Firma i biznes

Czy warto założyć sklep internetowy

Czy warto założyć sklep internetowy?

Od kilku lat rynek e-commerce w Polsce stale rośnie o kilkanaście procent rok do roku. Coraz więcej osób zastanawia się więc nad otworzeniem własnego sklepu online. Nawet osoby niezwiązane z branżą kierują się w stronę internetowej sprzedaży i zaczynają wystawiać swoje produkty na OLX czy Allegro. Tym, którym biznes w nowym modelu się opłaca przychodzi do głowy założenie własnego kąta w internecie. Czy założenie sklepu internetowego się opłaca? Ile kosztuje sklep internetowy? Czy warto otworzyć sklep internetowy? Co oferować w e-sklepie? Na te pytania postaraliśmy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego wolimy kupować w internecie

Polacy coraz częściej zamawiają przez internet

W dzisiejszych czasach wszystko sprowadzane jest to sieci. Nawiązywanie znajomości, spotkania online, zakupy, sprzedaż – to wszystko odbywa się w świecie Internetu i technologii. Polacy coraz częściej zamawiają zakupy przez Internet. Nie, nie wymyśliliśmy sobie tego, stwierdzenie to wynika z wielu raportów oraz tworzonych statystyk na ten właśnie temat. W 2020 roku w raporcie e- Commerce , Gemius podało, że jest to, aż 72%. Dlaczego ludzie coraz częściej kupują w sieci? Dzięki temu mogą zaoszczędzić sporo czasu.

Nie ukrywajmy, że wyjazd na zakupy to całodniowe przedsięwzięcie, prawda? Wyjazd, droga, czas spędzony w galerii, to wszystko przemienia się w godziny, a nawet ten wspomniany cały dzień. A w internecie? To wszystko trwa często kilkanaście minut. No, dobra może godzin, ale to już zależy od Was czego szukacie. I tak lepiej spędzić parę godzin na poszukiwaniu danej rzeczy w domu, siedząc w wygodnym fotelu niż przemierzać sklepowe półki. Jest to idealna forma dla osób, które są typem leniuszka i nie tylko. Ludzie znacznie częściej kupują w sklepach internetowych, bo te oferują im więcej możliwości produktów, które mogą wybierać, przebierać do woli. I własnie na tego typu klientach swój biznes opiera wielu przedsiębiorców. Robią to co zawsze tylko online.

Czy własny sklep internetowy pozwoli nam na ponadprzeciętne życie?

Skoro w sieci, aż wrze od różnego rodzaju ofert oraz produktów, dlaczego by nie spróbować czegoś, co i nam da zysk. Co mamy na myśli? Oczywiście założenie z własnego sklepu internetowego. może wcześniej mieliście już tego typu pomysł w głowie, jednak baliście się tę myśl rozwinąć. Dużo osób słysząc że można rozkręcić własny biznes w sieci pochodzi do tego różnie. większość jest raczej przeciwna z obawy przed tym, że nie poradzą sobie z darami technologii i prowadzeniem takiego sklepu. Załóżmy, że zdecydowaliście się na prowadzenie sklepu dajmy na to odzieżowego przez internet. Jak myślicie, jak założyć taki sklep od zera? Z czym to się je? Jaka jest specyfika tego biznesu?

Mając w myślach swój własny sklep internetowy, widzimy już raczej ciuchy w kartonach, opcje wysyłek, przelewy pieniędzy, mało kto skupia się na typowo rzeczach związanych ze stworzeniem sklepu, mało kto skupia się na tak zwanym szkielecie, podstawie. Takie osoby twierdzą, że jakoś to będzie. Jednak zanim zaczniemy naszą przygodę ze sprzedażą w sieci, warto zadbać oto, by nasz sklep e-commerce przyciągał, a nie odstraszał potencjalnych klientów.

Jak otworzyć własny sklep internetowy od zera

Jak stworzyć własny sklep od zera?

Dzisiejszych czasach, które jak wiemy, są bardzo bogate w oferty, rozwój, jeśli chodzi o technologię, nie jest problemem założenie sklepu internetowego. Do założenia sklepów sieci potrzeba naprawdę bardzo niewiele. Często wystarczy kilka wolnych godzin, laptop, dostęp do sieci i gotowe.

Stwórz sklep za pomocą darmowych poradników w Internecie

W sieci, aż roi się od różnego typu poradników, e-booków, artykułów na temat tego, jak rozpocząć własny biznes online. Wiele z nich pokazuję jak stworzyć własny sklep internetowy w oparciu o dostępne za darmo CMS-y. Najpopularniejszą platformą do założenia darmowego sklepu Internetowego jest WordPress w połączeniu z wtyczką WooCommerce. Możesz nam wierzyć lub nie, ale darmowe poradniki dostępne w internecie mogą zdziałać cuda.

Zawarta w nich wiedza wystarczy Ci na uruchomienie własnego sklepu internetowego praktycznie za darmo. Dodatkowo w poradnikach są zazwyczaj omawiane także kwestie asortymentu, który możesz sprzedawać. Szczególnie w przypadku zagranicznych poradników, możesz zaczerpnąć inspiracji co można sprzedać na naszym rodzimym rynku. Jedynym kosztem poradników jest Twój poświęcony czas, który może przynieść wiele korzyści.

Skorzystaj z gotowych rozwiązań na rynku

W poszukiwaniu informacji jak założyć własny sklep internetowy napewno natrafisz na gotowe projekty sklepów internetowych udostępniane w formie SaaS (eng. Software as a Service). Na rynku e-commerce to dość popularne rozwiązanie. Płacimy miesięcznie usługodawcy za utrzymanie sklepu i nie martwimy się o serwer, aktualizacje czy bezpieczeństwo i poprawne działanie. Jednak sklepy internetowe w tym modelu mają dość małe pole manewru jeśli chodzi o przyszły rozwój. Cały kod nie jest ogólnodostępny dla nas, a tylko dla firmy, która go udostępnia.

Więc w przypadku konkretnego pomysłu i rozwiązania jakiego chcielibyśmy wdrożyć będziemy zdani na firmę oferującą dany sklep. Podsumowując – sklep w formie gotowca opłacanego co miesiąc będzie idealny na start jeśli nie chcemy poświęcać licznych godzin na naukę kodowania strony internetowej. Jednak w przypadku chęci wdrożenia indywidualnych funkcji może okazać się problematyczny.

Sprawdź też:  Usuwanie negatywnych opinii z Google - jak to zrobić?

Zleć stworzenie sklepu profesjonalnej agencji

Jeżeli Twój pierwszy sklep jest długoterminową inwestycją i masz na jego przygotowanie jakieś oszczędności to warto pomyśleć o zatrudnieniu dobrego informatyka lub zlecenie projektu sklepu do sofwarehouse’u. Informatyk a dokładnie programista będzie w stanie stworzyć sklep dopasowany do Twoich potrzeb. To ty zdecydujesz dokładnie jakie funkcje ma mieć sklep i jak ma wyglądać. Jednak pamiętaj, że programista jedynie koduje strony internetowe i dba o ich działanie – jeśli nie wiesz jak powinna wyglądać dobrze zoptymalizowany sklep internetowy zleć to profesjonalnej agencji lub do softwarehouse’u.

Zanim, jednak przybijesz z nimi piątkę i podpiszesz papiery o współpracę, na spotkaniu poproś o ich dotychczasowe projekty, wizualizacje czyli tzw. portfolio. Jeżeli to będzie profesjonalna firma, z pokazaniem swoich prac nie będą mieli najmniejszego problemu. Ty wtedy będziesz miał pewność, że sklep będzie wykonany prawidłowo.

Jakie produkty mogę sprzedawać? Czy są jakieś ograniczenia?

Kolejną rzeczą, żeby założyć sklep internetowy, jest tak, naprawdę nasza myśl. co chcemy zaoferować klientom? Jakie to mają być produkty. Musimy, dobrze zastanowić się, z czym wychodzimy do ludzi. Czy będą to ubrania, zabawki, artykuły spożywcze, artykuły chemiczne. Określenie produktów sprzedaży jest nam potrzebna nie tylko do utworzenia listy zamówień rzeczy, które miałyby znaleźć się w sklepie. Jest nam potrzebna również do tego, aby zapoznać się z wymogami i ograniczeniami ze strony prawa.

Do grupy, które objęte mogą być dodatkowymi wymogami i ograniczeniami ze strony prawa, są: alkohole, amunicja, leki, materiały wybuchowe. Zanim jednak przejdziemy już do realizacji naszego planu, warto jednak poczytać sobie różnego rodzaju poradniki typu, jak założyć sklep internetowy? Jakie produkty można w nim sprzedawać? Ile wynosi koszt prowadzenia takiego sklepu? Wiedzy nigdy dość. po co od razu rzucać się na głęboką wodę, kiedy można na spokojnie sobie zweryfikować swoje zamiary, cele, plany. Najlepiej też skonsultować się z radcą prawnym.

Sklep internetowy a papierologia i koszta

Sklep internetowy, a papierologia? Obecnie można powiedzieć, że troszkę się mijają. Dlaczego? Od 30 kwietnia 2018 roku w życie została wprowadzona ustawa dla przedsiębiorców, która wyraźnie mówi o działalności niezarejestrowanej. Co to takiego działalność niezarejestrowana? To coś, co dla wielu początkujących przedsiębiorców może okazać się całkiem ciekawym pomysłem. Działalność niezarejestrowana oszczędza przedsiębiorcy wielu formalności, ktoś, kto nie lubi papierków, teraz pewnie lekko się uśmiecha do siebie.

Tego typu rzecz jest bardzo dobrym rozwiązaniem, by sprawdzić się i zweryfikować swój zaplanowany biznes, czy on wypali, czy raczej popłynie na dno. Jeżeli chodzi o koszty, zarobki, by prowadzić działalność niezarejestrowaną, nie mogą przekraczać miesięcznie 1300 zł, czyli połowy wynagrodzenia minimalnego. Podstawowym warunkiem do prowadzenia tego typu działalności jest to, że osoba przez ostatnie 60 miesięcy nie wykonywała działalności gospodarczej.

Koszta sklepu internetowego

Jakie są koszta uruchomienia działalności? Czyli ile musimy mieć „na start”

Jeśli chodzi o koszta, mało kto orientuję się, ile wynosi prowadzenie sklepu internetowego. Jak się okazuje, dzięki działalności niezarejestrowanej koszta mogą być naprawdę niskie. Jeżeli jednak nie możemy uniknąć opłat, ponieważ nasze przychody są wysokie, to najniższe koszty na start zamykają się w granicach 500 zł. Dużo, niedużo, jak myślicie? Oczywiście w tej cenie jest ujęte odprowadzenie składek ZUS, oprogramowanie sklepu internetowego oraz księgowość. Podatki i tym podobne opłaty zależeć będą od Twojej rezydencji podatkowej, jednak my skupiamy się na sytuacji Polskiego przedsiębiorcy.

Jeżeli chodzi o miesięczne koszty sklepu internetowego, są to kwoty w granicach kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście te koszty zależą od tego, co będziemy oferować, czy nasz sklep będziemy prowadzić jako działalność jednoosobową i na przykład w domu, czy też zatrudnimy pracowników, wynajmiemy lokal. Wszystko zależy też od asortymentu na który się zdecydujemy oraz wyników sprzedaży.

Koszta pośrednie – domena, serwer, utrzymanie

Koszta też zależą od tego, czy do stworzenia sklepu internetowego zatrudnisz profesjonalną agencję, Czy informatyka, bądź sam się za to zabierzesz. Na każdym kroku musisz liczyć się z kosztami. Jakimi? Na początek musimy zakupić domenę internetową. W przypadku domen .PL będzie to koszt około 50 zł. Następnie musimy kupić serwer i jest to koszt około 100 zł/msc. Żeby sklep online mógł istnieć, konieczny jest do tego szablon. Jest to koszt około 1000 zł (jednorazowo), w grę również wchodzi praca programisty bądź innego informatycznego geniusza, który za godzinę swojej pracy weźmie od około 60 do 120 zł. Programista dostosuje gotowy szablon pod nasze potrzeby i może zaimportować produkty do sklepu.

Sklep co jakiś czas także trzeba aktualizować i będzie się tym musiał zająć także programista. Każdemu trzeba zapłacić i powoli zaczyna nam skarbonka pustoszeć, prawda? Tak więc podsumowując utrzymanie sklepu w działaniu będzie nas średnio kosztować od 200 zł do 1000 zł w zależności od tego co trzeba będzie przy nim zrobić. Jeśli naszym wyborem będzie sklep w formie SaaS będzie to około 150 zł miesięcznie.

Sprawdź też:  Social media marketing – wszystko co musisz wiedzieć

Pośrednicy płatności – bez nich będzie ciężej

Sklep internetowy to nie tylko nazwa, wystawione produkty, piękny wygląd przyciągający uwagę klientów i ceny. Jest to także między innymi wybór pośredników płatności. Z pewnością Ty sam nieraz spotkałeś się, z wyborem pośrednika płatności, przy zakupie wybranego przez siebie produktu. Na pewno, są Ci znane takie nazwy, jak Przelewy24, Blik, PayPal. Jak się okazuje, coraz większa liczba ludzi korzysta z tego typu pośredników, rezygnując tym z tradycyjnego przelewu. Szacuje się, że aż 70% Polaków korzysta z metody szybkiego przelewu. Jeżeli nie będziesz posiadał w tego typu pośredników płatności, może być ci naprawdę ciężko rozwinąć skrzydła i zacząć zarabiać. Przy przelewie tradycyjnym pieniądze na konto bankowe przechodzą zazwyczaj w przeciągu kilku dni, co wydłuża wszelkie formalności.

Systemy płatności, jakie znajdują się w internecie, umożliwiają skrócenie transakcji. Kupujący nie ma konieczności skontaktowania się ze sprzedawcą, tylko robi przelew na portfel pośrednika płatności. Pieniądze przelane na portfel automatycznie zostało przypisane sprzedawcy. To wszystko trwa raptem kilka minut, w tym czasie sklep otrzymuje powiadomienie o wpłacie klienta, które równa się zatwierdzenie kupna produktu. Mając tego typu informacje, realizacja zamówień staje się łatwiejsza i szybsza. Prowizja pobierana przez pośredników płatności wynosi od 1,5% do nawet 3% od sprzedaży. W przypadku niektórych branż mogą się pojawić wyższe opłaty ze względu na oferowane usługi lub produkty. Przykładowo hazard, sprzedaż broni, oferowanie usług finansowych, sprzedaż produktów o dużej wartości.

Własny sklep internetowy z małym wkładem własnym? Czy jest takie rozwiązanie?

Na te pytania mamy jedną odpowiedź tak sklep internetowy obniża koszty naszego biznesu. W jaki sposób? Oprócz tak jak wyżej wspomnieliśmy koszta, możesz obniżyć dzięki działalności niezarejestrowanej. Musisz jednak Pilnować się, aby twój dochód miesięczny nie przekraczał minimalnej kwoty wynagrodzenia. W 2020 roku tak, jak wspomnieliśmy, jest to 1300 zł. To prawo umożliwia ci zaoszczędzić nawet 1500 zł miesięcznie. Te pieniądze możesz przeznaczyć, na co tylko chcesz. Jak pewnie już udało się wam kiedyś przeczytać to popularną metodą, która obniża koszty sklepów internetowych jest dropshipping. Co to takiego? Na jakiej zasadzie to działa? Ile dzięki niemu możemy zaoszczędzić? Dzięki temu rozwiązaniu możesz zrezygnować z wynajmu lokalu bądź magazynu. Dlaczego? Ponieważ dropshipping umożliwia wysyłkę paczek bezpośrednio już z hurtowni do klienta. Tutaj nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile dokładnie zaoszczędzisz, bo to zależy od kosztów wynajmu pomieszczenia. Możemy tylko się domyślać, że miesięcznie może uzbierać się Tobie całkiem niezła suma pieniędzy, które możesz przeznaczyć na, chociażby wzbogacenie asortymentu swojego sklepu, bądź inne opłaty. Stworzenie e-sklepu według tej metody może okazać się całkiem fajną maszynką do zarabiania pieniędzy. Twoim jedynym kosztem będzie założenie sklepu, utrzymanie go oraz prowizja od płatności. Oczywiście podatki będą niezmiennie nas dotyczyć – ale to już zależnie od dochodu i naszej rezydencji podatkowej.

Jak działa dropshipping

Co sprzedawać w sklepie internetowym?

Od tematów finansowych, aż głowa boli. Zostawmy to już w spokoju. Teraz dość przyjemny temat, a dokładniej co najlepiej sprzedawać w internecie? kiedy już dorobimy się sklepu internetowego będziemy mieli wszystko poukładane i zaplanowane czas wprowadzić do niego produkty, by móc rozpocząć działanie. co najlepiej sprzedawać w sieci? jakiego typu produkty? co się sprzedaje? 

10 pomysłów co sprzedawać online

Nie ważne czy sprzedajesz poprzez własny sklep internetowy czy na Allegro. Poniższe produkty są dość popularne i łatwo będzie Ci na nie znaleźć klientów. Twoim zadaniem będzie jedynie zachęcić grono odbiorców do Twojego sklepu lub aukcji na Allegro. Wybranie odpowiedniego towaru da ci możliwość bycia ekspertem w danej niszy a klienci zaczynają to doceniać.

1. Etui do telefonów

W dzisiejszych czasach, w dobie technologii prawie każdy posiada telefon. By wyrazić siebie, by zapewnić swojemu smartfonowi ochronę i bezpieczeństwo ludzie kupują różnego rodzaju etui do telefonów. Z etui do telefonów ciężko się rozstać. Kupujemy je na potęgę, po kilka, kilkanaście sztuk, aż z czasem możemy pochwalić się całkiem niezłą kolekcją. Etui dostępne są w różnych wzorach, kolorach, kształtach. Tak, kształtach?! Są, naprawdę różnego rodzaju możliwości. Warto poza etui, uzbroić się w akcesoria do telefonu — to, również sprzedaje się jak świeże bułeczki.

2. Naturalne kosmetyki

Od jakiegoś czasu furorę robią kosmetyki naturalnego pochodzenia. Stworzone z myślą o zdrowej, pięknej cerze i ciele. Idą one oczywiście w parze ze zdrowym stylem życia, czyli suplementami oraz zdrową żywnością. Kosmetyki w znanych nam drogeriach są wręcz napchane szkodliwymi dla naszej skóry substancjami. Co z tego, że na opakowaniu od kremu przeczytasz: “ Delikatne dla ciała”, jak zaraz po posmarowaniu się nim jesteś cała w czerwonych kropkach? Społeczeństwo na szczęście jest coraz bardziej świadome zagrożeń płynących z tego typu kosmetyków i przechodzą na te naturalnego pochodzenia. To, również potwierdzają statystyki. To już 8 rok, w którym rośnie zainteresowanie tego typu kosmetykami.

Sprawdź też:  Narzędzia, które ułatwiają prowadzenie własnej firmy

3. Drewniane zegarki i biżuteria 

Drewniane zegarki, jak i biżuteria od jakiegoś czasu stanowią nieodłączny element wielu osób. Stworzone z myślą o ochronie środowiska, prezentują się nieziemsko. Idealne dla ludzi, którzy chcą się wyróżnić, które stawiają na coś z efektem ‘wow’. Tak samo bransoletki, naszyjniki ogółem biżuteria, nie można oderwać od nich oczu. Są cudownym pomysłem na prezent na każdą okazję. Nie ma opcji, żeby ktoś przeszedł obojętnie obok tak świetnych rzeczy. Wyjątkowy design przykuje uwagę niejednej osoby.

4. Elektryczne hulajnogi

Hulajnoga, która przypomina nam najcudowniejsze chwile z dzieciństwa i zdarte kolana, obecnie ma inne zastosowanie. Stała się ona bowiem środkiem transportu o małym napędzie. To nie ta sama hulajnoga z dzieciństwa. To demon chodników! Aktualnie społeczeństwo porusza się nią z pracy, do pracy, na kawę ze znajomymi i po prostu wybierają się na przejażdżkę do parku. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli mamy problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Mało tego, mając taką hulajnogę, dbamy i troszczymy się o nasz środowisko, które jak wiemy, jest w bardzo złej sytuacji. Hulajnoga stała się popularnym pomysłem na prezent. Takiego towaru sprzedaż sporo przy okazji urodzin, komunii czy świąt.

5. Zabawki dla psa i kota

Od dłuższego czasu można zauważyć, że coraz więcej ludzi traktuje swoich pupili jak członka rodziny. Rzadko, kiedy ktoś mówi o psie, że jest burkiem, który powinien pilnować podwórka. W związku z tym zaczęły powstawać różne zabawki i akcesoria dla pupili. Gryzaki, maty, obroże, zabawki, a nawet ubranka. To wszystko z myślą o zwierzakach. Robiąc dokładniejszą analizę zauważymy, że mimo wszystko sprzedaje się więcej gadżetów przeznaczonych dla psiaków. Koty jak to koty, trzeba przyznać, że są dość wybredne. Traktują własnych właścicieli jak niewolników i nie boją się jawnie oznajmić, że dana zabawka im się nie podoba. Tak, więc strzałem w dziesiątkę mogą okazać się zabawki dla Twoich czworonożnych przyjaciół.

6. Odzież, obuwie, dodatki

To są akurat rzeczy, które są w ciągłym centrum zainteresowania społeczeństwa. Każdy lubi się dobrze ubrać, każdy lubi dobrze wyglądać. Różnego rodzaju, wzoru odzież, obuwie, dodatki dostępne są dla każdego. Niezmiennie są one idealnym pomysłem na prezent, czy to dla kobiety, czy mężczyzn. Jeżeli chodzi tutaj o ceny, to wiadomo zależy to od marki. Są to idealne produkty do Twojego sklepu!

7. Produkty handmade

Produkty robione ręcznie, różnego rodzaju plecionki, torby, a nawet odzież to totalny hit ostatnich lat. Są osoby które lubią się wyróżniać, które poszukują swojego stylu. Są osoby, które mają już swój styl i szukają czegoś do dopełnienia go. Jeśli masz ukryty talent, zacznij tworzyć i sprzedawać swoje dzieła. Produkty możesz też pozyskiwać od swoich znajomych oraz lokalnych działaczy jeśli takie rzeczy tworzą.

8. Akcesoria i zabawki dla dziecka

Nasze kochane maluszki potrzebują wszystkiego, co najlepsze, by móc się prawidłowo rozwijać. Dość istotną rzeczą w życiu dziecka są różnego rodzaju zabawki. To dzięki nim dziecko poznaje świat, uczy się wielu nowych rzeczy. Wózki, butelki, smoczki, kocyki to kolejne nieodłączne elementy na początku życia maluszka.

9. Smartfony

Rocznie w Polsce sprzedaje się smartfony jak świeże bułeczki. Sprzedaż liczy się w milionach. Rocznie zostają sprzedane miliony smartfonów. Na Allegro jest mnóstwo ofert smartfonów lecz nie zawsze ich oferta jest atrakcyjna. Nawet w dość konkurencyjnym rynku jest miejsce właśnie na Ciebie. Telefony są idealnym pomysłem na prezent. Święta, urodziny, oraz inne okazje, a nawet bez okazji można sobie tego typu gadżet sprawić.

10. E-papierosy

Tradycyjne papierosy odeszły do lamusa! Czas na coś, co jest modne i współgra z modą, są to e-papierosy. Od samego początku wiadomo, że wyroby tytoniowe szkodzą Twojemu zdrowiu i środowisku. Palenie tradycyjnych papierosów została w wielu miejscach publicznych zakazane. Kiedy nowe ustawy pod względem palenia weszły w życie, wzrosło zainteresowanie e-papierosami. Postaw, również na akcesoria do e-papierosów, czyli między innymi futerały, liquidy, baterie, ładowarki.

Podsumowanie

Jak widać, uzbierała się całkiem niezła ilość pomysłów, które możesz umieścić w swoim sklepie internetowym. Moglibyśmy jeszcze wymieniać a wymieniać, różnego rodzaju rzeczy. Jednak te tutaj zawarte w tej dziesiątce są niezmiennie na czasie i są po prostu modne. Nawet przy założeniu sklepu internetowego jest sporo pracy. Początki prowadzenia sklepu online mogą być ciężkie, ale jeżeli się w tym odnajdziesz, jesteś w stanie zdobyć pierwszych klientów i odnieść sukces. Zanim zaczniesz, jednak działać, zapoznaj się z wieloma darmowymi poradnikami, pomocami, które mogą spowodować to, że w Twojej głowie zrodzą się całkiem nowe pomysły, niż miałeś do tej pory. Nie bój się, również pytać bądź prosić o pomoc doświadczonych już w tym fachu przedsiębiorców. Tkwienie w jednej branży nie zawsze musi oznaczać rywalizację, może to być, również okazanie wsparcia i pomoc. Mamy nadzieję, że pomogliśmy i obudziliśmy Twoje chęci i Ciebie do działania!