Social Media

Jak łatwo zablokować znajomego na Messengerze?

Jak łatwo zablokować znajomego na Messengerze?

Czasami w naszym życiu pojawiają się osoby, z którymi nie chcemy prowadzić już żadnej konwersacji w aplikacji Messenger. Kluczowym krokiem w rozwiązaniu tej trudnej sytuacji będzie ustawienie blokady znajomego w aplikacji.

Prawdopodobnie słysząc o tej możliwości pojawiają się w twojej głowie pytania o to, w jaki sposób zablokować dostęp do możliwości wysłania wiadomości, gdzie możesz to zrobić oraz czy osoba zablokowana się o tym dowie. Poniższy artykuł z pewnością odpowie na wszystkie twoje wątpliwości.

Partner

Dlaczego blokujemy możliwość wysyłania wiadomości przez znajomych?

Blokada wysyłania wiadomości jest rozwiązaniem, które powinniśmy rozważyć jako ostateczność. Oczywiście z poziomu aplikacji Messenger, możemy łatwo kogoś odblokować, ale chyba nigdy nie pozbędziemy się uczucia niepewności związanego z kolejnymi krokami naszych znajomych.

Istnieje kilka powodów, dla których blokujemy dostęp do rozmowy są to m.in. agresywne rozmowy i brak możliwości porozumienia się, ale też może się to wiązać z zakończoną relacją miłosną lub przyjacielską. Natomiast, nie tylko nasi znajomi mogą zostać zablokowani, ponieważ na Facebooku działa całkiem spora grupa sprzedawców, którzy chcą pozyskać nowych klientów. Blokowanie osób, które wysyłają Ci reklamy lub wiadomości typu spam, lub phishing również zasługują na zablokowanie możliwości kontaktu z Tobą. Bez względu na to, czy relacja jest bliska, czy daleka, aplikacja Messenger umożliwia Ci założenie blokady poprzez aplikację, ale także z poziomu przeglądarki.

Jak zablokować kogoś na Messengerze?

Blokada możliwości kontaktu z Tobą to zaledwie kilka kroków, które musisz wykonać. Takie działanie jest możliwe zarówno z poziomu aplikacji, jak i przeglądarki, dlatego poniżej przedstawię Ci te dwie możliwości.

Poziom aplikacji Messenger

Aby zablokować kogoś z poziomu aplikacji, wystarczy przejść następujące kroki:

 1. Przejdź do aplikacji Messenger i otwórz okno konwersacji z osobą, którą chcesz zablokować.
 2. Dotknij jej imienia i nazwiska osoby, którą chcesz zablokować u góry okna konwersacji.
 3. Wybierz opcję zablokuj.
Sprawdź też:  Jak usunąć wirusa z FB?

Oprócz zablokowania konwersacji możesz również zablokować daną osobę na Facebooku. Wystarczy, że przejdziesz do listy kontaktów w aplikacji i przytrzymując imię i nazwisko tej osoby ponownie możesz wybrać opcję „Zablokuj”. Jest to bardzo prosty proces, który możesz wykonać w aplikacji, natomiast istnieje również możliwość zablokowania rozmowy ze znajomym z poziomu przeglądarki.

Poziom przeglądarki

Blokada znajomego z poziomu przeglądarki jest równie prosta, tak jak z poziomu aplikacji i składa się z kilku kroków:

 1. Otwórz konwersację Messenger oraz konwersację, z osobą, którą chcesz zablokować,
 2. Kliknij w listę rozwijaną przy imieniu i nazwisku wybranej osoby,
 3. Wybierz opcję Zablokuj

Tak jak możesz zauważyć, proces blokowania osoby jest bardzo prosty i intuicyjny.

Czy zablokowanie na Messengerze to też blokada na Facebooku?

Zablokowanie znajomego na Messengerze, nie oznacza, że blokujesz go również na Facebooku. Ustawiając blokadę w aplikacji Messenger uniemożliwiasz znajomemu wysyłanie wiadomości do Ciebie. Natomiast, twój znajomy nadal ma dostęp do publikowanych treści, a także może aktywnie dodawać emotikony lub komentarze do twoich postów. Dlatego, jeśli całkowicie chcesz zablokować wybraną osobę, to w drugiej kolejności należy całkowicie zablokować dostęp do publikowanych przez Ciebie treści w kilku prostych krokach. Wystarczy, że

 1. Przejdziesz do profilu znajomego,
 2. Z listy rozwijanej zmień znajomi na blokada.

Były znajomy czy też inny użytkownik, którego chcesz zablokować na Facebooku nie otrzymuje informacji lub powiadomienia o tym, że go zablokowałeś. Natomiast, jeśli samodzielnie będzie próbował wejść na twój profil to nie będzie go widział w wynikach wyszukiwania. Także samodzielnie domyśli się, że jest coś nie tak. Oczywiście, ten proces jest odwracalny, więc jeśli zdecydujesz się odblokować na Facebooku to będziesz musiał ponownie zaprosić tą osobę do znajomych.

Czy osoba, którą zablokowaliśmy na Messenger się o tym dowie?

Zazwyczaj, gdy chcemy kogoś zablokować, zadajemy sobie pytanie, czy ta osoba dowie się o tym? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna tak jak w przypadku blokady na Facebooku. Jeśli nie utrzymujecie stałego kontaktu to dowie się w momencie, gdy będzie chciał nawiązać z Tobą kontakt. Wtedy pojawi się informacja „Nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację”. Natomiast nikt zablokowany nie otrzymuje powiadomienia o tym, że ktoś tę osobę zablokował. Także, osoba zablokowana dowie się o tym w momencie, gdy będzie chciała do Ciebie napisać.

Sprawdź też:  Gdzie kupić lajki na TikTok?

Jak odblokować osobę na Messengerze?

Proces blokowania konwersacji na Messengerze jest odwracalny i można bez problemu odblokować tę osobę na Messengerze. Wystarczy kilka kroków, aby ponownie wrócić do osoby z wybraną osobą.

Poziom aplikacji Messenger

Aby odblokować znajomego z poziomu aplikacji, wykonaj te kilka kroków:

 1. Przejdź do aplikacji Messenger,
 2. Wybierz opcję czaty, a następnie preferencje,
 3. Przejdź do opcji zarządzaj blokowaniem,
 4. Następnie przejdź do opcji blokowanie i blokuj wiadomości,
 5. Przejdź do opcji edytuj, a następnie wybierz sprawdź swoją listę zablokowanych,
 6. Wybierz z listy osób tą, którą chcesz odblokować i wybierz opcję odblokuj.

Poziom przeglądarki

Aby odblokować znajomego z poziomu przeglądarki należy:

 1. Przejdź do aplikacji Messenger,
 2. Kliknij zdjęcie w lewym górnym rogu i wybierz opcję preferencje,
 3. Przejdź do ustawień konta i przejdź do opcji blokowanie,
 4. Przewiń w dół do opcji blokuj wiadomości i wybierz opcję odblokuj.

Proces blokowania i odblokowania wybranej osoby na Messengerze jest dość łatwy, dlatego, jeśli nie chcesz już mieć kogoś w swoim gronie znajomych, to będziesz wiedział, jak postępować. Zapoznaj się z naszą instrukcją i zastosuj ją w praktyce.