Social Media

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Messenger bez wątpienia należy do najpopularniejszych komunikatorów internetowych w Polsce i na świecie. Od pewnego czasu można w dość łatwy sposób usunąć wysłane w nim wiadomości. Przypadkowe lub nawet celowe skasowanie rozmowy nie zawsze musi jednak oznaczać utratę dostępu do ważnych informacji. Dowiedz się więcej o odzyskiwaniu usuniętych wiadomości z Messengera.

Partner

Co to jest Messenger?

Messenger jest komunikatorem internetowym stworzonym przez firmę Meta. Za jego pośrednictwem użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe, multimedialne i głosowe, a także korzystać z rozmów wideo i funkcji czatu grupowego. Aplikacja jest dostępna na wielu urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Messengera można używać również w wersji przeglądarkowej na komputerach bądź urządzeniach przenośnych.

Obecnie Messenger jest bardzo popularny na całym świecie i ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Jego niewątpliwą zaletą są liczne funkcje, które pozwalają na wysyłanie emotikonów, naklejek, i GIF-ów, a także tworzenie naklejek ze spersonalizowanym awatarem. Ponadto komunikator jest łatwy w obsłudze i doskonale sprawdza się jako narzędzie do komunikacji zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Jak usunąć wiadomość z Messengera w aplikacji?

Z usunięciem wiadomości z Messengera w aplikacji na urządzeniu mobilnym powinni poradzić sobie nawet początkujący użytkownicy czy też seniorzy. Zdecydowanie warto nauczyć się korzystania z tej funkcji, ponieważ każdemu może czasami zdarzyć się wysłanie wiadomości, której odbiorca nie powinien przeczytać. Na szczęście aplikacja pozwala na szybkie usuwanie wiadomości.

  1. W celu skasowania fragmentu rozmowy na smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym należy najpierw otworzyć konwersację, w której znajduje się fragment do usunięcia.
  2. Następnie należy przytrzymać chwilę palec na wiadomości do usunięcia. Na ekranie powinny pojawić się różne opcje, w tym funkcja „Usuń” z ikoną kosza. Kliknięcie tej opcji spowoduje pojawienie się okienka, z którego można wybrać usunięcie wiadomości tylko dla siebie bądź skasowanie jej całkowicie z rozmowy.
Sprawdź też:  Jak znaleźć galerię zdjęć na Messengerze?

Jak usunąć wiadomość z Messengera w przeglądarce?

Skasowanie wiadomości z Messengera w wersji przeglądarkowej na komputerze lub na urządzeniu mobilnym jest równie łatwe jak w przypadku aplikacji.

  1. Należy przejść na dowolną stronę Facebooka i kliknąć okienko z symbolem czatów.
  2. Następnie należy wybrać konwersację, w której znajduje się fragment rozmowy do usunięcia.
  3. Kolejnym krokiem powinno być najechanie kursorem na wiadomość, kliknięcie trzech kropek, które pojawią się obok chmurki z tekstem, i wybranie opcji „Usuń”. Także w tym przypadku pojawi się okienko w dwiema opcjami do wyboru.

Można cofnąć wysłanie wiadomości do wszystkich użytkowników danego czatu lub usunąć ją tylko dla siebie. W przypadku drugiej opcji wiadomość nadal będzie widoczna dla innych osób.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości?

Usunięcie wiadomości niekoniecznie musi oznaczać utratę dostępu do niej na zawsze. Na szczęście istnieją sposoby na odzyskanie skasowanych fragmentów rozmów z Messengera.

Co więcej, nie jest to trudnym zadaniem. Należy jednak wiedzieć, że przywrócenie usuniętych wiadomości nie jest możliwe w każdym przypadku bądź w niektórych sytuacjach może być znacznie utrudnione. Z tego powodu kasowanie treści w Messengerze powinno być zawsze dobrze przemyślane.

Jak odzyskać usunięte wiadomości?

Obecnie użytkownicy aplikacji i wersji przeglądarkowej Messengera mogą odzyskać usunięte wiadomości na kilka sposobów. Jedną z metod jest sprawdzenie archiwum wiadomości w Messengerze. Można to zrobić, klikając ikonę z trzema kropkami lub poziomymi liniami na ekranie głównym aplikacji, a następnie wybierając opcję „Zarchiwizowane czaty”. Jeśli usunięte wiadomości zostały przeniesione do archiwum, to będzie można je tam znaleźć. Ta opcja dotyczy jednak przede wszystkim czatów grupowych.

Innym sposobem jest poszukanie kopii zapasowej wiadomości na urządzeniu. W tym celu należy w aplikacji bądź przeglądarce kliknąć ikonkę ze swoim kontem i przejść do ustawień i prywatności. Następnie należy wybrać opcję związaną z prywatnością, kliknąć “Twoje informacje na Facebooku” i skorzystać z możliwości pobrania informacji profilowych, wśród których znajdą się także wiadomości z Messengera. Kopia zapasowa w przeglądarce jest też dostępna do pobrania poprzez wpisanie w wyszukiwarce adresu facebook.com/dyi. Na stronie można wybrać dane, które mają zostać pobrane. W celu przyspieszenia procesu i zmniejszenia rozmiaru pliku warto zaznaczyć chęć ściągnięcia wyłącznie kopii zapasowej wiadomości.

Sprawdź też:  Jak usunąć osobę z Messengera?

Jeśli powyższe sposoby zawiodą, można ewentualnie skorzystać z oprogramowania do odzyskiwania danych. Przed sięgnięciem po popularne narzędzia warto jednak się upewnić, że są w pełni bezpieczne. Należy pamiętać, że użycie podejrzanego programu może spowodować, że niepowołane osoby uzyskają dostęp do danych na Facebooku. Jest to zatem raczej opcja dla nieco bardziej doświadczonych użytkowników urządzeń elektronicznych i Internetu. Ponadto należy unikać osób, w które oferują odzyskanie wiadomości na Messengerze za opłatą, zwłaszcza jeśli próbują wyłudzić dane np. do logowania na Facebooku lub aplikacji banku.

W przypadku chęci odzyskania wiadomości niemal natychmiast po jej usunięciu na urządzeniach z Androidem można również skorzystać z Menedżera plików. Taką aplikację można pobrać ze sklepu Google Play i zdecydowanie warto to zrobić. Program zapisuje bowiem różne ważne dane, w tym wiadomości z Messengera. W aplikacji w opcji pamięci wewnętrznej należy znaleźć dane z Facebooka. Jeśli oprogramowanie zostało zainstalowane przed usunięciem wiadomości, to prawdopodobnie możliwe będzie uzyskanie dostępu do skasowanych treści.

Niekiedy można zgłosić się do Facebooka z prośbą o dostęp do skasowanych rozmów. Dotyczy to jednak raczej sytuacji, w których odzyskanie danych mogłoby pomóc np. w postępowaniu sądowym. W takim przypadku zajmują się tym odpowiednie organy ścigania, które mogą wystąpić do firmy z wnioskiem o ujawnienie takich informacji jak właśnie np. usunięte wiadomości.

Dlaczego możesz chcieć odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Powodów chęci odzyskania usuniętych wiadomości z Messengera może być naprawdę sporo. Dość często do takiej sytuacji dochodzi, ponieważ rozmowa lub jej fragmenty zostały usunięte przypadkowo.

Niekiedy pozbycie się zapisu rozmowy jest też czynnością popełnioną w przypływie chwili pod wpływem silnych emocji, alkoholu czy też zażycia substancji odurzających. Po pewnym czasie może jednak się okazać, że skasowane treści miały wartość sentymentalną bądź mogą przydać się w sytuacji konfliktu z kimś, zwłaszcza jeśli sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.