TikTok

jak łatwo zmienić nazwę na tiktoku?

Jak łatwo zmienić nazwę na TikTok?

TikTok to medium społecznościowe, które w ostatnich latach wybiło się na prowadzenie, zwłaszcza wśród młodych użytkowników. Dzięki krótkim, angażującym filmikom TikTok każdy może dzielić się swoimi pasjami albo wydarzeniami z codziennego życia z całym światem.

Tik Tok to też miejsce, w którym wielu osobom udało się zbudować medialną karierę naprawdę dużego formatu. Jedną z pierwszych rzeczy, która wyróżnia te popularne konta, jest chwytliwa nazwa, dzięki której profil przyciąga uwagę. Dużo mówi się o tym, jak ją odpowiednio wybrać, ale co w sytuacji, gdy chcemy ją zmienić z jakiegoś powodu? Podpowiadamy!

Czym jest nazwa użytkownika TikTok?

Każde konto na TikTok musi być unikalne i łatwe do odróżnienia od innych. Podobnie jak w wielu innych serwisach, również i tutaj służy do tego właśnie jego nazwa. Jest to część adresu, dzięki której potencjalni fani mogą łatwo odnaleźć nasze konto.

Przemyślana, ciekawa nazwa przydaje się nie tylko prywatnym użytkownikom TikTok, ale także biznesom, dla których jest częścią strategii brandingowej. Nietrudno się więc domyślić, że w jej tworzenie warto włożyć trochę wysiłku, aby nie stała w sprzeczności z treściami, które chcemy przekazać, a umiejętnie je podkreślała.

Dlaczego nazwa na TikTok jest ważna?

Nazwa pełni też inną funkcję. W dzisiejszych czasach media społecznościowe, w tym również Tik Tok to dla wielu osób znacznie więcej niż tylko sposób na komunikację z innymi w sieci. To prawdziwe drugie życie, w którym poznajemy przyjaciół, wyrażamy siebie, ale również zarabiamy i uczymy się nowych rzeczy. Nazwa konta na Tik Toku jest więc także swego rodzaju pryzmatem, przez który postrzegają nas internetowi znajomi.

Nazwa TikTok musi w żaden sposób nawiązywać do prawdziwego imienia czy nazwiska danej osoby. Wielu użytkowników zdecydowanie woli zachować anonimowość i nie łączyć swojego TikToka z życiem poza Internetem. Nazwa jednak powinna być łatwa do zapamiętania, możliwie krótka (ale jednocześnie oryginalna i niepodobna do innych), a przy tym intrygująca. Stworzenie naprawdę dobrej nazwy to niełatwe zadanie. Warto wiedzieć na przykład, że w sieci działa całkiem sporo osób, które za niemałe pieniądze zajmują się wymyślaniem chwytliwych nazw dla innych.

W jaki sposób zmienić nazwę w aplikacji TikTok?

Co jednak, kiedy pojawi się potrzeba zmiany nazwy użytkownika? Okazuje się, że jest to bardzo łatwe. Najpierw należy odszukać ikonę TikToka na ekranie swojego smartfona, uruchomić aplikację i zalogować się do swojego konta. Strona startowa aplikacji Tik Tok jest skonstruowana bardzo przejrzyście i intuicyjne. Wszystkie niezbędne informacje są łatwe do odnalezienia pod postacią czytelnych ikon.

W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się ikonka przedstawiająca uproszczoną sylwetkę człowieka. Po jej kliknięciu wchodzi się w profil użytkownika. Jednym z elementów, który najbardziej rzuca się w oczy po wejściu do profilu, jest duży przycisk „edytuj profil”, po kliknięciu w który pojawia się kolejne menu, w którym można zmienić swoje dane. Tu właśnie musimy kliknąć, jeśli interesuje nas zmiana nazwy.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że w menu edycji profilu znajdują się dwie osobne kategorie: „nazwa” i „nazwa użytkownika”. W przypadku TikTok nazwa używana jako część adresu strony profilu oraz nazwa, która wyświetla się innym użytkownikom, są od siebie niezależne. Ta pierwsza to „nazwa użytkownika”. Druga z kolei to zwykła „nazwa”, ale każdą z nich możemy zmienić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Po wprowadzeniu niezbędnych zmian należy jeszcze kliknąć przycisk „zapisz”. Bez tego nazwa nie zostanie zmieniona. Bardzo ważną informacją jest również to, że TikTok nie zezwala na zmianę nazwy częściej niż raz na trzydzieści dni. W Sieci znaleźć można wiele porad na temat tego, jak ominąć tę zasadę. W rzeczywistości jednak rzadko kiedy zachodzi taka potrzeba, jako że nazwę wybieramy na ogół na dłużej, budując wokół niej swój wizerunek na TikTok.

Jak można zmienić nazwę użytkownika za pośrednictwem przeglądarki?

Tik Tok zaprojektowany został w taki sposób, żeby jego pełne użytkowanie możliwe było przede wszystkim przez aplikację na smartfony i tablety. Do swojego profilu co prawda można dostać się z poziomu przeglądarki, wchodząc na stronę tiktok.com. Jednak użytkownicy nie mogą dostać się w ten sposób do strony edycji profilu, a więc również nie ma możliwości zmiany nazwy.

Nie oznacza to oczywiście, że nic się nie da zrobić z tą kwestią. W dzisiejszym Internecie znajdziemy odpowiedź na wszystko, a więc również rozwiązanie tego problemu. Aby edytować swoje konto na Tik Toku przez komputer, należy zainstalować jeden z dostępnych emulatorów Androida. Dzięki niemu możemy zainstalować na komputerze aplikację pobraną z sieci, używając jej tak samo, jak na telefonie. Jedyna różnica jest taka, że w tym przypadku korzystamy z myszki lub klawiatury, a nie ekranu dotykowego.

Dalsze postępowanie jest takie samo jak opisane wcześniej. Aby zmienić nazwę trzeba wejść w profil użytkownika i wybrać opcję jego edycji. Na koniec musimy pamiętać o zapisaniu zmian. Nie można jednak zaprzeczyć, że korzystanie z emulatorów nie dorównuje wygodą właściwej aplikacji TikTok na smartfonie lub tablecie, dlatego też taką opcję warto traktować raczej jako pomysł na czas awarii urządzeń mobilnych.

W jakich sytuacjach zmiana nazwy jest korzystna?

Zmienić nazwę na Tik Toku można z wielu powodów. Niektórym się ona po prostu po jakimś czasie nudzi. Inni przy zakładaniu konta wybierają niefortunny nick, który z różnego typu powodów nie przysparza im korzyści przy rozszerzaniu zasięgów wśród followersów. Czasem konieczny jest także krok w stronę anonimowości, jeśli elementami naszej poprzedniej nazwy są identyfikujące nas dane – stalking internetowy bywa niemałym problemem.

W przypadku biznesów decyzja o trwałej zmianie nazwy może być sposobem na testy, których rezultaty pokierują dalszymi krokami namingowymi w mediach społecznościowych. Małe firmy zmieniają także często nazwę, jeśli ich konta pochodzą z początku działalności, gdy nie miały one jeszcze precyzyjnie opracowanej strategii i spójnej wizji marki. Zmiana nazwy – najczęściej po konsultacji eksperckiej – pozwala im lepiej dostosować się do profilu psychologicznego klientów, co przekłada się często na wzrost sprzedaży.