Social Media

Messenger bez Facebooka czy to możliwe?

Messenger bez Facebooka – czy to możliwe?

Popularny portal Facebook wprowadza nie tylko wiele aktualizacji, ale także zmian w regulaminie. Te ostatnie szczególnie dotknęły znanego na całym świecie Messengera. Jeszcze nie tak dawno niepotrzebny był nam profil na Facebooku, abyśmy mogli korzystać z popularnego komunikatora.

Przed wprowadzonymi aktualizacjami i zmianami do założenia konta na Messengerze wystarczył nam jedynie nasz numer telefonu. Należało pobrać aplikację, a następnie wejść w nią i zarejestrować się. Oprócz podania numeru kontaktowego, potrzebne były: imię, nazwisko, data urodzenia, płeć, hasło, które musiałeś sam wymyślić oraz 5 cyfrowy kod potwierdzający, który przychodzi na podany przez Ciebie numer telefonu. Warto również dodać zdjęcie profilowe, przez co łatwiej będzie rozpoznać nas, naszym znajomym.

W ten prosty i szybki sposób miałeś możliwość korzystania z Messengera bez konieczności zakładania osobnego konta na Facebooku. A jak wygląda to obecnie?

Co to jest Messenger?

Messenger to najpopularniejszy komunikator na całym świecie. Codziennie korzysta z niego miliony ludzi. Jest to darmowa aplikacja, którą każdy z nas może pobrać na swojego smartfona.

Dzięki niej możemy komunikować się z osobą nie tylko na drugim końcu państwa, w którym mieszkamy, ale także na drugim końcu świata. A to wszystko w czasie rzeczywistym. Dodatkowo aplikacja do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do Internetu. Nieważne czy będzie to podłączenie WI-FI czy dane komórkowe – w obu tych przypadkach Messenger działa.

Aplikacja jest łatwa w obsłudze i przejrzysta, przez co korzystają z niego nawet starsze osoby, które często boją się najnowszych technologii. Jej dużą zaletą jest także jej dostępność. Jest ona do pobrania na Androida, iOSA i Windowsa.

Messenger bez Facebooka w 2021

W ubiegłym roku Facebook niestety zamroził możliwość posiadania konta tylko i wyłącznie na Messengerze. Obecnie, aby móc korzystać z tego komunikatora niezbędne jest posiadanie profilu na Facebooku. Jest jednak sposób, aby to obejść.

Po założeniu konta na Facebooku, a następnie Messengerze, możesz dezaktywować swój profil na Facebooku. Wtedy nadal będziesz mógł korzystać z komunikatora, a Twoje konto na portalu nie będzie aktywne. Jak to zrobić?

messenger bez facebooka

Ważne! Osoby, które założyły Messengera bez Facebooka, przed wprowadzaniem zmian nie muszą się niczym martwić. Nadal nie będzie potrzeby zakładania osobnego konta na Facebooku, by móc korzystać z komunikatora.

Zalety i wady dezaktywacji konta na Facebooku

Zalety Wady

·      Możesz korzystać z Messengera,

·      Możesz nadal logować się za pomocą Facebooka,

·      Twoje zdjęcia i posty nie zostaną usunięte,

·      W każdej chwili możesz przywrócić swój profil,

·      Oprócz dezaktywacji możesz stale usunąć swoje konto na Facebooku.

·      Twoi znajomi nie będą mogli wyszukać Twojego profilu,

·      Podczas dezaktywacji nie możesz korzystać z Facebooka,

·      Wysłane przez Ciebie wiadomości nadal będą widoczne dla innych,

·      Widoczne są Twoje posty i komentarze na grupach, w których się udzielałeś,

·      Nie możesz korzystać z produktów Oculusa za pomocą Facebooka.