Social Media

Jak utworzyć grupę na Messenger?

Jak utworzyć grupę na Messenger?

Facebook umożliwia łatwe skupienie rozmówców w jednym miejscu. Aplikacja Messenger pozwala na komunikację grupową, co jest szczególnie przydatne podczas organizacji imprez, czy ustalaniu szczegółów w obrębie danej społeczności.

Ta funkcja może być pomocna w momencie, gdy osoby mają coś ważnego do przekazania wielu osobom. Sprawdź, jak stworzyć grupę na Messengerze, jak zmienić zdjęcie, kolor czatu, nicki użytkowników i wiele więcej. W tym artykule znajdziesz instrukcję do tworzenia rozmów w grupie w swoim telefonie i na komputerze.

Partner

Jak utworzyć grupę na Messengerze i Facebooku?

Grupy można tworzyć zarówno w aplikacji Messenger na smartfonie, jak i na Facebooku, z poziomu przeglądarki. Utworzone grupy są widoczne na każdym urządzeniu po zalogowaniu się do swojego konta. Użytkownik ma możliwość jej konfiguracji lub opuszczenia, jeśli uzna, że po zaproszeniu nie spełnia ona jego wymagań.

Grupa na Messengerze – krok po kroku

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się za stworzenie grupowej konwersacji, nasz poradnik rozwieje Twoje wątpliwości. Weź więc telefon w dłoń i zaczynamy!

 1. Po zainstalowaniu aplikacji należy otworzyć ją w urządzeniu przez naciśnięcie na logotyp Messenger.
 2. Po otworzeniu aplikacji i ewentualnym zalogowaniu się (jeśli nie działa ono automatycznie) należy nacisnąć na przycisk z symbolem ołówka w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Kolejnym krokiem jest wybór opcji “Utwórz grupę”, a następnie zaznaczenie wszystkich pozycji na liście znajomych.
 4. Każda z wybranych osób wyświetli się w formie ikon u góry ekranu. Następnie należy nacisnąć przycisk “Dalej” w prawym górnym rogu ekranu.
 5. Po przejściu do nowego okna należy ustalić nazwę grupy. Po wypełnieniu pola należy nacisnąć przycisk “Utwórz”. Od teraz grupa jest gotowa i będzie widoczna dla wszystkich członków.

Jak zmienić zdjęcie profilowe grupy?

Każdej z grup na Messengerze możesz nadać zdjęcie z zasobów swojego smartfona. Jak zmienić zdjęcie profilowe grupy? To proste, wystarczy wejść w konwersację grupową, wybrać ikonę z symbolem “i” w prawym, górnym rogu ekranu, a następnie nacisnąć przycisk z symbolem trzech kropek. Na ekranie pojawi się rozwijana lista funkcji do wyboru. W tym miejscu należy wybrać funkcję “zmień zdjęcie grupy”. Ostatnim krokiem jest wybór zdjęcia na urządzeniu i zapisanie zmian. Zdjęcie profilowe grupy na Messengerze można dowolnie zmieniać według uznania.

Sprawdź też:  Jak odblokować kogoś na Messengerze?

Ustawienia grupy na Messengerze

Po utworzeniu grupy na Messengerze możesz w łatwy sposób zmienić jej ustawienia, takie jak zmiana motywu, ustawienie emoji, czy nicków użytkowników. Aby to zrobić należy wejść w konwersację grupową i nacisnąć przycisk z symbolem “i”. Na ekranie wyświetlą się ustawienia czatu ze wspomnianymi powyżej opcjami. Zmiany są analogiczne do zmiany nazwy grupy i bardzo intuicyjne. Wystarczy tylko wybrać funkcję, wypełnić pole lub wybrać daną opcję i zatwierdzić swoją decyzję.

Poza możliwością zmiany motywu, emoji i nicków można tu:

– zobaczyć uczestników czatu,

– sprawdzić prośby o dołączenie,

– rozpocząć szyfrowany czat,

– wyświetlić multimedia i pliki,

– wyszukać informacji w konwersacji,

– sprawdzić powiadomienia,

– zablokować danego członka grupy,

– przekazać opinię o błędzie,

– opuścić grupę.

Warto dodać, że każdą grupę można łatwo wyciszyć, co pomaga skupić się w momencie dużej aktywności użytkowników na czacie. Jeśli chcesz powiększyć grono uczestników grupy, wystarczy dodać uczestnika w oknie ustawień czatu. Służy do tego opcja “Dodaj” z symbolem człowieka oraz plusa, która znajduje się u góry ekranu.

Grupa na Facebooku – krok po kroku

Coraz mniej osób korzysta dziś z czatu na komputerze, ale mimo to warto o nim wspomnieć. Jeśli chcesz ustawić konwersację grupową na Facebooku, rozsiądź się wygodnie przed swoim laptopem lub komputerem stacjonarnym.

 1. W celu utworzenia grupy na Facebooku należy otworzyć tę stronę internetową i zalogować się do portalu.
 2. Z poziomu strony głównej należy rozwinąć menu z lewej strony, klikając na strzałkę z opcją “Zobacz więcej”.
 3. Następnie z listy należy wybrać opcję Messenger.
 4. W oknie Messenger należy kliknąć na ikonę z symbolem ołówka, która znajduje się po lewej stronie tego okna.
 5. W kolejnym kroku należy wypełnić sekcję “Do” wpisując tam imiona i nazwiska znajomych, którzy zostaną dołączeni do grupy.
 6. Na dole ekranu należy napisać treść wiadomości i wysłać ją za pomocą przycisku z symbolem samolotu lub wcisnąć enter. Konwersacja będzie widoczna także na Twoich smartfonie.
 7. Aby ustawić czat należy rozwinąć sekcję “Dostosuj Czat”. W tym miejscu użytkownik ma możliwość zmiany nazwy czatu, wyboru zdjęcia, zmiany motywu, zmiany emoji i edycji nicków.
Sprawdź też:  Messenger przestał działać - dlaczego i jak to naprawić?

Dlaczego warto utworzyć grupę?

Przede wszystkim, dzięki takiej grupie masz możliwość dotarcia do dużej liczby odbiorców, bez konieczności pisania do każdego z nich z osobna. To ważne podczas ustaleń dotyczących co najmniej trzech osób.

Zaletą tej funkcji jest możliwość porządkowania konwersacji, przypisując każdej z grup nazwę, kolor i motyw oraz ustawiając dla niej ikony emoji zastępujące klasyczny symbol uniesionego w górę kciuka.

W czatach grupowych można nadać użytkownikom osobny nick, co niekiedy pomaga w identyfikacji, a niekiedy może stanowić dobrą zabawę.

Równie ciekawą opcją jest korzystanie z grupowych czatów video, które w kilka sekund pozwalają na komunikację wielu osób naraz, a przy tym na dodawanie ciekawych filtrów. Rozmowy w formacie audio i wideo to duża zaleta grupy na Messengerze, która umożliwia kontakt z osobami w każdym miejscu na świecie.

Z kim mogę kontaktować się na grupie?

Grupowe rozmowy pozwolą Ci na szybką wymianę informacji. To bardzo pomocne narzędzie niezależnie od tego, czy prowadzisz biznes i potrzebujesz docierać do swoich pracowników, czy jesteś studentem i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami z uczelni.

Grupa na Messengerze znacznie ułatwia organizację eventów, ponieważ pozwala wypowiedzieć się wszystkim zainteresowanym osobom i ustalić szczegóły wydarzenia. To również doskonały sposób na komunikację z rodziną, która często rozproszona jest po całym świecie. Konwersacja na Messengerze i Facebooku to możliwości, z których z pewnością warto skorzystać.