Social Media

10 najpopularniejszych social media na świecie

10 najpopularniejszych social media na świecie

Media społecznościowe są stałym elementem naszej codzienności. To za ich pomocą komunikujemy się z naszymi najbliższymi, nawet w przypadku, kiedy mieszkają na drugim końcu świata. Tworzymy treści i dzielimy się nimi bez żadnych przeszkód, a to wszystko w czasie rzeczywistym. Dodatkowo portale społecznościowe dostarczają nam mnóstwo rozrywki. Śmieszne filmiki, memy czy grupy tematyczne to tylko kilka sposobów na zabawę.

Nic więc dziwnego, że liczba osób posiadających konta na social media stale rośnie. Już w styczniu 2021 roku – według raportu digital – wynosiła ona 25,90 mln osób.

W tym artykule przedstawimy Wam 10 najpopularniejszych social media na całym świecie. Dowiecie się za co ludzie lubią dany portal, a także przytoczymy kilka ciekawostek z nimi związanych.

Jednak, zacznijmy od podstaw – dlaczego social media cieszą taką popularnością i co nas do nich przyciąga?

Dlaczego social media są tak popularne

Dlaczego social media są tak popularne?

Media społecznościowe to przede wszystkim rozrywka. Wielu z nas właśnie w taki sposób spędza swój wolny czas poza pracą czy szkołą. Ich głównym zadaniem jest odmóżdżenie i danie wymaganego relaksu.

Oprócz komunikowania się z naszymi znajomymi, portale umożliwiają nam wrzucanie przeróżnych zdjęć. Z ich pomocą możemy w łatwy i szybki sposób pokazać, gdzie byliśmy na ostatnich wakacjach lub co robiliśmy w weekend. Dodatkową opcją są relacje, które udostępniamy pod wpływem chwili.

Obecnie social media to także pomoce w rozwijaniu firmy jak i przenośniki informacji. Social media marketing to powszechność, a my nie wyobrażamy sobie życia bez nowinek o celebrytach właśnie za sprawą Facebooka lub Instagrama.

Ciekawe są także grupy tematyczne, gdzie ich członkowie w kulturalny sposób, mogą dzielić się swoją opinią.

Ich wielorakie zastosowanie nas przyciąga i zatrzymuje. To właśnie to uzależnia nas od social media coraz bardziej.

Sprawdź też:  Jak usunąć konto na LinkedIn?

Facebook

Facebook jest niekwestionowanym liderem w ilości użytkowników. Został on założony 4 lutego 2004 roku, a więc nie tak dawno obchodził swoje 17 urodziny. Posiada on charakterystyczne niebiesko-białe logo, które jest niezwykle proste.

Stwórz swój profil i uzupełnij go o zdjęcie profilowe jak i te w tle. Dodaj biogram, swoje zainteresowania no i oczywiście znajomych. Facebook jest świetną metodą na utrzymywanie kontaktów z najbliższymi nie tylko pisząc, ale także dzwoniąc do siebie. Jeśli macie dostęp do Internetu, możecie to robić zawsze.

Założenie jak i samo posiadanie profilu jest bezpłatne.

Instagram

Instagram został założony w 2010 roku i jest dostępny w aż 33 różnych językach. Jest to typowo fotograficzny serwis społecznościowy, na którym możesz dzielić się wspaniałymi wspomnieniami. Miesięcznie korzysta z tej aplikacji około 800 milionów osób na całym świecie.

Popularność Instagrama wciąż pnie się w górę, dlatego nic dziwnego, że przejął go Facebook. Jednak nie jest to, to samo. Ich podstawową różnicą jest to, że Instagram wymaga korzystania ze smartfona. Z platformy jaką jest Facebook możesz swobodnie korzystać z telefonu lub laptopa.

YouTube

Jeszcze parę lat temu YouTube służył głównie do słuchania muzyki. Teraz te funkcję przejęły portale streamingowe, a sam YouTube przeistoczył się na portal, gdzie możemy oglądać codzienne życie celebrytów. Wszelkiego rodzaju vlogi czy inne filmiki, które każdy z youtuberów tworzy w zupełnie innym kontencie.

Z ciekawostek, YouTube nie tak dawno włączył płatną opcję premium, która nie zawiera reklam, a pobrane przez nas filmy czy teledyski możemy odtwarzać w tle, a nawet z zablokowanym telefonem.

Został on założony w 2005 roku, a jego średnia liczba miesięcznych użytkowników wynosi 1,8 miliarda na całym świecie.

Twitter

To kolejne niebiesko-białe, charakterystyczne logo. Na nim jednak nie widnieje literka, a ptaszek. Twitter został utworzony w 2006 roku, a miesięcznie korzysta z niego około 366 milionów użytkowników.

Sprawdź też:  Jak utworzyć grupę na Messenger?

Portal ten ma postać mikro bloga, gdzie w krótkich postach możemy opisać co u nas lub wyrazić swoje zdanie w danym temacie. Ilość znaków jest ograniczona, co uczy nas zastosować radę „minimum słów, maksimum treści”.

Ciekawostka, w języku polskim używamy czasownika „tweetować”, który dosłownie oznacza pisać postu na Twitterze.

Snapchat

Snapchat to proste logo białego duszka na żółtym, wyróżniającym się tle. Został on założony w 2011 roku, ale w Polsce stał się popularny w około 2014. Jest to aplikacja na telefony, dzięki której możemy wysyłać zdjęcia i wideo. Możemy je zobaczyć dwukrotnie, a w przypadku wykonania zrzutu ekranu, osoba, która to wysłała dostanie o tym powiadomienie.

Bardzo popularne było robienie „dni”. Aby obok nazwy naszego znajomego pojawiła się liczba musimy codziennie wysłać sobie nawzajem chociaż jednego „snapa”, czyli jedno zdjęcie film.

Tik Tok

Tik Tok, a wcześniej Musical.ly pobiło polską publiczność od czasów pandemii, kiedy większość osób pobrało tę aplikację z nudów. Polega on na nagrywaniu krótkich, maksymalnie jednominutowych filmików i zamieszczaniu ich. Mogą mieć one formę mówioną, gdzie o czymś opowiadamy lub nagrywaną do jakiegoś dźwięku.

W każdym miesiącu popularny jest inny trend, który wykonuje tysiące osób. Najbardziej popularne były tańce do piosenek „WAP” – Cardi B czy „Savage Love” od Jasona Derulo.

WeChat

To kolejna aplikacja do rozmów i prowadzenia chatów. Pozwala łatwo i sprawnie komunikować się z rodziną, niezależnie od tego, gdzie się znajdujecie. Jest ona w pełni zintegrowana, dzięki czemu możesz dzwonić, wysyłać SMS jak i MSM, wiadomości głosowe oraz zdjęcia.

Została ona utworzona w 2011 przez Tencent Holdings Limited. Jej logiem są dwie, okrągłe chmurki wiadomości na zielonym tle.

VK

VK to rosyjski komunikator, który został założony w 2006 roku. Jego pełna nazwa to VKontakte. Jest to jeden z najpopularniejszych portalów społecznościowych w Rosji. Miesięcznie korzysta z niego około 97 miliona ludzi.

Sprawdź też:  Jak wejść na Linkedin bez logowania?

Pinterest

Pinterest wciąż w Polsce nie jest popularny. Jednak nie oznacza to, że nikt z niego nie korzysta. Pinterest, który powstał w 2010 roku wciąż jest głównym źródłem inspiracji dla milionów ludzi na całym świecie.

Jego nazwa wywodzi się z dwóch angielskich słów: „pin” czyli pinezka lub przypiąć oraz „interest”, czyli zainteresowania. Jego logiem jest biała literka P na okrągłym, czerwonym tle. Dzięki temu portalowi możesz inspirować siebie lub innych w prosty i wygodny sposób.

Reddit

Reddit to kolejny niepopularny portal w Polsce. Został on założony w 2005 roku, a jego głównym zadaniem jest przedstawianie przeróżnych linków do informacji, które pojawiły się w sieci. Serwis jest głównie anglojęzyczny, ale nie zniechęca to innych do korzystania z niego, ponieważ liczy on ich około 174 zarejestrowanych użytkowników.

Jego logiem jest biała, uśmiechnięta głowa robota na czarnym tle.