Instagram

Triki na Instagramie

Najlepsze triki na Instagrama w 2022

Instagram przyciągnął swoich użytkowników zaraz po tym jak wszedł na rynek. Jego niesamowicie prosta obsługa sprawiła, że stał się najlepszym portalem do publikowania zdjęć. Wiele ludzi traktuje go jak wirtualny pamiętnik. Rozmaite zdjęcia z opisem, który opowiada o tym jak to zdjęcie powstało lub opisuje nasze uczucia z nim związane. To właśnie Instagram.

Obecnie służy on również do zarabiania pieniędzy. Osoby rozpoznawalne dostają propozycję współpracy z daną marką, która za zdjęcie z ich produktem i dobrą opinią, przelewa pieniądze na ich konto. Instagram to także świetne narzędzie do reklamowania swojej marki, a nawet sprzedawania swoich produktów.

Mimo tylu zastosowań wiele osób wciąż nie wie o wszystkich możliwych funkcjach, jakie oferuje nam ten portal. Pomogą Ci one nie tylko w łatwym i przyjemnym korzystaniu z tej aplikacji, ale również w przyciąganiu nowych followersów. W tym artykule przedstawimy Ci aż 15 trików na Instagrama, które musisz znać.

Parner

15 trików na Instagrama które musisz znać

Te triki to ciekawe patenty, które być może już znałeś. Oczywiście jest ich o wiele więcej, ale my wybraliśmy te najciekawsze, które koniecznie musisz wdrążyć w swój profil. Tych kilka prostych kroków sprawi, że Twoje konto na Instagramie będzie ciekawsze, a korzystanie z aplikacji na co dzień, banalne.

Wiele pojęć w tym artykule może być dla Ciebie nie jasnych, ponieważ wiele z nich pochodzi z języka angielskiego lub są to nazwy własne. Pomocny z tym wypadku będzie słownik Instagrama, gdzie sprawdzisz definicję wszystkich pojęć, których będziemy używać.

Powiadomienie o postach wybranych osób

Jak nie od dziś wiadomo, Instagram ucina zasięgi niektórych osób. Przez to wiele obserwujących ich użytkowników, nie widzi dodawanych postów na stronie głównej. Istnieje jednak prosta metoda, aby temu zapobiec. Powiadomienia o dodaniu zdjęcia. Włączenie tej funkcji zajmuje kilka sekund, a my już nigdy nie przegapimy żadnego postu.

By włączyć takie powiadomienia najpierw musimy wejść na profil osoby, u której chcemy być ze wszystkim na bieżąco. W prawym górnym rogu pojawi Wam się dzwoneczek, po jego naciśnięciu wyświetlają się opcje, o których możecie otrzymywać powiadomienia: posty, relacje, IGTV oraz transmisje na żywo. Kliknij na wybraną przez Ciebie i gotowe.

Jeśli po jakimś czasie stwierdzisz, że to nie dla Ciebie, możesz to wyłączyć. Zrobisz to dokładnie w ten sam sposób.


Dodaj specjalną czcionkę do swojego BIO

Ten trik to świetny patent na wyróżnienie swojego opisu, a co za tym idzie całego konta na Instagramie. Jak zapewne wiesz możesz dodawać emotikony nie tylko do opisów czy komentarzy, ale również do swojego biogramu. Niestety, ale klawiatura w Twoim telefonie Cię w tym ogranicza. Za pomocą kilku witryn internetowych, możesz z łatwością skopiować nowe, unikatowe ikonki. Jak to zrobić?

  1. Dodanie specjalnych czcionek – wejdź na stronę internetową com, a następnie po lewej stronie wpisz to co chcesz, aby znajdowało się w Twoim biogramie. Po prawej stronie pokażą Ci się dostępne opcje czcionek. Skopiuj jedną, wybraną i wklej ją na swój profil w sekcji „edytuj profil”.
  2. Dodanie specjalnych ikonek – wejdź na stronę tabeli znaków i skopiuj wybrany symbol, a następnie wklej go w swój biogram.

Wyszukiwanie użytkowników Instagrama bez własnego konta

Stalkowanie innych nigdy nie było tak proste. Jeśli myślisz, że do sprawdzenia czyjegoś profilu na Instagramie, sam potrzebujesz tam konto, jesteś w błędzie.

Aby wejść na czyjś profil wystarczy Ci przeglądarka na laptopie lub telefonie komórkowym. Wejdź na nią, a w lupkę wpisz: „instagram.com/tu wpisujesz nazwę użytkownika, którego chcesz znaleźć. Dla przykładu instagram.com/justinbieber. Wciśnij enter i gotowe.


Sprawdź jakie posty na Instagramie polubiłeś

Kolejnym trikiem, który musisz znać jest sprawdzenie jakie posty polubiłeś, od czasu, kiedy posiadasz profil na Instagramie. Jest to rzecz, która interesuje wielu użytkowników.

Aby to sprawdzić wystarczy, że wejdziesz w ustawienia swojego profilu. Następnie naciśnij w zakładkę „konto”, gdzie musisz wejść w „posty, które lubisz”. Pojawi Ci się lista wszystkich zdjęć, które polubiłeś od momentu założenia Instagrama. Proste, prawda?


Zarządzaj kilkoma profilami z jednego urządzenia

W ostatnich latach pojawiła się moda na prywatne konta, które są stworzone tylko dla najbliższych. Dzielimy się tam zdjęciami, których nie wrzucimy na swój ogólny profil. Są to zdjęcia z imprez, wakacji, zdjęcia, na których nie wyglądamy korzystnie.

Założenie dodatkowego profilu jest banalnie proste, a na dodatek nie musimy tworzyć drugiego, oddzielnego e-maila i konta. Wystarczy, że wejdziemy na swój profil na Instagramie. Następnie kliknij na nazwę swojego użytkownika – tę dużą w lewym górnym rogu. Pojawi Ci się tam napis „Dodaj konto”. Kliknij na niego, a kolejno wybierz opcje „utwórz nowe konto”. Wybierz nieistniejącą jeszcze nazwę użytkownika i ciesz się nowym profilem na Instagramie.

Aplikacja umożliwia łatwe i szybkie przejścia między profilami, możesz to zrobić na dwa sposoby:

  1. Wejdź na swój profil i naciśnij w swoją nazwę. Od dołu ekranu pokażą Ci się wszystkie Twoje konta. Wybierz ten, na który chcesz wejść.
  2. Kiedy jesteś na stronie głównej lub każdej innej, oprócz swojego profilu, kliknij szybko i dwukrotnie w małą ikonkę swojego zdjęcia profilowego, znajduje się ona w dolnym prawym rogu.

Posegreguj zapisane posty

Instagram posiada opcję zapisywania zdjęć innych użytkowników w kolekcji. Aby móc to zrobić wystarczy, że naciśniesz charakterystyczny znaczek, który znajduje się w prawym dolnym rogu, zaraz pod zdjęciem. Jeśli chcesz utrzymać porządek w takich postach, koniecznie musisz je posegregować. Jak to zrobić?

Wejdź w ustawienia swojego profilu, a następnie w zakładkę „zapisane”. Kolejnym krokiem będzie naciśnięcie na znaczek plusa, który widnieje prawym górnym rogu. Nazwij zakładkę, na przykład „podróże”, „jedzenie”. Jeśli chcesz przypisać zdjęcia do konkretnej kategorii, podczas kolejnego zapisywania, wpisz tam odpowiednią zakładkę. Tak samo możesz zrobić z wcześniej zapisywanymi już zdjęciami.


Dodaj zakładki z InstaStories

Chcesz, by Twoi znajomi mogli wracać do Twoich InstaStories w kółko i w kółko? Teraz jest to możliwe, a to wszystko dzięki zakładkom. Stworzenie takiej sekcji jest dziecinnie proste i szybkie.

Wejdź w swój profil, a następnie naciśnij w znaczek plusika z podpisem „nowe”. Znajduje się to pod Twoim biogramem. Wybierz zdjęcia z relacji, które chcesz, żeby były widoczne razem, a kolejno podpisz zakładkę, na przykład „przyjaciele”. Gotowe!

W każdym momencie możesz edytować zakładkę. Żeby to zrobić wejdź w nią i kliknij w trzy, poziome kropki, znajdujące się w prawym dolnym rogu. Wybierz opcję „edytuj wyróżnioną relacje”. W ten sposób możesz dodać lub usunąć zdjęcia.


Informuj o swoich postach w InstaStories

Po dodaniu nowego zdjęcia na swój profil, możesz z łatwością udostępnić go na swoim InstaStories. W ten sposób osoby, które wejdą w twoją relację za pomocą jednego kliknięcia, będą mogli wejść w Twój post.

Wejdź w zdjęcie, które chcesz udostępnić, a następnie wciśnij charakterystyczny, trzeci w kolejności znaczek do udostępniania. Wybierz opcję „dodaj post do swojej relacji”. Możesz ją dodatkowo edytować o naklejki czy emotki lub śmieszny napis i dodać.

W taki sam sposób możesz postąpić z zdjęciami innych użytkowników Instagrama oraz z ich relacjami.


Przeglądaj czyjś profil bez zmartwień że polubisz post

Zapewne każdy z Was chociaż raz bał się, że polubi zdjęcie osoby, której profil akurat przegląda. Szybki odruch lub przypadkowe naciśnięcie serduszka i klops – ktoś wie, że zaglądasz na jego konto.

Przedstawimy Wam dzisiaj prosty sposób na to, aby tak się nie stało. Jak to zrobić? Po wejściu na konto tej osoby i załadowaniu się wszystkich zdjęć, włącz tryb samolotowy. Teraz bez obaw możesz zaglądać na profile innych osób.


Wyłącz możliwość komentowania swoich postów

Wyłączanie komentowania jest proste. Musisz jednak pamiętać, że możesz to zrobić dla poszczególnych zdjęć. Nie ma możliwości wyłączenia tej opcji na całym swoim profilu. Jeśli nie chcesz, aby dany post był przez kogoś skomentowany, wejdź w nie, a następnie kliknij w trzy poziome kropki po lewo, na górze ekranu. Naciśnij „wyłącz komentowanie”. Gotowe!

Dodatkowo Instagram umożliwia nam usuwanie komentarzy, które nam nie pasują. Możemy to zrobić wchodząc w sekcje, a następnie przesunąć palcem po komentarzu w lewo. Pojawią Ci się trzy ikonki – przypięcie komentarza jako pierwszy, zgłoszenie i usunięcie.

Kolejną fajną opcją jest filtrowanie komentarzy według słowa kluczowego. Wejdź w ustawienia, prywatność i następnie „komentarze”. Dostępne tu są wszystkie ich opcje.


Usuń historię wyszukiwania

Z pewnych, osobistych względów możesz nie chcieć, żeby ktoś zobaczył Twoją historię wyszukiwani profili na Instagramie. Usuń to w prosty sposób. Wejdź na Instagrama, a następnie w lupkę. Obok wszystkich Twoich wyszukiwań widoczny będzie krzyżyk (po prawej stronie). Naciśnij go, by usunąć pozycję.


Kontroluj oznaczenia na zdjęciach innych

Żeby móc zobaczyć wszystkie zdjęcia, na których zostałeś oznaczony wystarczy, że wejdziesz w sekcje zdjęć z Tobą. Jest to charakterystyczna ikonka, którą widzicie poniżej.

Wejdź w sekcje tych zdjęć i kliknij w jedno dowolne. W prawym górnym rogu pokaże Ci się napis „edytuj”. To właśnie tu znajdziesz opcję zatwierdzania ręcznego znaczników.


Przeglądaj zdjęcia z wybranej lokalizacji

Chcesz zobaczyć piękne zdjęcia, które zostały wykonane przez ludzi normlanymi telefonami? To proste! Wejdź w lupkę na Instagramie, a następnie pod wyznaczonym miejscem na wpisanie frazy, wybierz „miejsca”. Wpisz miasto, państwo czy wyspę i zobacz posty z tej lokalizacji innych użytkowników Instagrama.


Dodaj pinezkę do Pinteresta

Instagram ściśle połączony jest tylko z Facebookiem. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to jego macierzysta firma. Dzięki takiemu połączeniu, możesz jednocześnie opublikować ten sam post na Instagramie i Facebooku. Jest to bardzo wygodna opcja dla firm, dla których cenna jest każda sekunda.

Jednak zarówno Instagram jak i Pinterest to portale zajmujące się zdjęciami. Te portale zdecydowanie powinny trzymać się razem. Jak przypiąć obrazek z insta do Pinteresta? Wejdź w aplikację Instagrama na swoim telefonie, a następnie wybierz zdjęcie, które chcesz przypiąć. Kliknij w trzy poziome kropki i wybierz opcję „kopiuj link”.

Otwórz aplikację Pinterest i kliknij na plusik, aby dodać nową pinezkę. W menu z opcjami skąd możesz dodać zdjęcie, wybierz „skopiowany link”. Gotowe.


Ukryj reklamy które Cię nie interesują

Aplikacja Instagrama stara się wyświetlić Ci reklamy, które będą Cię interesować. Jednak z doświadczenia wiemy, że nie zawsze to wychodzi. Czy istnieje jakaś metoda na wyłączenie uporczywych reklam? Oczywiście!

Jeśli zobaczysz sponsorowane posty, które do Ciebie nie przemawiają, kliknij w trzy kropki, które znajdują się nad danym postem. Kolejno wybierz „ukryj to”. Dzięki temu niejako uczysz algorytm Instagrama o tym co lubisz, a czego nie.

Mamy nadzieję, że podane przez nas triki pomogą Wam lepiej korzystać z tej aplikacji.