Social Media

nowe logo messengera

 

Zmiana koloru loga Messengera to dopiero początek zmian.

Messenger to obecnie jeden z bardziej popularnych komunikatorów internetowych. Jednak oprócz pisania ze znajomymi, możemy używać go również do dodawania relacji, zupełnie tak jak na Instagramie.

Niebieski dymek rozmowy był logiem Messengera przez bardzo długi czas. Dodatkowo barwy biały oraz niebieski bezpośrednio łączyły logo Facebooka z logiem Messengera. I tak jak kształt loga nie zmienił się to kolorystyka owszem.

Dlaczego zmienia się kolor loga Messengera?

Zmiana kolorystyki ikonki tej aplikacji spowodowana jest integracją Messengera z innym komunikatorem – Instagram Direct. Stąd też barwy nowego loga, który z niebieskiego przechodzi w fiolet, a następnie róż. Taka kombinacja ma oznaczać, że te dwa komunikatory przenikają przez siebie, tak jak kolory nowej ikonki Messengera.

 

nowe ikonki messengera i instagrama

 

To nie koniec zmian jakie szykują dla nas Facebook i Messenger!

Nowe kolory ikonki to dopiero początek. Co w zanadrzu mają dla nas jeszcze te dwie aplikacje?

Wielu z nas zapewne zauważyło już możliwość dodawania spersonalizowanych reakcji do wiadomości. Do tego dojdzie jeszcze długo zapowiadana przez Facebooka opcja wspólnego oglądania filmów na platformie, w ramach Watch Together.

Oprócz tego dodane jeszcze zostaną takie ulepszenia jak: nowe naklejki i style wiadomości, a także modyfikacja tła konwersacji.

nowe logo Gmail

Nowe ikonki innych aplikacji.

W ślady Messengera czy Instagrama poszło też wiele innych aplikacji, jak na przykład Gmail, u którego zamiast klasycznej białej koperty zobaczyć teraz możemy pięciokolorową literę M.

Kwestią czasu jest to, kiedy inne aplikacje zmienią swoje logo. Tik Tok, Snapchat czy Facebook, ich ikonki pozostają niezmienne od dłuższego czasu, może to pora na jakieś zmiany.

A czy Wam podobają się nowe ikonki aplikacji, a jeśli tak to, która najbardziej?

 

Sprawdź też:  Czy warto mieć profil na LinkedIn? Jak to działa i co nam daje?