Social Media

Jak ukryć datę swoich urodzin na Facebooku?

Jak ukryć datę swoich urodzin na Facebooku?

Widoczna data urodzin na Facebookowym profilu pozwala innym osobom dowiedzieć się, kiedy jest ten nasz wyjątkowy dzień w roku. Serwis umożliwia jednak całkowite ukrycie daty urodzin lub ograniczenie widoczności wyłącznie dla osób, które mamy dodane do znajomych. Zmiany można w prosty sposób dokonać w ustawieniach prywatności naszego profilu. Jak dokonać zmiany widoczności naszej daty urodzin na Facebooku?

Partner

Pochwal się swoimi urodzinami w serwisie Facebook

Natłok bodźców i informacji płynących do nas z każdej możliwej strony sprawia, że zapominamy o wielu ważnych rzeczach, np. urodzinach naszych znajomych. Dzięki Facebookowi, który przypomina nam o tym w powiadomieniach, łatwiej jest przesłać komuś życzenia urodzinowe na czas. Możemy tego zarówno dokonać na tablicy z postami danej osoby lub w bardziej tradycyjny sposób, wykonując do tej osoby telefon z życzeniami. Facebook jest w tym przypadku niezastąpiony w przypominaniu. W końcu mało kto ma zapisane daty urodzin, a te kilka najważniejszych (rodziców, dziadków, rodzeństwa, dzieci, współmałżonka czy najbliższego przyjaciela/przyjaciółki) raczej pamiętamy.

To samo dzieje się w naszym kierunku. Mając widoczną datę urodzin na naszym koncie, możemy spodziewać się znacznie większej liczby życzeń urodzinowych, także od dalszych znajomych czy osób, z którymi nie utrzymujemy regularnych kontaktów. Wbrew naszym przekonaniom, na pewno nie tak wiele osób o pamięta o tej dacie. Zawsze to miło, gdy kilkadziesiąt osób więcej złoży te życzenia, pisząc zwykłe „Wszystkiego Najlepszego” czy tworząc nieco bardziej kolorowe i pełne „emotek” urodzinowe posty. Doceniajmy każde, bo nie każdemu chce się kliknąć parę razy w klawiaturę.

Życzenia tylko od znajomych na Facebooku

Jeżeli nie chcemy ukazywać całemu światu naszej daty urodzin, możemy ją udostępnić jedynie osobom przyjętym do grona naszych znajomych w serwisie Facebook. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, godzących ze sobą kwestie prywatności i udostępniania wrażliwych danych zatwierdzonym osobom. W końcu chyba wiemy, kogo przyjęliśmy do znajomych i świadomie wyrażamy zgodę i ustalamy zakres informacji, które mogą o nas wiedzieć.

Sprawdź też:  Co to znaczy C-word na Twitchu?

Gdy jednak i tam są osoby, które nie do końca pasują do zagadnienia „znajomi” (dawni lub obecni), może warto przejrzeć tę listę i pozbyć się z niej kilku nazwisk i profili? Nic nie sugeruję, tylko przypominam o takiej możliwości…

Dlaczego chcemy ukryć swoją datę urodzin w serwisie?

Z drugiej strony wiele osób ceni sobie wspomnianą prywatność i udostępnia jak najmniej informacji w serwisach społecznościowych. I bez nich można swobodnie korzystać z serwisu. Ukrycie daty urodzin to też doskonały sposób, żeby przekonać się, dla kogo jesteśmy ważni i od kogo otrzymamy urodzinowe życzenia, bez tak ogólnego przypominacza, jakim jest serwis Facebook. Na ten krok decyduje się coraz więcej osób.

Niezależnie od wybranego punktu widzenia, zmiany odnośnie do widoczności naszej daty dostępne są w opcjach naszego konta. Oto instrukcja krok po kroku, jak ukryć datę urodzin w serwisie Facebook:

Jak ukryć datę urodzin na FB — wersja na smartfon

 1. Uruchom aplikację Facebook na swoim smartfonie, gdzie zapewne jesteś stale zalogowany.
 2. Kliknij widoczną po prawej stronie ikonkę z trzema paskami.
 3. Rozwiń zakładkę „Ustawienia i prywatność” (widoczną na samym dole), a następnie wybierz opcję „Prywatność – skróty”.
 4. W kolejnym kroku wybierz opcję „Zobacz więcej ustawień prywatności”, a później kliknij zakładkę „Zarządzaj profilem”. Zobaczysz szereg danych o sobie, wpisanych do serwisu. Tutaj możesz dokonać ich edycji.
 5. Wybierz „edytuj” widoczne przy podstawowych informacjach.
 6. Ukaż się okienko, gdzie możesz zmienić informacje odnośnie do widoczności Twojej daty urodzin. Dostępne są 3 opcje:
 • Publicznie – wszyscy widzą twoją datę urodzin,
 • Znajomi – tylko osoby, które masz w znajomych, zobaczą Twoją datę urodzin,
 • Tylko ja – data zostanie ukryta i pozostanie widoczna jedynie dla Ciebie.
 1. Wybierz interesującą opcję i kliknij „Zapisz”. Gotowe. Zmiana ustawienia została przeprowadzona prawidłowo i działa natychmiast.
Sprawdź też:  Gdzie kupić obserwujących na Instagramie?

Jak ukryć datę urodzin na FB — wersja na komputer

 1. Przejdź na stronę Facebook.com i zaloguj się na swoje konto.
 2. W prawym górnym rogu kliknij ikonkę swojego profilu, rozwijając w ten sposób główne menu ustawień.
 3. Wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”, a następnie „Kontrola prywatności”.
 4. Tam znajdziesz zakładkę „Kto może zobaczyć to, co udostępniasz”. Kliknij ją, a następnie wybierz przycisk „Kontynuuj”. Zobaczysz wszystkie swoje dane osobowe, które podałeś w serwisie.
 5. Drugą zakładką będzie „Data urodzenia”, którą chcesz zmienić. Po prawej stronie zobaczysz aktualną informację, kto może widzieć Twoją datę. Klikając w nią, będziesz mógł dokonać zmiany. Do wyboru masz trzy opcje:
 • Publicznie – twoja data urodzin jest dostępna dla wszystkich, którzy odwiedzą twój profil.
 • Znajomi – twoja data urodzin jest widoczna tylko dla osób, które masz w znajomych.
 • Tylko ja – twoja data została ukryta dla pozostałych użytkowników serwisu.
 1. Wybierz interesującą Cię opcję, a następnie w każdym kolejnym kroku kliknij „Dalej”, aż do dojdziesz do końca kreatora zmian, który zamkniesz klasycznym „krzyżykiem”. Gotowe.

Niezależnie od stosowanego urządzenia do przeglądania serwisu Facebook, zmiany widoczności daty urodzin odbywa się poprzez kilka kliknięć w ustawieniach dotyczących prywatności naszego profilu. Zmiana zajmie dosłownie chwilę, maksymalnie minutę lub dwie.