Social Media

Jak odblokować kogoś na Messengerze?

Jak odblokować kogoś na Messengerze?

Messenger stanowi dla nas główną platformę do komunikacji indywidualnej i grupowej. Na początku, był on elementem platformy społecznościowej Facebook, ale obecnie stanowi odrębne narzędzie.

Czasami zdarza się tak, że zdecydowaliśmy się zablokować kogoś, a po czasie dochodzimy do wniosku, że nie było to najlepszym rozwiązaniem. Każdy może się mylić, dlatego aplikacja Messenger daje możliwość odblokowania osoby i powrotu do konwersacji. Jak taki proces przeprowadzić? Dlaczego chcemy ponownie nawiązać z kimś kontakt? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule.

Dlaczego chcemy kogoś odblokować w aplikacji Messenger?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo subiektywna, ponieważ każdy z nas jest inny i też z innych powodów stało się tak, że nasz znajomy został zablokowany w aplikacji Messenger. Istnieją jednak takie powody, które mogą być wspólne dla wielu osób i znajdziesz je poniżej

Zwykły błąd

Każdy z nas popełnia błędy, dlatego może zdarzyć się tak, że zablokujesz inną osobę niż chciałeś. Ważne jest to, że osoba, którą zablokowałaś nie otrzyma takiej informacji, tak samo, jak w przypadku odblokowania. Nie stresuj się popełnionym błędem, bo on może się wydarzyć, ale ważne jest to, aby szybko to dostrzec i dokonać naprawy.

Zmiana decyzji

Podejmowanie decyzji o zablokowaniu wybranej osoby może zostać podjęta pod wpływem chwili, ale czy ta decyzja jest słuszna? Po czasie może okazać się, że podjęta decyzja była błędna i nie powinna się wydarzyć, dlatego też chcesz wrócić do kontaktu z tą osobą. Powrót do rozmów może oczyścić atmosferę między Wami i też załagodzić trudną sytuację.

Te dwa powyższe powody na odblokowanie osoby na Messengerze są tymi najpopularniejszymi, które mogą pojawić się w twojej głowie.

Jak odblokować znajomego na Messengerze?

Odblokowanie znajomego nie jest zbyt trudnym procesem, ale różni się tym jak wygląda to z perspektywy aplikacji, a jak z perspektywy przeglądarki. W tej części artykuły zajmiemy się właśnie tymi dwoma głównymi opcjami

Odblokowanie z poziomu aplikacji Messenger

Aby odblokować znajomego w aplikacji Messenger, należy wykonać następujące kroki:

 1. Przejdź do aplikacji Messenger,
 2. Kliknij twoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu,
 3. Znajdź opcję prywatność na liście,
 4. Na kolejnej liście znajdziesz opcję zablokowane konta,
 5. Zostanie Ci przedstawiona lista zablokowanych kontaktów, dlatego następnym krokiem będzie wybranie osoby, którą chcesz odblokować,
 6. Wybierz tę osobę z listy i wybierz „odblokuj w Messenger” i następnie ponownie potwierdź odblokowanie wybranej osoby.

Tak jak widzisz jest to bardzo prosty i szybki proces, niewymagający wielu kroków. Sprawdź teraz jak wygląda odblokowanie z perspektywy strony internetowej.

Odblokowanie z perspektywy przeglądarki

Odblokowanie znajomych z poziomu przeglądarki jest równie prostym procesem, jak ten z poziomu aplikacji i wymaga przejścia następujących kroków:

 1. Przejdź do swojego konta Facebook,
 2. Przejdź do ikony komunikatora Messenger, który znajduje się w prawym górnym rogu,
 3. Przejdź do opcji Ustawienia i prywatność,
 4. Następnie przejdź do opcji Ustawień,
 5. Następnie wyświetli się cała lista dostępnych opcji, z których powinnaś wybrać Blokowanie,
 6. Następnie przejdziesz do listy osób zablokowanych i wybierz tą, którą chcesz odblokować,
 7. Na końcu potwierdź odblokowanie wybranej osoby.

Bez względu na to, jaką metodę odblokowania wybierzesz, zajmie Ci to dosłownie chwilę. Proces ten nie jest skomplikowany, a wszystkie opcje są dostępne bez konieczności ponownego zalogowania się.

Czy osoba, którą odblokuje dowie się o tym?

Tak samo, jak w przypadku zablokowania, druga osoba nie dowie się, że została odblokowana. Nie otrzyma żadnego powiadomienia w aplikacji, ani też na Facebooku. Jedyną opcją będzie to, że otrzyma od Ciebie wiadomość lub sprawdzi, czy wysłanie wiadomości do Ciebie będzie możliwe. Jest to zdecydowania bardzo dobra opcja, szczególnie jeśli zablokujesz kogoś przez przypadek, dlatego nie będziesz musiała się tłumaczyć ze swojego błędu. Jeśli zdecydujesz się na odblokowanie wybranej osoby, to też nie musisz tłumaczyć się ze zmiany decyzji, chyba że tego chcesz.

Czy odblokowanie na Messengerze to też odblokowanie na Facebooku?

Jeśli twój znajomy został zablokowany zarówno na Messengerze, jak i na Facebooku to tak samo musisz go odblokować na jednym, a także drugim. Z racji tego, że te dwa narzędzia zaczęły się rozdzielać, to możliwość zablokowania komunikacji na Messengerze to jedno, ale jeśli w całości chcesz zablokować możliwość wejścia na twój profil, w tym możliwość komentowania, to musisz zablokować również daną osobę na Facebooku. Wiesz już jak odblokować znajomego w aplikacji Messenger, jak więc w takim razie odblokować kogoś na Facebooku? Wystarczy te kilak kroków:

 1. Przejdź do strony Facebook i wyszukaj osobę, którą chcesz odblokować,
 2. Przejdź do profilu wybranej osoby,
 3. Następnie wybierz z listy rozwijanej opcję Znajomi.

Te trzy kroki pozwolą Ci na odblokowanie znajomego, który ponownie otrzyma możliwość zobaczenia twojej aktywności na profilu oraz możliwość komentowania.

W bardzo łatwy i szybki sposób możesz zmienić swoją decyzję i odblokować znajomego zarówno w aplikacji Messenger, jak i na Facebooku. Podejmowanie radykalnych decyzji pod wpływem chwili może przysporzyć Ci więcej problemów niż rozwiązań. Jeśli zdecydujesz się na odblokowanie znajomego to pamiętaj, że dopóki nie rozpoczniesz kontaktu lub twój znajomy nie sprawdzi możliwości kontaktu z Tobą, to nie dowie się co się wydarzyło.