TikTok

Od ilu lat można mieć TikToka i jak go założyć?

Od ilu lat można mieć TikToka i jak go założyć?

TikTok to aplikacja mobilna, która polega na tworzeniu jak i oglądaniu krótkich filmików. Mogą one trwać 15, 60 sekund lub 3 minuty. Użytkownicy mają również możliwość prowadzić transmisje na żywo, gdzie widzowie mogą zadawać pytania oraz wysyłać im prezenty.

Na samym początku była ona dedykowana głównie młodszym odbiorcom, jednak obecnie konto tam posiada wiele osób w różnym wieku. Jest to zupełna odwrotność do znanej nam z wcześniejszych lat aplikacji Musical.ly, w której twórcy ruszali ustami do piosenek, a układy jak i wideo było bardzo energiczne. TikTok to nie tylko muzyka, ale również kontent mówiony, gdzie nagrywający odgrywają pewne role, udają oni na przykład nauczycieli czy rodziców. Wiele osób opowiada o swoich przeżyciach lub ciekawostki o świecie. W ostatnim czasie coraz bardziej na popularności zyskują filmiku o gotowaniu.

W tym artykule powiemy Ci jak założyć konto na tej prężnie rozwijającej się aplikacji oraz odpowiemy na nurtujące Was pytanie – od ilu lat można posiadać tam swój profil. Zapraszamy do lektury!

od ilu lat można mieć konto na TikToku?

Od ilu lat można mieć TikToka?

Jednak czy TikToka może mieć każdy z nas? Otóż nie i mówi o tym sam regulamin aplikacji. „Usługi i Platforma są przeznaczone tylko dla osób, które mają 13 lat i więcej.” – jest to pierwsze zdanie, które znajduje się w podpunkcie drugim regulaminu TikToka.

Skąd takie ograniczenia? Według informacji, które możemy znaleźć na App Store, aplikacja ta może zawierać treści niestosowne, nawiązujące do seksu, nagości, lekkich form przemocy, alkoholu, papierosów czy narkotyków. Dodatkowo warto jest zwrócić uwagę na muzykę, do które twórcy nagrywają. Nie rzadko zawiera ona przekleństwa czy tematy, które nie powinny być poruszane u osób w tak młodym wieku. Nie zapominajmy o hejcie, który w obecnych czasach bywa bardzo raniący. Użytkownicy decydujący się na nagrywanie czegoś, a następnie wrzucanie tego publicznie muszą liczyć się z tym, że nie każdemu się to spodoba i może spotkać ich mniej lub bardziej konstruktywna krytyka. Dzieci nie zawsze o tym wiedzą, a tak obraźliwe komentarze mogą zwalić z nóg każdego.

jak założyć konto na TikToku?

Jak założyć konto na TikToku?

  1. Pobierz aplikację TikTok na swojego smartfona, a następnie w nią wejdź.
  2. Przejdź do rejestracji konta.
  3. Wybierz jedną z czterech metod – adres e-mail lub numer telefonu, Facebook, Google lub Twitter.
  4. Zależnie od opcji, którą wybierzesz, uzupełnij niezbędne dane. Dla przykładu, jeśli zdecydujesz się na numer telefonu będziesz poproszony o podanie swojej daty urodzin, numeru telefonu oraz kodu, który przyjdzie do Ciebie SMS.

Ciekawostka – na telefonie czy tablecie, żeby móc oglądać filmiki dostępne w aplikacji TikTok konieczne jest założenie tam konta, natomiast w przypadku przeglądarki, na przykład na laptopie, możesz oglądać wszystko bez rejestracji. Oczywiście ma to swoje minusy, jak na przykład brak możliwości lajkowania, komentowania oraz udostępniania wideo.

Od ilu lat można zarabiać na TikToku?

Form na zarabianie w mediach społecznościowych jest mnóstwo. Tutaj skupmy się jednak na tym najpopularniejszym, mianowicie o podarunkach od odbiorców, o których już wspominaliśmy. Na taką formę zarabiania mogą zdecydować się osoby od 16 roku życia, które dostały na to zgodę rodziców lub opiekunów prawnych. Oczywiście sposobów jest o wiele, wiele więcej, a to ile na nich zyskasz zależy przede wszystkim od Ciebie i ich rodzaju.