Social Media

Jak przeglądać Twittera bez logowania?

Jak przeglądać Twittera bez logowania?

Media społecznościowe już od dawna stanowią część naszego życia, ale przede wszystkim umożliwiły nam szybki dostęp do ważnych informacji z całego świata. Wszystko za pomocą jednej platformy, jednego kliknięcia w naszym telefonie.

Jedną z takich platform jest Twitter, z którego aktywnie korzysta 330 milionów osób, a zarejestrowanych kont jest ponad miliard. Sprawdź, czym wyróżnia się Twitter, jak z niego korzystać z rejestracją lub bez rejestracji konta? Przeczytaj także, co możesz zyskać po rejestracji swojego konta i z jakich kluczowych funkcjonalności możesz skorzystać.

Partner

Co to jest Twitter?

Twitter to jeden z większych, globalnych serwisów do publikacji i wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Został założony w Stanach Zjednoczonych w 2006 roku przez Jacka Dorseya, Evana Williamsa, Noaha Glassa oraz Biza Stone’a.

Głównym wyróżnikiem tej platformy stały się krótkie komunikaty, które zostały ograniczone początkowo do 140 znaków, a obecnie ta liczba została podwojona i każdy użytkownik w jednym opublikowanym poście może zamieścić 280 znaków. Ograniczona liczba znaków zmusza użytkownika do jasnego formułowania swoich opinii, a dzięki temu platforma ta stała się jednym z głównych wyznaczników trendów.

Opinie z Twittera są cytowane przez dziennikarzy i twórców treści, którzy korzystają z całego bogactwa treści publikowanych na Twitterze. Od października 2022 roku głównym zarządzającym platformą Twitter jest Elon Musk, co wiąże się z wieloma zmianami na platformie, ale również wśród pracowników, którzy nie zgadzają się z nową polityką funkcjonowania platformy. Natomiast, nie należy zbytnio przejmować się tą sytuacją, ponieważ zmiana osób zarządzających często wiąże się ze zmianami w zespołach oraz wprowadzaniem nowych rozwiązań w produktach.

Czy można przeglądać Twittera bez zakładania konta?

Informacje publikowane na Twitterze są często wykorzystywane w treściach w popularnych serwisach informacyjnych, a także w innych mediach społecznościowych. Platforma ta stała się mocno opiniotwórcza, dlatego, jeśli bardzo istotna informacja pojawi się w formie Tweeta, to dziennikarze często wykorzystują ją do stworzenia tekstu.

Sprawdź też:  Jak dodać nakładkę do zdjęcia profilowego na Facebooku?

Często możesz znaleźć też informacje w przeglądarkach internetowych, które wyłapują trendy i wtedy możesz podejrzeć całą treść opublikowanego tekstu. Natomiast, nie będziesz mógł przejść do samej treści wiadomości, a także nie zobaczysz komentarzy pod postem. Co więcej, wchodząc na oficjalną stronę Twittera, będziesz mógł założyć konto lub zalogować się, nie będziesz mieć możliwości przeglądnięcia najnowszych publikacji.

Czy warto posiadać konto na Twitterze?

Z racji tego, że Twitter wyrasta na silnego gracza wśród platform społecznościowym, warto założyć w nim swoje konto. Sama rejestracja trwa zaledwie kilka minut, ponieważ masz do wyboru rejestrację za pomocą adresu e-mail, konta Google, a także przez Facebooka. Są to szybkie, sprawdzone i bezpieczne metody, które później ułatwiają Ci proces logowania.

Założenie konta w serwisie Twitter daje Ci nieograniczony dostęp do treści i informacji, a co więcej możesz posty komentować i retwettować, zwiększając tym samym zasięg danej informacji. Możesz również sam dodawać opinie i informacje, które są dla Ciebie ważne i ciekawe. Co więcej, możesz również wchodzić w prywatne konwersacje z innymi użytkownikami Twittera, w celu wymieniania się informacjami lub komentarzami. Posiadanie konta umożliwia Ci dodawanie postów z linkami, osadzonymi treściami, a nawet memami i gifami, które ponownie wracają do użytkowania. Nieograniczony dostęp do tworzenia i odbierania informacji ze świata może być dla Ciebie bardzo wartościowe.

Jak korzystać z Twittera na co dzień?

Aplikacje, w których publikowane treści są bardzo często wykorzystywane w codziennym życiu, ale też w pracy. Lubimy się otaczać informacjami, a gdy ich brakuje, czujemy niepokój. Jak w takim razie korzystać z Twittera?

To, co możesz znaleźć na platformie i z czego warto skorzystać to: newsy z Polski i ze świata, ciekawe i nietypowe komentarze do aktualnych wydarzeń, rozmowy i dyskusje na luźne tematy, a także skróty do treści opublikowanych na innych stronach czy serwisach. Wybierz czas, kiedy korzystasz z Twittera, aby nie pochłoną Cię wirtualny świat, a to może się stać, gdy zbyt dużo czasu poświęcasz na przeglądanie najnowszych informacji i ich komentowanie.

Sprawdź też:  Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Z jakich elementów aplikacji korzysta się najczęściej?

Dobre zaplanowanie działania w aplikacji musi wiązać się z jej poznaniem, dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z krótkim słowniczkiem:

Tweet — tak nazywany jest post, który publikujesz na platformie Twitter. Musi mieć on określoną liczbę znaków (max. 280 znaków), a także może zawierać zdjęcia, grafiki, memy oraz linki i przekierowania do innych tekstów. Możesz także oznaczyć wybraną osobę, wybierając ikonę „@” przed nickiem tej osoby.

Retweet — to rozpromowanie postu opublikowanego przez innego użytkownika w swojej sieci obserwatorów. Można porównać to do „share” lub „podzielenia się” informacją z szerszą grupą odbiorców. Jeśli retweetujesz post to znaczy, że uważasz go za wartościowy i chcesz go wypromować dalej.

Reply — jest to standardowa odpowiedź na tweety, które dają Ci możliwość wyrażenia swojego zdania, a także dyskusji z innymi użytkownikami platformy

Prywatne wiadomości — każda platforma społecznościowa udostępnia możliwość prowadzenia prywatnych konwersacji z innymi użytkownikami Twittera

Hasztagi — są nazywane słowami kluczowymi, które powstały, aby szybciej i lepiej wyszukiwać informacje na dany temat. Zazwyczaj jest to jedno słowo, które ma zobrazować treść wiadomości. Hashtagów może być więcej, bo dzięki nim możesz dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców

Twitter search — jest to wyszukiwarka informacji na Twitterze, dzięki której możesz znaleźć konkretną osobę, post lub tweet na dany temat. Bardzo przydatne narzędzie, jeśli zależy Ci na powiększeniu lub potwierdzeniu informacji.

Ankieta — jest to coraz popularniejsza forma tworzenia interakcji między użytkownikami. Możesz zadać pytanie i określić cztery najbardziej prawdopodobne odpowiedzi i czekać na reakcję pozostałych osób. Jest to bardzo ciekawa forma pozyskiwania informacji czy prowadzenia różnych badań wśród użytkowników Twittera.

Podsumowanie

Twitter jak każda platforma społecznościowa ma swoją główną funkcję, a w tym przypadku jest to tworzenie opinii na dany temat przez aktywnych użytkowników i szerzenie tych informacji dalej. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne jest to narzędzie w kwestiach politycznych, ekonomicznych czy społecznych.

Sprawdź też:  Jak usunąć wirusa z FB?

Czasami jeden tweet może drastycznie zmienić sytuację firmy na giełdzie, a także może zniszczyć karierę polityka lub aktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z ważnymi informacjami, to koniecznie musisz posiadać swoje konto na tej platformie. Rejestracja zajmie Ci dosłownie kilka minut, a Ty będziesz mógł się cieszyć pełnym dostępem do informacji. Jeśli chcesz mieć możliwość podglądnięcia Tweeta, to często możesz te informacje spotkać w popularnych serwisach informacyjnych lub skorzystać z wyszukiwarki internetowej. Posiadanie konta zapewnia Ci również możliwość komentowania i szerzenia informacji zwartych w poście.