tylko zamknięcie ust Kobietom. Ograniczone byłyby ich prawa, ograniczone zostałyby prawa człowieka, które głoszą m.in. o wolności słowa.

Całym sercem wspieramy strajkujące Kobiety. W końcu, czym by bez nich był ten świat? Wprowadzają one do życia wiele dobrego, sprawiają, że życie jest pełne barw. Decyzje o ich ciałach, pozostawmy im samym. Nie próbujmy na siłę zmieniać człowieka oraz jego praw. Kim my jesteśmy, żeby narzucać drugiemu człowiekowi styl życia, o czym ma decydować, co lubić, a czego nie.

Ogromne wsparcie ze strony celebrytów, bliskich oraz innych działalności są ważne w tak trudnym momencie. Społeczeństwo w końcu pokazało, że potrafi się zjednoczyć w trudnych chwilach. Oby było tak dalej. Oby ludzie stanowili jedność!