Social Media

jak ukryć liczbę znajomych na facebooku?

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku?

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak w dzisiejszych czasach Internet stał się bardzo ważny w życiu codziennym u każdego człowieka. Mało kto nie posiada go w swoim domu. Przez Internet możemy robić naprawdę dużo rzeczy. Zaliczyć do tego możemy między innymi robienie zakupów, płacenie rachunków, oglądanie filmów, czy też słuchanie muzyki. Jednak bardzo popularne są obecnie rozmowy ze znajomymi poprzez kamerki. Do tego służą różnego rodzaju portale społecznościowe.

Jednym z takich najpopularniejszych w obecnym czasie jest oczywiście Facebook. To właśnie na tym portalu możemy rozmawiać ze swoimi rodzinami lub przyjaciółmi, wstawiać filmiki czy też zdjęcia.  Możemy dodawać znajomych do swojego profilu. Tylko co zrobić, żeby nie wszyscy widzieli tę listę? Czy da się coś takiego zrobić? Tego oczywiście będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu, gdzie będzie opisane, w jaki sposób ukryć listę swoich znajomych przez innymi osobami. Zatem jeśli kogoś interesuje ta tematyka, to zdecydowanie powinien zapoznać się z treścią tekstu. Być może treść okaże się dla kogoś bardzo interesująca i pomocna.

Partner

Co to jest Facebook?

Facebook jest to nic innego jak portal społecznościowy, który służy nie tylko do dodawania zdjęć, filmików czy też do kontaktu ze znajomymi, czy rodziną. Dzięki tej stronie można reklamować zarówno siebie, swoje usługi, jak i Firmę. Dodatkowo można tworzyć sieci i grupy oraz dzielić się różnymi wiadomościami.

Jak widać, Facebook jest świetną aplikacją, z której naprawdę warto korzystać, gdyż ma wielki zasięg. Jednak warto pamiętać, aby chronić swoje dane, może nie wszystkie, ale te najważniejsze. Jeśli chodzi o ukrywanie list znajomych, to zdecydowanie poleca się to zrobić osobom, które lubią być ostrożne i nie lubią chwalić się wszystkim. Jest to szybki proces, z którym na pewno wszyscy i to bez wyjątku sobie poradzą.

Sprawdź też:  Jak utworzyć grupę na Messenger?

Dane w mediach społecznościowych

Obecnie można zauważyć, że ludzie udostępniają na swoich profilach bardzo dużo różnych informacji. Stało się to w sumie normalne i naturalne. Według niektórych dodawanie informacji jest wręcz bardzo wskazane. Każdy wie, że jego profil jest obserwowany przez inne osoby, gdyż sami często wchodzi i obserwujemy konta innych osób. To działa na takiej samej zasadzie.

Jednak nie każdy chce udostępniać wszystkie dane i oczywiście taka osoba ma do tego pełne prawo. Dlatego też Facebook stworzył dość sporo możliwości, aby można ukrywać dane w taki sposób, abyśmy tylko my mieli dostęp do niektórych danych. Jedną z popularniejszych i najczęściej stosowanych funkcji jest nic innego jak ukrywanie znajomych na Facebooku. Na czym to w ogóle polega i jakie daje korzyści?

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku? – krok po kroku

Otóż na tym portalu istnieje możliwość całkowitego wyłączenia lub też ograniczenia widoczności tylko dla konkretnej grupy swojej listy znajomych.  Można ją także częściowo utajać. Jednak w tym przypadku, będą widoczni wyłącznie wspólni znajomi. Reszta zostanie ukryta. Jak zatem można włączyć tę funkcję? To nic trudnego, gdyż wystarczy tak naprawdę kilka prostych kliknięć.

  1. Zaczynamy więc od tego, że musimy zalogować się na swoje konto na portalu Facebook.
  2. Następnie musimy poszukać opcje, dlatego trzeba nacisnąć menu oznaczone jako trzy linie. Klikamy tam i szukamy „Ustawienia i prywatność”.
  3. Kolejnym krokiem jest wejście w opcje „Ustawienia”. Teraz w menu po lewej stronie należy wyszukać zakładkę „Odbiorcy i widoczność”.
  4. Wybieramy sekcję „Jak można cię znaleźć i nawiązać z tobą kontakt”, a następnie płynnie przechodzimy do pytania „Kto może zobaczyć listę twoich znajomych?”.
  5. Klikamy w strzałkę, aby rozwinąć menu i je edytować. Zmieniamy ustawienia dostępności z „publiczne” na „tylko ja” lub takie, które chcemy. Zapisujemy i gotowe.
Sprawdź też:  Polska alternatywa dla Facebooka? Albicla!

Lista kontaktów będzie ukryta przed niechcianymi osobami. Ukryć listę można zarówno z poziomu laptopa na stronie internetowej Facebooka lub poprzez telefon z aplikacji mobilnej. W obu tych przypadkach czynność ta jest szybka i bardzo prosta.

Dlaczego użytkownicy ukrywają znajomych na Facebooku?

Na pewno sporo ludzi zastanawia się w ogóle, po co niektórzy decydują się na taki krok, jakim jest ukrywanie swoich znajomych. Przecież lista znajomych umożliwia znalezienie dawnych znajomych. Wtedy ta opcja jest zdecydowanie bardzo pomocna i potrzebna.

Jednak są takie osoby, które nie lubią udostępniać publicznie wszystkich informacji, gdyż zdecydowanie wolą dbać o swoją prywatność w Internecie. To jest dobre, gdyż pomoże nam się ustrzec przed różnego rodzaju przestępstwami lub oszustami, a wiadomo, że każda udostępniona przez nas informacja na Facebooku może być pożywką dla złodziei, czy też stalkerów. Dlatego zdecydowanie lepiej ograniczyć widoczność niektórych danych. Jednak ukrywając listę znajomych, możemy to robić dla różnych grup, nie muszą być przecież ukryte przed wszystkimi znajomymi. Można wyłączyć widoczność tylko dla osób, które nie należą do naszych znajomych. To będzie najlepsze rozwiązanie. Będziemy czuli się dzięki temu bardziej bezpiecznie w sieci.