Social Media

Jak sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku?

Jak sprawdzić urodziny znajomych na Facebooku?

Wiele osób ma tak dużo znajomych, że czasem ciężko jest zapamiętać, kto, kiedy ma urodziny. Na szczęście, jeśli mamy kogoś w znajomych na Facebooku, to bez problemu będziemy mogli to sprawdzić. W tym artykule przyjrzymy się w jaki sposób możesz w prosty sposób sprawdzić datę urodzin danej osoby na Facebooku.

Partner

Gdzie sprawdzić datę urodzin na Facebooku?

Jeśli chcesz sprawdzić datę urodzin swoich znajomych na Facebooku, to nie ma w tym nic trudnego. Jeśli chcesz, to możesz użyć do tego tak samo opcji na stronie internetowej, jak i aplikacji.

Jeśli chcesz to zrobić za pomocą aplikacji Facebook na smartfonie lub tablecie, wykonaj następujące kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto Facebooka i przejdź do swojej strony głównej.
  2. Kliknij zakładkę „Znajomi”, która znajduje się na lewym pasku nawigacyjnym.
  3. Znajdź osobę, której chcesz sprawdzić datę urodzin, i kliknij jej imię.
  4. Po otwarciu strony profilowej tej osoby przejdź do sekcji „Informacje” i spójrz na pole „Data urodzenia”.

W wypadku, gdy używasz przeglądarki internetowej, to datę urodzenia swoich znajomych na Facebooku możesz sprawdzić, wykonując następujące kroki:

  1. Zaloguj się na swoje konto Facebooka i przejdź do swojej strony głównej.
  2. Kliknij zakładkę „Znajomi”, która znajduje się na lewym pasku nawigacyjnym.
  3. Znajdź osobę, której chcesz sprawdzić datę urodzenia, i kliknij jej imię.
  4. Po otwarciu strony profilowej tej osoby spójrz na pole „Data urodzenia” w sekcji „Informacje osobiste”.

Kiedy nie mogę sprawdzić daty urodzin na Facebooku?

Niestety, ale jeśli osoba nie udostępni swoich danych na profilu, to nie będziemy mogli sprawdzić jej daty urodzin. Jednak przy zakładaniu profilu obowiązkowe jest podanie swojej daty urodzin, przez co większość osób ma na profilu datę ustawioną. Dodatkowo Facebook poinformuje Cię, jeśli któryś z Twoich znajomych ma urodziny danego dnia. Pamiętaj jednak, żeby regularnie sprawdzać, czy w aplikacji bądź w przeglądarce nie zignorowaliśmy przypadkiem informacji o dacie urodzin.

Sprawdź też:  Czy warto założyć fanpage na Facebooku?

Po co sprawdzać czyjąś datę urodzin na Facebooku?

Sprawdzanie daty urodzenia kogoś na Facebooku może być przydatne w wielu sytuacjach. Po pierwsze, jeśli chcesz przesłać komuś życzenia urodzinowe, to wiedząc, kiedy ta osoba obchodzi swoje urodziny, będziesz mógł to zrobić w odpowiednim czasie.

Ponadto, jeśli organizujesz imprezę urodzinową dla kogoś bliskiego, sprawdzenie daty urodzenia na Facebooku może być pomocne przy planowaniu tego wydarzenia. Dzięki temu będziesz mógł ustalić, który dzień tygodnia jest najlepszy dla większości zaproszonych gości, a także uniknąć sytuacji, w której osoba, dla której organizujesz imprezę, będzie musiała obchodzić swoje urodziny w innym terminie ze względu na zajęte już daty innych wydarzeń.

Sprawdzenie daty urodzenia kogoś na Facebooku może również być po prostu ciekawostką. Może to być sposób na poznanie bliżej kogoś, z kim nie masz bliskiego kontaktu lub po prostu na dowiedzenie się czegoś nowego o osobach, z którymi już się znasz.

Jak złożyć życzenia urodzinowe na Facebooku?

Jeśli chcesz złożyć komuś życzenia urodzinowe na Facebooku, istnieje kilka sposobów, na to, jak możesz to zrobić.

Jedną z możliwości jest napisanie komentarza pod postem urodzinowym danej osoby. W tym wypadku, gdy dana osoba opublikuje wpis z okazji swoich urodzin, pojawi się opcja pozostawienia pod nim komentarza z Twoimi życzeniami. Wystarczy wejść na profil osoby, której chcemy złożyć życzenia, znaleźć post urodzinowy i dodać swój komentarz. Popularną opcją jest również składanie życzeń na tablicy solenizanta.

Innym sposobem jest napisanie wiadomości prywatnej do osoby, której chcesz złożyć życzenia. Aby to zrobić, wystarczy wejść na jej profil, kliknąć ikonę wiadomości, a następnie napisać wiadomość z życzeniami. Ta opcja jest dobra, jeśli chcesz złożyć życzenia w sposób bardziej prywatny, bez udostępniania ich publicznie na profilu.

Sprawdź też:  Jak być niewidocznym na Messengerze?

Jeśli znasz datę urodzenia danej osoby, możesz również wysłać jej automatyczne życzenia urodzinowe za pośrednictwem Facebooka. Aby to zrobić, wystarczy wejść na jej profil, kliknąć ikonę urodzin, a następnie wybrać jedno z dostępnych życzeń i wysłać je. Opcję tą opcję możemy wykorzystać, jeśli nie wiemy co napisać danej osobie, a zwykłe wszystkiego najlepszego nie wydaje nam się opcjonalne.

Co napisać na Facebooku w urodziny?

Na Facebooku życzenia składają setki osób jednej osobie, przez co warto się w jakiś sposób wyróżnić. Jednak w większości wypadków bardzo ciężko wymyślić coś, co byłoby naprawdę oryginalne. Dlatego przyjrzyjmy się kilku możliwością tego, w jaki sposób można napisać życzenia do danej osoby.

Proste i klasyczne życzenia: „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Życzę Ci zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń i wszystkiego, o czym zawsze marzyłeś. Niech ten dzień będzie dla Ciebie wyjątkowy i niezapomniany!”

Humorystyczne życzenia: „Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin! Życzę Ci, abyś zawsze zachowywał młodość ducha, nawet jeśli Twój wiek będzie rosnąć w zastraszającym tempie. Niech ten dzień będzie pełen radości, szaleństw i dobrej zabawy!”

Życzenia z cytatem: „Z okazji urodzin życzę Ci, abyś nigdy nie tracił nadziei i wiary w lepsze jutro. Jak mawiał Albert Einstein: 'Nie możesz zmienić przeszłości, ale możesz zmienić przyszłość, jeśli zmienisz dziś swoje myślenie’. Niech ten dzień będzie dla Ciebie pełen pozytywnych wibracji i nowych pomysłów.”

Inną ciekawą opcją, jest składanie życzeń w języku obcym. Jeśli ktoś interesuje się np. kulturą japońską, to może docenić naszą intencję, jeśli złożymy życzenia w języku japońskim.

Podsumowanie

Ciężko jest pamiętać o wszystkim, dlatego, jeśli nie chcesz zapomnieć, kiedy Twoi znajomi mają urodziny, to warto regularnie sprawdzać Facebooka. Pamiętaj jednak, że sama pamięć o urodzinach to jedno, a porządne złożenie życzeń to drugie. Postaraj się, żeby Twoje życzenia były oryginalne.

Sprawdź też:  Messenger przestał działać - dlaczego i jak to naprawić?

Na szczęście Facebook stara Ci się pomóc, przez co przypomina o wszelkich urodzinach, wydarzeniach itp., żebyś nigdy o nic nikomu nie umknęło. Dodatkowo Facebook, jako że jest bardzo popularnym medium społecznościowych, ma wiele ciekawych opcji na znalezienie inspiracji na życzenia. Czasem wystarczy wejść na jakąś jedną z wielu grup na Facebooku, żeby znaleźć inspirację.