Social Media

Jak pobrać film z FB?

Jak pobrać film z FB?

Pobieranie filmów z Facebooka jest bardzo proste, o ile zna się na to sposoby. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę i ściągnąć film za pomocą wtyczki do przeglądarki, strony internetowej lub aplikacji. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze szanować prawa autorskie i korzystać z bezpiecznych i zaufanych źródeł.

Partner

Pobieranie filmu z Facebooka na telefon z Androidem

Istnieje kilka sposobów na pobieranie filmów z Facebooka na telefon z Androidem. Oto kilka z nich:

  • Wtyczki do przeglądarek mobilnych, takich jak Chrome lub Firefox, które pozwalają na pobieranie filmów z Facebooka. Wystarczy zainstalować wtyczkę, a następnie przejść do strony z filmem na Facebooku i kliknąć opcję pobrania.
  • Strony internetowe, które pozwalają na pobieranie filmów z Facebooka. Wystarczy skopiować link do filmu z Facebooka i wkleić go na stronie internetowej, a następnie kliknąć przycisk „Pobierz”.
  • Aplikacje, które pozwalają na pobieranie filmów z FB. Można znaleźć takie aplikacje w Sklepie Play, a następnie pobrać je na swój telefon z Androidem i użyć do pobierania filmów z Facebooka.

Pobieranie filmu z Facebooka na telefon z iOS

Pobieranie filmów z Facebooka na telefon z systemem iOS jest podobne do pobierania filmów na telefon z Androidem. Oto kilka sposobów, które można wypróbować:

  • Wtyczki do przeglądarek na iOS, na przykład Safari, które również pozwalają na pobieranie filmów z Facebooka. Wystarczy zainstalować wtyczkę i postępować tak samo, jak w przypadku urządzenia z Androidem.
  • Można skorzystać także z tych samych stron internetowych, które pozwalają na pobieranie filmów z FB.
  • Na iOS również istnieją aplikacje, które pozwalają na pobieranie filmów z Facebooka. Można znaleźć je w App Store, a następnie pobrać na swój telefon z iOS i użyć do pobierania filmów z Facebooka.

Pobieranie filmu z Facebooka na komputer z Windowsem

Pobieranie filmów z Facebooka na komputer z systemem Windows również nie powinno sprawiać problemów. W tym wypadku również można skorzystać ze specjalnych wtyczek do przeglądarek, takich jak Chrome, Opera czy Firefox. Wystarczy zainstalować plugin, a następnie przejść do strony z filmem na Facebooku i kliknąć opcję pobrania.

Sprawdź też:  Czy warto założyć fanpage na Facebooku?

Można wykorzystać do tego również jedną ze specjalnych stron internetowych, które pozwalają na pobieranie filmów z FB. Wystarczy odwiedzić wybraną stronę, wkleić na niej link do wybranego filmu i kliknąć przycisk „Pobierz”. Istnieją również specjalne programy desktopowe do pobierania, takie jak 4K Video Downloader czy ClipGrab, które pozwalają na pobieranie filmów z Facebooka. Można znaleźć takie programy online i pobrać je na swój komputer z Windows, a następnie użyć do pobierania filmów z Facebooka.

Pobieranie filmu z Facebooka na komputer Apple (macOS)

Aby pobrać film z Facebooka na komputer Apple z systemem macOS, można skorzystać z tych samych opcji, które są dostępne na systemie Windows. Wystarczy na przykład pobrać jedną z wtyczek na posiadaną przeglądarkę, która umożliwia ściągnięcie filmu z FB. Można także odwiedzić którąś ze stron do pobierania filmów z Facebooka, bez konieczności instalowania żadnych dodatkowych narzędzi. Tak samo można też wykorzystać jeden z programów typu 4K Video Downloader czy ClipGrab, które są łatwe i intuicyjne w użytkowaniu. Można bez problemu pobrać je z jednej ze stron z oprogramowaniem.

Czy można pobierać filmy na żywo z Facebooka?

Istnieje także możliwość pobierania filmów na żywo z FB. Chcąc ściągnąć takie nagranie należy otworzyć aplikację Facebooka lub przejść na stronę Facebooka za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie należy otworzyć stronę lub grupę, w której jest transmitowany wybrany film na żywo. W kolejnym kroku trzeba kliknąć na nagranie i przytrzymać je, ż pojawi się opcja „Zapisz”. Wówczas film zostanie pobrany i zapisany w folderze „Pliki” w aplikacji Facebooka lub w folderze „Pobrane” w przeglądarce internetowej.

Jeśli w wybranym filmie nie pojawia się opcja “zapisz”, wówczas może być konieczne skorzystanie z innej opcji. Oprócz wtyczek do przeglądarek oraz specjalnych aplikacji na urządzenia mobilne, można użyć także narzędzia do nagrywania ekranu, takiego jak OBS lub Display Recorder. Po nagraniu można zapisać film na swoim telefonie lub komputerze, a także przesłać go do innego miejsca.

Sprawdź też:  Jak usunąć wirusa z FB?

Jak pobrać film z Messengera FB?

Pobieranie filmów z komunikatora Messenger od Facebooka jest jeszcze prostsze. Wystarczy otworzyć aplikację i odnaleźć nagranie, które ma zostać pobrane. Następnie należy kliknąć jego odtwarzanie i przytrzymać, aż pojawi się opcja “Zapisz”. Po kliknięciu tego przycisku zostanie pobrany i zapisany w folderze „Pliki” w aplikacji Messengera. Można również przenieść film do innego folderu na swoim urządzeniu.

Jeśli nie ma możliwości pobrania filmu z Messengera, można spróbować użyć narzędzia do pobierania filmów z Facebooka lub rozszerzenia do przeglądarki, które zostały opisane wyżej. Należy jednak pamiętać, że pobieranie filmów z Messengera bez zgody autora może być nielegalne i naruszać prawa autorskie. Zalecane jest uzyskanie zgody autora przed pobieraniem filmu.

Jak pobrać film z zamkniętej grupy na Facebooku?

Chcąc pobrać film z zamkniętej grupy na Facebooku, trzeba mieć dostęp do tej grupy i być jej członkiem. Cały proces jest zbliżony do pobierania nagrań z Messengera. W pierwszej kolejności należy otworzyć aplikację Facebooka lub przejść na stronę Facebooka za pomocą przeglądarki internetowej. Następnie trzeba wejść do zamkniętej grupy, w której znajduje się wybrany film. Po odnalezieniu nagrania konieczne jest jego odtworzenie, kliknięcie i przytrzymanie, aż pojawi się opcja „Zapisz”. Po wybraniu tej opcji film zostanie pobrany i zapisany w folderze „Pliki” w aplikacji Facebooka lub w folderze „Pobrane” w przeglądarce internetowej. Można oczywiście przenieść go do innego folderu na swoim urządzeniu.

Jeśli nie ma możliwości pobrania filmu z zamkniętej grupy, można spróbować jednego z wcześniej przedstawionych sposobów na pobieranie filmów z FB, jak rozszerzenie w przeglądarce czy dedykowane aplikacje.

Czy pobieranie filmów z Facebooka jest legalne?

Pobieranie filmów z Facebooka może być legalne lub nielegalne w zależności od tego, jakie filmy są pobieranie i czy ma się zgodę autora na ich pobranie. W niektórych przypadkach autor filmu może udostępnić go do pobrania lub udzielić zgody na pobranie filmu. W takim przypadku pobieranie filmu jest legalne.

Sprawdź też:  Jak zmienić ustawienia prywatności Faceboook?

Jeśli jednak pobierany jest film, który nie jest udostępniony do pobrania lub nie masz zgody autora na jego pobranie, pobranie filmu może być nielegalne i naruszać prawa autorskie. W takim przypadku pobieranie filmu może być zabronione i grozić może za to odpowiedzialność prawna.

Zalecane jest uzyskanie zgody autora lub upewnienie się, że film jest udostępniony do pobrania, zanim pobierze się go z Facebooka. W przeciwnym razie pobieranie filmu może być nielegalne i naruszać prawa autorskie. Ponadto, niektóre metody pobierania filmów z Facebooka mogą być nielegalne lub nieuczciwe, więc najpierw należy upewnić się, że korzysta się wyłącznie z bezpiecznych i zaufanych źródeł.