Inne

Rozpoznawanie muzyki online

Rozpoznawanie muzyki online

Muzyka towarzyszy nam przy wielu okazjach – w podróży, na imprezie czy w drodze do pracy i szkoły. Z jej pomocą możemy wyrazić siebie, wyrzucić z siebie negatywne emocje jak i podzielić się tymi pozytywnymi. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez posłuchania chociaż jednej piosenki. Możemy je odtwarzać za darmo, na przykład na YouTube oraz odpłatnie na Spotify czy Tidal-u. Wybór wykonawców oraz ich albumów z każdym dniem jest coraz to większy, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie, od starych wykonawców po klasykę czy nowoczesny POP.

Z pewnością już nie raz miałeś sytuację, gdzie usłyszałeś super utwór, jednak nigdzie nie padł jego dokładny tytuł czy wykonawca, a Ty zostałeś z zagwozdką na kilka dobrych dni. Jeszcze parę dobrych lat temu musiałbyś liczyć na to, że usłyszysz ją ponownie i może uda Ci się znaleźć jej tytuł lub któryś z Twoich znajomych Ci w tym pomoże. Teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie aż sześciu najpopularniejszych aplikacji, które mają na celu pomóc Ci w znalezieniu właśnie tej piosenki. Dla osób, które nie chcą nic pobierać, także się coś znajdzie – wyszukiwarka Google, do której z pewnością masz dostęp.

Partner

Dlaczego korzystamy z rozpoznawania muzyki online?

Głównym powodem jest to, że spodobał się nam utwór, którego tytułu nie znamy lub nie pamiętamy. Myśl o tej danej piosence nie daje nam spokoju, więc szukamy sposobu na to, aby jak najszybciej ją znaleźć.

Drugim powodem może być remix, czyli przeróbka, jakiejś piosenki, gdzie w opisie nie padł tytuł oryginalnej wersji.

Rozpoznawanie muzyki online – jak to zrobić?

Sposoby są dwa – aplikacje lub wyszukiwarka Google – no chyba, że lubisz sam szukać i kombinować, to wtedy sposobem trzecim będzie Twoja głowa. Gwarantujemy jednak, że korzystanie z dwóch pierwszych metod jest o wiele szybsze i prostsze, a chyba na tym Ci zależy. Jeśli chcesz dowiedzieć się, która opcja będzie dla Ciebie najwygodniejsza, zapraszamy Cię do zapoznania się z resztą artykułu.

Sprawdź też:  Popularne skróty młodzieżowe - Co oznaczają?

Aplikacje do rozpoznawania muzyki

W obecnych czasach aplikację pomagają nam prawie we wszystkim. Służą już one nie tylko do dodawania zdjęć lub kontaktowania się ze znajomymi, ale właśnie do szukania muzyki, liczenia kalorii czy robienia zakupów.

Aplikacje do rozpoznawania muzyki są łatwe w obsłudze i nikomu nie powinny sprawić problemu. W naszym zestawieniu znajdziesz ich aż sześć, więc mamy nadzieję, że najdziesz coś dla siebie.

Snapchat

Snapchat

Użytkownicy Snapchata już od kilku dobrych lat mogą cieszyć się z darmowej wyszukiwarki muzyki, jaką jest Shazam. Samo rozpoznawanie zajmuje dosłownie chwilę, a oprócz muzyki, aplikacja daje nam nieco więcej. Jak to zrobić?

Wystarczy, że wejdziesz w aplikację i przytrzymasz palec na ekranie, a następnie wybierz opcje „odkryj piosenkę”. Snapchat zacznie skanować dźwięk, dzięki czemu może on znaleźć wykonawcę jak i tytuł danego utworu.

Shazam

Shazam

Shazam to jedna z najpopularniejszych aplikacji do rozpoznawania muzyki o czym świadczą jej oceny w sklepie Google jak i App Store. Oprócz samego wyszukania utworu możemy go również zakupić i słuchać w każdej chwili. Dodatkowo aplikacja poleca nam inne utwory wykonawcy lub użytkowników. W wersji podstawowej Shazam jest darmowy i wymaga on tylko dostępu do Internetu.

Midomi

Midomi

Midomi to strona internetowa, która często jest nazywana lepszą od jej poprzednika, czyli Shazam. Istnieje ona już od 2005 roku i początkowo istniała tylko jako witryna, jednak zebrała tak szerokie grono fanów, że szybko doczekała się także aplikacji oraz zmiany nazwy na SoundHand. Największą zaletą aplikacji jest to, że rozpoznaje ona również muzykę zaśpiewaną i zanuconą przez nas samych.

Deezer

Deezer

Deezer to kolejna aplikacja, której możesz używać w wersji darmowej, ale również płatnej, gdzie oferta zaczyna się od 19,99zł miesięcznie. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu karty podarunkowej, którą możesz dać swoim najbliższym.

Sprawdź też:  Jak sprawdzić hasło na Gmail?

Zaletą Deezer jest to, że jest ona także odtwarzaczem muzyki, dlatego też istnieje wiele płatnych wersji.

Musixmatch

Musixmatch

Musixmatch to ostatnia aplikacja w naszym zestawieniu. Ona także oprócz wyszukiwania muzyki może ją odtwarzać. Może ona działać w tle, co pozwala na wygodne jej używanie, ponieważ w międzyczasie możemy przeglądać na przykład Instagrama.

Google rozpoznawanie muzyki

Rozpoznawanie muzyki online a wyszukiwarka Google

Żeby rozpoznać muzykę nie musisz pobierać wyżej wymienionych przez nas aplikacji. Wystarczy, że użyjesz wyszukiwarki Google. Jak to zrobić?

  1. Pobierz aplikację Google na swój telefon, jeśli nie masz jej automatycznie pobranej, a następnie w nią wejdź.
  2. Kliknij ma mikrofon, który znajduje się w okienku „szukaj”.
  3. Zezwól na dostęp do mikrofonu.
  4. Kliknij na mikrofon i zacznij śpiewać lub nucić.

Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, czy Google znalazło Waszą piosenkę, ponieważ naszej redakcji się nie udało.

Rozpoznawanie muzyki online – podsumowanie

Jak sami widzicie w obecnych czasach nie jest to problem, aby znaleźć piosenkę, która chodzi Wam nieustannie po głowie. Macie wiele możliwości, a wybór należy do Was. Co najważniejsze możecie to zrobić całkowicie za darmo i szybko, a potrzebny będzie Wam telefon i dostęp do Internetu.

A czy Ty korzystasz z aplikacji do rozpoznawania muzyki?