TikTok

Jak zrobić duet na TikToku

Jak zrobić duet na TikToku?

TikTok od czasów pandemii w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Aplikacja ta jest bardzo łatwa w użytkowaniu co przyciąga jeszcze więcej osób. Opiera się ona na krótkich, maksymalnie trzy minutowych, filmikach wrzucanych przez użytkowników.

Duet na TikToku to funkcja, która pozwala użytkownikom aplikacji stworzyć film, zawierający dwa wideo jednocześnie obok siebie – początkowe i własne. Opcja ta pozwala innym odpowiedzieć na treści, które widzą i udostępnić je dla szerszej publiczności. Duet możesz stworzyć z każdym twórcom, który wyraża na to zgodę. Korzystanie z duetów na TikToku może Ci przynieść łatwy rozgłos a co za tym idzie liczne lajki na TikToku czy tysiące obserwacji.

Jak zrobić duet na TikToku? – krok po kroku

  1. Wejdź w aplikację TikTok i wybierz filmik, do którego chcesz nagrać duet.
  2. Kliknij w białą strzałkę, znajdującą się na dole, po prawej stronie ekranu.
  3. Z ostatniego rzędu wybierz opcję „duet”.
  4. Ekran podzieli się na dwie części – po lewej stronie będzie Twój filmik, a po prawej ten, do którego nagrywasz duet.
  5. Kliknij duży, okrągły, przycisk, aby zacząć nagrywać. Oczywiście zanim zaczniesz możesz dodać efekty czy filtry i wybrać czas swojego filmiku.

Jak wyłączyć opcje duetu na TikTok?

Aby całkowicie wyłączyć lub ograniczyć opcję duetu na TikTok, wystarczy kilka kroków:

  1. Wejdź na swój profil na TikToku.
  2. Kliknij w trzy, poziome kreski znajdujące się w prawym, górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz „ustawienia i prywatność”.
  4. Wejdź w „prywatność”, a następnie „duet”.
  5. Teraz możesz wybrać kto może nagrywać duety do twoich wideo. Mogą to być wszyscy, tylko Twoi obserwatorzy, których Ty również obserwujesz lub tylko Ty w ten sposób wyłączając te opcje dla innych.

Oczywiście pamiętaj, że jeśli masz włączoną opcję duetu to możesz ją wyłączyć dla nowo dodanego filmiku. Gdy dodajesz nowego TikToka aplikacja daje możliwość włączenia, jak i wyłączenia tej funkcji.

Jak rozpoznać że nie mogę zrobić duetu na TikToku?

Jest to naprawdę bardzo proste. W momencie, kiedy klikniesz na wcześniej wspomnianą białą strzałkę i funkcja ta będzie wyraźne widoczna, a napis oraz obrazek będą czarne to oznacza to, że możesz nagrać wideo do tego filmiku. Jeśli natomiast będzie to jasne i nieklikalne to niestety, ale nie możesz zrobić duetu.

Świetnie przedstawiają to poniższe zdjęcia. Na pierwszym z nich możesz zrobić duet:

duet na TikToku

Tu nie możesz zrobić duetu na TikToku:

duet na tiktok

 

Dlaczego warto zrobić duet na TikToku?

Duet na TikToku to świetna metoda na poszerzanie swoich zasięgów, a co za tym idzie nowych polubień i obserwujących. Tworzenie wideo do filmiku, który już zyskał popularność i stał się wiralem może być idealną okazją do wybicia się na tej platformie. Warto również wspomnieć, że jest to nowa i ciekawa forma, którą warto wprowadzić na swoim koncie.

Czym różni się duet na TikToku od stitch’a?

Zarówno duet, jak i stitch na TikToku polegają na zestawieniu ze sobą dwóch filmików w jednym. Jednak nie jest to, to samo. Po przeczytaniu naszego artykułu już wiesz, jak wygląda duet. Stitch polega na tym, że na początku wideo jest klip lub fragment innego TikToka, do którego odnosisz się w dalszej części filmu. W ten sposób możesz łatwo wyrazić swoją opinię na jakiś temat.