Instagram

Jak usunąć konto na Instagramie

Instagram usuwanie konta

Mimo, że serwis społecznościowy Instagram cieszy się coraz większą popularnością, a na swoim koncie ma ponad miliard użytkowników, którzy gromadzą coraz to nowych Instagram Followers, to niestety, nie wszyscy są zadowoleni. Wiele użytkowników decyduje się żeby zrezygnować z posiadania tam konta. Wiele z nich po prostu usuwa aplikację ze swojego telefonu, myląc w ten sposób swoich znajomych, ponieważ ich profil wciąż jest aktywny. A przez to, że nie mają oni dostępu do swojego konta, nie mogą odbierać wiadomości, wysyłać ich lub sprawdzać aktywność.

Partner

Czy usunięcie konta na Instagramie naprawdę jest takie trudne? Wiele osób złudnie myśli, że tak, przez co nie decydują się na ten krok. Mimo, że powstało wiele już sporo artykułów na ten temat, nadal obawiają się to robić, albo tłumaczą się, że nie mają na to czasu.

Usuwanie konta na Instagramie jest szybsze niż jego założenie, a na dodatek tak proste jak dodanie relacji czy zdjęcia. To jak, próbujemy?

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie

Tymczasowe wyłączenie konta

Oprócz całkowitego usunięcia swojego profilu, Instagram oferuje nam tymczasowe jego wyłączenie. Co to oznacza? Nasz profil nie będzie widoczny dla innych, ale będzie on nadal istniał, a co za tym idzie wszystkie nasze zdjęcia, filmy itp. również. Jest to opcja dla tych niezdecydowanych, którzy nie wiedzą, czy usuwać konto na Instagramie.

I oczywiście w każdej chwili możemy powrócić do naszego profilu i ponownie do aktywować lub usunąć na stałe.

Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się na Instagrama za pomocą przeglądarki Internetowej
  2. Przejdź do edycji swojego konta
  3. Kliknij „Tymczasowe wyłączenie konta”
  4. Podaj powód oraz hasło i gotowe

Jak przywrócić konto? Wystarczy, że ponownie się na nie zalogujesz.

Jak usunąć konto na Instagramie?

Kiedy już zdecydujemy się na całkowite usunięcie konta na Instagramie, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Zdjęcia, oznaczenia, relacje, lajki, Twoja nazwa i wszystko inne, zniknie i nie będzie już do tego powrotu. Jeśli znowu będziemy chcieli mieć konto na Instagramie, będziemy musieli założyć je od początku, od zera. Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się na Instagrama za pomocą przeglądarki Internetowej
  2. Wejdź w link https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
  3. Podaj powód czemu chcesz usnąć swoje konto, a następnie podaj hasło.
Sprawdź też:  Gdzie kupić lajki na Instagramie? 7 popularnych serwisów